kabko
11.08.11,15:56
Mal by som 2 otázky :

1.) ak chcem nakupovať od dodávateľa mimo EU, musím byť platca DPH alebo nie?

2.) môžem predať tovar na ktorý mi dodávateľ nedal faktúru? (firma už neexistuje) :(

Vopred ďakujem za odpovede...
zk24
11.08.11,13:58
Mal by som 2 otázky :

1.) ak chcem nakupovať od dodávateľa mimo EU, musím byť platca DPH alebo nie?

2.) môžem predať tovar na ktorý mi dodávateľ nedal faktúru? (firma už neexistuje) :(

Vopred ďakujem za odpovede...

1.) Nemusís
2.) Musís vediet preukazat legalny povod toho tovaru
kabko
11.08.11,14:18
1.) Nemusís
2.) Musís vediet preukazat legalny povod toho tovaru

Ďakujem za odpoved...
1.) - Takže nemusim byť platcom DPH, či už mi dodávateľ vystaví fakturu s 0% DPH, alebo inou hodnotou? Alebo to na to nemá žiadny vplyv, že ?

2.) - Tak to som v dobrej kaši :( Ja som totižto už niečo predal z toho tovaru, nakoľko mi prisľúbil že mi fa pošle poštou , čo sa ale nikdy nestalo. Čo teraz ? :mee:
zk24
11.08.11,14:24
Ďakujem za odpoved...
1.) - Takže nemusim byť platcom DPH, či už mi dodávateľ vystaví fakturu s 0% DPH, alebo inou hodnotou? Alebo to na to nemá žiadny vplyv, že ?



2.) - Tak to som v dobrej kaši :( Ja som totižto už niečo predal z toho tovaru, nakoľko mi prisľúbil že mi fa pošle poštou , čo sa ale nikdy nestalo. Čo teraz ? :mee:

1.) To ze nie si platca DPH este neznamena ze nebudes nikdy povinny odviest DPH-cku. Ked ti vystavi FA s DPH, tak zaplatis DPH rovno s fakturou (v celkovej cene), ak ti vystavi bez DPH, tak pravdepodobne budes z toho odvadzat DPH na slovensku (aj ked nie si platca). Vzdy bez naroku na odpocet

2.) Nech sa vyjadria skusenejsi. Aspon nejake maily by som si odlozila. Hladam temu na porade, kde sa toto iste rozoberalo, za akych podmienok je mozne predat tovar od ktoreho nemam doklad o kupe... Urcite tu taka tema uz je
srska
11.08.11,14:24
Ďakujem za odpoved...
1.) - Takže nemusim byť platcom DPH, či už mi dodávateľ vystaví fakturu s 0% DPH, alebo inou hodnotou? Alebo to na to nemá žiadny vplyv, že ?

2.) - Tak to som v dobrej kaši :( Ja som totižto už niečo predal z toho tovaru, nakoľko mi prisľúbil že mi fa pošle poštou , čo sa ale nikdy nestalo. Čo teraz ? :mee:dph ti vymerá colný úrad ak to je tovar z mimo eu - 3. krajiny
kabko
11.08.11,19:25
dph ti vymerá colný úrad ak to je tovar z mimo eu - 3. krajiny

Ďakujem, tzn. ak mi dodávateľ vystaví faktúru, na ktorej bude nejaká tá DPH, tak najskôr zaplatím tú DPH jemu, teda to pôjde do jeho krajiny, a potom následne zaplatím DPH nášmu štátu na základe colného konania ?