miruka
11.08.11,17:50
Dobrý deň, chcem sa sa Vami poradiť ohľadne zahraničných došlých faktúr.Ako mám postupovať, keď mi príde napríklad.aprílová zahraničná faktúra v máji, alebo v júni.Mám ju zaúčtovať do toho obdobia v ktorom došla, alebo mám dať dodatočné priznanie DPH za to obdobie, ktorého sa faktúra týka. Ja som vždy tak postupovala, že som ich zaúčtovala do toho obdobia v ktorom prišli aj keď dátumy vystavenia boli iné.
zk24
11.08.11,16:00
Do obdobia kedy si ju obdrzala. Narok na odpocet mas do konca kalendarneho roka, ktoreho sa FA tyka.
martinez
11.08.11,18:39
Do obdobia kedy si ju obdrzala. Narok na odpocet mas do konca kalendarneho roka, ktoreho sa FA tyka.

no ja by som si dovolil oponovat.... tento postup sa sice da aplikovat pri odpocitavani dane....ale co ak sa jednalo o sluzbu a pri tejto sluzbe bolo potrebne urobit samozdanenie a odviest DPH v zdanovacom obdobi, v ktorom bola sluzba poskytnuta, t.j. postupovat napriklad podla §69,3 ZoDPH ? A ked bola sluzba poskytnuta v aprili, a v aprili neurobili samozdanenie, nasledne prisla fa v juni.. je potrebne podat za april dodatocne DP k DPH.
zk24
11.08.11,18:42
S tym suhlasim, ak je treba samozdanenie, pripadne odviest dan, tak samozrejme dodatocne DP
jeso
11.08.11,19:24
možno pomôže...
JM1968
16.10.11,14:09
možno pomôže...
Zdravím a ďakujem, mne to pomohlo, len si nie som istá, v časti" Vznik daň.povinnosti, keď je fa vyhotovená na prijatie platby pred dodaním tovaru", myslia zálohovú faktúru? Mne sa teraz pritrafilo, že 30.9.sme zaplatili zálohovú fa za tovar do ČR, 7.10.nám poslali fa s tovarom, takže samozdaňujem 7.10. a vtedy mám aj nárok na odpočet...aspoň doteraz som si to myslela....