danielaz
11.08.11,18:02
Ahojte,
prosím skúsených o radu. Zamestnanec má v pracovnej zmluve uvedené : Týždenný pracovný čas je 40 hod, do odpracovaného času sa nezahŕňa čas na obednú prestávku a odpočinok. Pracuje : po - pi od 10 hod do 18 hod. a sobotu od 10 do 12,3O (obchod).
Ja vychádzam z toho tak, že v týždni odrobí 7,5 hod, t.j. 37,5 + 2,5 hod v sobotu, teda týždenný pracovný čas má 40 hod.
Ak si zoberie zamestnanec celý týždeň dovolenku, koľko dní mu mám odrátať ako čerpané? 5 dní DOV + 2,5 hod?
Zamestnanec tvrdí že práca v sobotu je nadčas.
Prosím o skorú radu, v mzdách nie som až tak veľmi doma.
Ďakujem vopred
veronikasad
11.08.11,16:07
Ahojte,
prosím skúsených o radu. Zamestnanec má v pracovnej zmluve uvedené : Týždenný pracovný čas je 40 hod, do odpracovaného času sa nezahŕňa čas na obednú prestávku a odpočinok. Pracuje : po - pi od 10 hod do 18 hod. a sobotu od 10 do 12,3O (obchod).
Ja vychádzam z toho tak, že v týždni odrobí 7,5 hod, t.j. 37,5 + 2,5 hod v sobotu, teda týždenný pracovný čas má 40 hod.
Ak si zoberie zamestnanec celý týždeň dovolenku, koľko dní mu mám odrátať ako čerpané? 5 dní DOV + 2,5 hod?
Zamestnanec tvrdí že práca v sobotu je nadčas.
Prosím o skorú radu, v mzdách nie som až tak veľmi doma.
Ďakujem vopred
Pri takomto rozvrhnutí prac.času práca v sobotu nie je nadčas. neriešila som ešte takýto prípad, ale aj v nároku na dovolenku, vyjadreného v dňoch by mal byť pri 4 týždňoch 4x 5 x 7,5 hod. + 4 x 2,5 hod.

Snáď to potvrdí niekto, kto s tým má viac skúseností ...
ivka70
11.08.11,16:42
Pri takomto rozvrhnutí prac.času práca v sobotu nie je nadčas. neriešila som ešte takýto prípad, ale aj v nároku na dovolenku, vyjadreného v dňoch by mal byť pri 4 týždňoch 4x 5 x 7,5 hod. + 4 x 2,5 hod.

Snáď to potvrdí niekto, kto s tým má viac skúseností ...

Tiez si myslim, ze podla prac. zmluvy je jeho tyzden jeho dovolenky 40 hodin a aj jej cerpanie budes musiet pocitat na hodiny, na dni to nejde, lebo ani jeho prac. cas sa neda rovnomerne rozlozit na dni - je to 5 rovnakych dni a jeden uplne iny.

Otazne je, ci je uplne v sulade so zakonnikom prace taketo rozdelenie prac. casu, pretoze zamestnanec nema 2 dni v tyzdni na odpocinok a spratit ten cas mu moze zamestnavatel len zo zakonom def.pripadoch ....
danielaz
11.08.11,16:58
môžem poprosiť par. na tie definované prípady? Neviem si teraz hneď predstaviť, ako by mala pracovať, aby bolo dodržaných 40 hod a mať aj 2 dni voľno. Paragraf 93 som už pozrela. Ďakujem
danielaz
12.08.11,06:30
Získala som informáciu priamo z inšpektorátu bezpečnosti práce :
Ak pripadne riadna pracovná smena pracovníkovi na sobotu (v mojom prípade pracuje po - so), a berie si dovolenku po - so, tak sobota bude čerpaná 2,5 hod dovolenky, jedná sa o nerovnomerne rozvrhnutý pracovný čas.
veronikasad
12.08.11,08:57
Získala som informáciu priamo z inšpektorátu bezpečnosti práce :
Ak pripadne riadna pracovná smena pracovníkovi na sobotu (v mojom prípade pracuje po - so), a berie si dovolenku po - so, tak sobota bude čerpaná 2,5 hod dovolenky, jedná sa o nerovnomerne rozvrhnutý pracovný čas.
veď to som ti napísala v prísp.2. Ale nárok na dovolenku pri 4 kal.týždňoch nebude 20 dní.