KEFAN
11.08.11,18:02
Ja viem klasicka chyba začiatočníka! zaplatil som vopred bankovým transferom na bankové konto spoločnosti v Číne (http://zhenglixing.com/), ktorá po obdržaní penazí (700 usd) nekomunikuje. Určite tie peniaze už nikdy neuvidím len chcem nejakým spôsobom upozorniť na konkrétneho predajcu alebo upozorniť kompetentné úrady! Faktúru mi poslali e-mailom, no po obdržaní doláčov sa s nimi nemôžem skontaktovať. Ak mi môže niekto pomôcť na koho sa môžem obrátiť bol by som povďačný. To že som spravil chybu mi písať nemusíte už 2 dni si nadávam jaký som.............
ivka70
11.08.11,16:13
Predpokladam, ze mailova adresa bola anonymna a udaje na fakture su fiktivne ....
myslim, ze nemas velku sancu sa k peniazom dostat.

Mozno skusit banku, aby poziadala o vratenie penazi ako mylnej platby.

A aby sa to nestalo inemu ..asi zverejnit svoje skusenosti na internete.
srska
11.08.11,16:17
Ja viem klasicka chyba začiatočníka! zaplatil som vopred bankovým transferom na bankové konto spoločnosti v Číne (http://zhenglixing.com/), ktorá po obdržaní penazí (700 usd) nekomunikuje. Určite tie peniaze už nikdy neuvidím len chcem nejakým spôsobom upozorniť na konkrétneho predajcu alebo upozorniť kompetentné úrady! Faktúru mi poslali e-mailom, no po obdržaní doláčov sa s nimi nemôžem skontaktovať. Ak mi môže niekto pomôcť na koho sa môžem obrátiť bol by som povďačný. To že som spravil chybu mi písať nemusíte už 2 dni si nadávam jaký som.............kefan, zapamätaj si: ak chceš obchodovať vo väčšom s čínou, musíš biznis robiť cez seriózneho sprostredkovateľa, ktorý je čínskej národnosti, dlhodobo sa takým biznisom zaoberá a je usadený v sk.
Chobot
11.08.11,20:24
Ja viem klasicka chyba začiatočníka! zaplatil som vopred bankovým transferom na bankové konto spoločnosti v Číne (http://zhenglixing.com/), ktorá po obdržaní penazí (700 usd) nekomunikuje. Určite tie peniaze už nikdy neuvidím len chcem nejakým spôsobom upozorniť na konkrétneho predajcu alebo upozorniť kompetentné úrady! Faktúru mi poslali e-mailom, no po obdržaní doláčov sa s nimi nemôžem skontaktovať. Ak mi môže niekto pomôcť na koho sa môžem obrátiť bol by som povďačný. To že som spravil chybu mi písať nemusíte už 2 dni si nadávam jaký som.............

... že by lampáreň? :rolleyes::D:D
srska
11.08.11,20:33
za 700usd vyžije pri všetkej skromnosti 3-6 mesiacov:D
AlaNR
12.08.11,05:40
Skús sa skontaktovať s čínskou ambasádou v Pekingu, kde ti daju kontakt na obchodnú komoru. Stalo sa nám niečo podobné, my sme našťastie tovar nakoniec dostali.
KEFAN
12.08.11,08:15
Skús sa skontaktovať s čínskou ambasádou v Pekingu, kde ti daju kontakt na obchodnú komoru. Stalo sa nám niečo podobné, my sme našťastie tovar nakoniec dostali.
Cinska ambasada v Pekingu? nie Slovenska ambasada v pekingu?
Dakujem za odpoved
KEFAN
12.08.11,08:36
kefan, zapamätaj si: ak chceš obchodovať vo väčšom s čínou, musíš biznis robiť cez seriózneho sprostredkovateľa, ktorý je čínskej národnosti, dlhodobo sa takým biznisom zaoberá a je usadený v sk.
Myslíte si že platba PAYPAL zaručuje úspešnosť obchodu?
ďakujem za odpoveď
Chobot
12.08.11,08:45
Myslíte si že platba PAYPAL zaručuje úspešnosť obchodu?
ďakujem za odpoveď

Nie, samotná platba nezaručí realizáciu obchodu. Musí v tom byť aj iný subjekt, napr. keď kupuješ cez eBay a platbu realizuješ cez PayPal, tak vtedy ti PayPal garantuje vrátenie peňazí, ak predávajúci ti tovar nedodá. Ale ak kupuješ cez iné kanály a platíš cez PayPal, tak nemáš garanciu vrátených peňazí. Je to vlastne poistenie platby, kde poistné platí eBay z inkasovaných poplatkov.

https://www.paypal.com/at/cgi-bin/webscr?cmd=xpt/cps/general/PBPInfo-outside

Ak chceš eliminovať riziko pri nákupe, musíš kupovať na takých stránkach, kde vidíš referencie predávajúceho - napr. eBay, Amazon alebo iné aukčné stránky.
janci
12.08.11,09:08
Upozornovat nejake urady a pod. je zbytocna strata casu. Ja viem o pripade, ze firma kupila v Cine nove stavebne stroje za niekolko milionov euro, dokonca poslala zvojho zamestnanca do Ciny aby kontroloval prevzatie tovaru, co bolo v poriadku, ale za colnicou, este pred nalozenim zeriavov na lod bol tovar vymeneny za 30-40 rocny zelezny srot, ktory sem potom prisiel lodov. Ziadne stretnutia pravnikov v Cine, trestne oznamenia ci konzltacie s ambasadami atd. ani po dvoch rokoch nepriniesli ziadny vysledok, peniaze su prec a dalsich 50tis. bolo zbytocne vyhodenych.

Jedine co mozes urobit je popisat vsade na zahr. forach, ze je to podvod. Priklad:
http://resources.alibaba.com/topic/637475/Could_you_verify_Shenzhen_Zhenglixing_Technology_C o_Ltd_please/2.htm?va=0
AlaNR
12.08.11,09:12
Cinska ambasada v Pekingu? nie Slovenska ambasada v pekingu?
Dakujem za odpoved

Jééžiši, ano slovenská ambasáda. Ospravedlňujem sa!
KEFAN
12.08.11,09:40
Upozornovat nejake urady a pod. je zbytocna strata casu. Ja viem o pripade, ze firma kupila v Cine nove stavebne stroje za niekolko milionov euro, dokonca poslala zvojho zamestnanca do Ciny aby kontroloval prevzatie tovaru, co bolo v poriadku, ale za colnicou, este pred nalozenim zeriavov na lod bol tovar vymeneny za 30-40 rocny zelezny srot, ktory sem potom prisiel lodov. Ziadne stretnutia pravnikov v Cine, trestne oznamenia ci konzltacie s ambasadami atd. ani po dvoch rokoch nepriniesli ziadny vysledok, peniaze su prec a dalsich 50tis. bolo zbytocne vyhodenych.

Jedine co mozes urobit je popisat vsade na zahr. forach, ze je to podvod. Priklad:
http://resources.alibaba.com/topic/637475/Could_you_verify_Shenzhen_Zhenglixing_Technology_C o_Ltd_please/2.htm?va=0
Dakujem Vam za stranku pomohlo .....uz teraz viem na 100 % ze mozem ist do ..........
KEFAN
12.08.11,09:42
Jééžiši, ano slovenská ambasáda. Ospravedlňujem sa!
dakujem pane , uz som poslal aj ked asi je to vsetko zbitocne ale aj tak som dostal v tomto obchode trosku drahu facku alebo skor kopanec do RICI
KEFAN
12.08.11,10:36
Predpokladam, ze mailova adresa bola anonymna a udaje na fakture su fiktivne ....
myslim, ze nemas velku sancu sa k peniazom dostat.

Mozno skusit banku, aby poziadala o vratenie penazi ako mylnej platby.

A aby sa to nestalo inemu ..asi zverejnit svoje skusenosti na internete.
jediné čo som dosiahol s bankou bolo to , že sa spoločnosť dostala na blacklist TB a ak niekto bude chciet previesť na ich účet platbu bude bankou upozornený, čo sa týka navratu penazí stojí to 15 euro a majitel účtu musí s návratom súhlasiť ......takže vlastne nič
Dubak2000
12.08.11,13:18
Z ciny som uz par veci objednaval celkom uspesne na focalprice. Dodanie aj reklamacia veci v pohode. Inak nez som to urobil som nasiel tento web co mi celkom pomohol a je tam aj link na zoznam podvodnikov. Je celkom dlhy:)
http://www.zbozizciny.hys.cz/
kabko
13.08.11,08:17
Nie, samotná platba nezaručí realizáciu obchodu. Musí v tom byť aj iný subjekt, napr. keď kupuješ cez eBay a platbu realizuješ cez PayPal, tak vtedy ti PayPal garantuje vrátenie peňazí, ak predávajúci ti tovar nedodá. Ale ak kupuješ cez iné kanály a platíš cez PayPal, tak nemáš garanciu vrátených peňazí. Je to vlastne poistenie platby, kde poistné platí eBay z inkasovaných poplatkov.

https://www.paypal.com/at/cgi-bin/webscr?cmd=xpt/cps/general/PBPInfo-outside

Ak chceš eliminovať riziko pri nákupe, musíš kupovať na takých stránkach, kde vidíš referencie predávajúceho - napr. eBay, Amazon alebo iné aukčné stránky.


Najlepšie je nenechávať si na Paypal účte žiadne peniaze. V prípade že budeš platiť cez Paypal (ktorý už máš nalinkovaný na svoju bankovú kartu v SK banke), na ktorom nemáš žiadne prostriedky, budú vlastne peniaze strhnuté z tvojho účtu v banke. Potom, v prípade že tovar nedostaneš, a ani kontaktovanie predajcu nie je úspešné, pôjdeš do banky a požiadaš o "chargeback", teda vysvetlíš banke že si kúpil, zaplatil, no neprišlo. Pri tomto spôsobe bude banka kontaktovať Paypal, ktorý potom kontaktuje toho predajcu aby doložil dôkaz že tovar odoslal na tvoju adresu a ty si ho prevzal. Pokiaľ tak predajca neurobí, peniaze ti budú späť pripísané na účet v banke.
Trvá to síce mesiac, niekedy aj dva, ale tak stojí to za to... :)