Andronika
11.08.11,18:04
Dobry den,prosim Vas viete mi poradit?Ak rodicia dietata niesu zosobaseny,ale cakaju spolu dieta,je lepsie ak bude mat dieta matkine,alebo otcove priezvisko.....Svadbu planujeme,ale moze byt aj o niekolko rokov.Ake vyhody alebo nevyhody moze mat dieta alebo my rodicia?Je problem s prepisom priezviska?Pocula som,ze ak by malo moje (matkino)priezvisko a potom by sme sa zosobasili,musel by si otec vlastne dieta akoby adoptovat,je to pravda? Dakujem velmi pekne za odpoved :)
ivka70
11.08.11,16:10
Otec moze byt otcom dietata a byt aj zapisany v jeho rodnom liste, aj ked bude dieta mat priezvisko matkine.
cize o ziadnej adopcii vlastneho dietata nemoze byt ani reci.

A co sa tyka priezviska, mat matkine ma vyhodu, ak sa rodicia nezoberu a pripadne ja rozidu a dieta ostane s matkou.

Ak rodicia planuju svadbu a matka chce na nej prijat otcovo priezvisko, je lepsie, aby ho malo aj dieta, zmena jeho priezviska by asi musela byt len za poplatok.

Inak nerozumiem tomu, planovat svadbu niekolko rokov po narodeni dietata ...to ma aky vyznam?
veronikasad
11.08.11,16:10
Andronika
11.08.11,16:28
mame exekuciu a nexcem byt do toho vtiahnuta,preto svadba bude neskor,ked to bude vyriesene...Dakujem za odpoved :::))
Andronika
11.08.11,16:43
A ak by sa stalo zeby sme sa rozisli a malo by jeho priezvisko,tak sa tiez da prepisat na matkine bez nejakych problemov??Potrebovala by som suhlas o prepise od otca dietata?.Dakujem
ivka70
11.08.11,17:00
A ak by sa stalo zeby sme sa rozisli a malo by jeho priezvisko,tak sa tiez da prepisat na matkine bez nejakych problemov??Potrebovala by som suhlas o prepise od otca dietata?.Dakujem

Na zmenu priezviska dietata by si urcite potrebovala suhlas jeho otca a aj keby suhlasil, nemuseli by ti to schvalit.
Zmena totiz musi byt v zaujme dietata.
Erzebeth
11.08.11,20:19
Kto už môže vedieť, ako to všetko v budúcnosti bude. Ak bude mať dieťa otcovo meno a vy sa nezoberiete, budeš mať ty svoje meno a dieťa otcovo. Ak sa vezmete priezvisko sa dá zmeniť. Ale aj keby dieťa malo tvoje meno, čo ak sa vydáš za niekoho iného ako je otec tvojho dieťaťa? Rozhodnutie je na tebe.
Oliwa
11.08.11,20:52
mimotemy A čo tak vydať sa za toho exekútora? ;):)