matokoli
17.01.06,12:58
Môže mi niekto odpovedať dokedy je termín pre vydanie potvrdenia o zdaniteľnej mzde zamestnancovi a ktorý § o tom pojednáva? Chcel by som ho vytlačiť z môjho programu, ale ešte nie je urobený upgrade.
Ďakujem.
alienka
17.01.06,12:09
do 10.2.2006 vystaviť potvrdenia o zúčtovaných príjmoch a zamestnanec by mal do 15.2.2006 požiadať o vykonanie roč. zúčtovania.
Hanah
17.01.06,12:13
Ani môj softvér to ešte nemá ..., ale však je ešte čas.
Stačí, ak sa potvrdenia odovzdajú zamestnancom do 10.2.2006, ak tento zamestnanec žiada o ročné zúčtovanie iného zamestnávateľa. Píše sa to aj v § 39 ods. 5 zákona 595/2003.
DanielaSL
17.01.06,12:21
Neviem či už ho nejaký soft má, keď to tak neskoro zverejnili. Treba čakať.
matokoli
18.01.06,17:55
Ďakujem vám.
milanr
19.01.06,07:09
V súvislosti s "Potvrdením ..." sa chcem opýtať, ak som zamestnanom, ktorí v priebehu r.2005 skončili pracovný pomer už vystavila "Potvrenia", ktoré si aj prevzali, musím im do 10.2.2006 zaslať ešte raz tie nové - upravené Potvrdenia ?
A ešte malá otázočka, dohodári súrne potrebujú vystaviť "Potvrdenia", môžem im vystaviť aj tie neupravené ? Ja som porovnala, čo mi tlačí soft (Softip Packet) s tým Potrvdením zo stránky drsr. A rozdiel je iba v DDS, ktoré sa presunulo na koniec a 1 riadok navyše ohľadne označenia mesiacov, v ktorých sa na priznania DB zohľadnila nižšia MM. Dohodári si aj tak DB ani DDS neuplatňovali. Ja len, aby nemali problémy s DÚ, keď si pôjdu podať DP ?!
matafe
19.01.06,07:20
Podľa mňa je možné použiť aj staré tlačivo na potvrdenie, pretože tieto tlačivá nie sú záväzné, sú len odporúčané. Potvrdenie by malo obsahovať údaje uvedené v §39 ods.5.

Pokiaľ je príspevok na DDS = 0, potom je to OK, ak príspevok na DDS <> 0, potom je potrebné dať pozor na riadok 03 starého tlačiva, aby príspevok na DDS nebol zapísaný v riadku 03 b)1., čiže aby neznižoval čiastkový základ dane.
milanr
19.01.06,07:39
Vďaka z odpoveď, dohodárov poriešim na starom tlačive a dúfamm že do konca mesiaca príde upgrade na soft a ostatných už budem môcť vytlačiť podľa nového vzoru.
Marína
19.01.06,22:21
Vďaka z odpoveď, dohodárov poriešim na starom tlačive a dúfamm že do konca mesiaca príde upgrade na soft a ostatných už budem môcť vytlačiť podľa nového vzoru.
Môžeš použiť aj nové tlačivo(predkladám) a vypísať ručne.
DanielaSL
20.01.06,06:24
MRP bude mať nový upgrade s novým potvrdením okolo 27.1. Ja dávam zamestnancom keď odchádzajú so zápočtom aj potvrdenie , ale nebudem im posielať nové. Jedine v tom prípade , žeby to od nich DÚ vyžadoval a príde si ho zamestnanec pýtať.
milanr
20.01.06,07:36
Súhlasim s Tebou, tuším vzory nových tlačív boli uverejnené až vo FS 11/2005, takže potvrdenia, ktoré boli predtým vydané zamestnancovi pri skončení PP by mal DÚ akceptovať.
Mirkaska
20.01.06,08:42
Pani Valicová, z DRSR sa vraj na jednom školení vyjadrila, že budú akceptovať aj staré - správne vystavené tlačivá.
mmia
20.01.06,12:35
chcela by som sa opytat....
zamestnanec, ktory si ide robit sam danove priznanie a je u nas stale zamestnany musi o potvrdenie poziadat na urcenom tlacive alebo staci iba ak mu ho dam po vzajomnej dohode????
a dohodarom, ktori u nas pracovali behom roka by som mala asi poslat tieto potvrdenia automaticky, ze???
matafe
20.01.06,12:46
chcela by som sa opytat....
zamestnanec, ktory si ide robit sam danove priznanie a je u nas stale zamestnany musi o potvrdenie poziadat na urcenom tlacive alebo staci iba ak mu ho dam po vzajomnej dohode????
a dohodarom, ktori u nas pracovali behom roka by som mala asi poslat tieto potvrdenia automaticky, ze???

V zákone sa nehovorí o forme, akou má žiadať zamestnanec o vystavenie potvrdenie.

Zákon hovorí, ak zamestnanec požiada o potvrdenie do 5.2.2006, zamestnávateľ mu ho vystaví a doručí do 10.2.2006.

Potvrdenie pre ostatných zamestnancov vystaví a doručí
- do 10.3.2006, ak nežiadali o ročné zúčtovanie
- do konca apríla 2006, ak požiadali o ročné zúčtovanie
ewap
23.01.06,10:05
Prosím vás, aké potvrdenie o príjmoch sa dáva zamestnankyni, aby si jej manžel mohol uplatniť časť jej nezdaniteľnej časti ? Ďakujem
Marianna01
23.01.06,18:09
Podľa mňa normálne potvrdenie o zdaniteľnej mzde...
Gonka
24.01.06,19:06
Ak si manžel uplatňuje na manželku odpočítateľnú pložku alebo časť ,dáš pre manžela celý manželkin príjem vrátane ND,a manžel si uplatní z nezdaniteľnej časti iba rozdiel .
Gonka
Iwett
07.02.11,14:54
Dobrý deň, prosím Vás, môžem vystaviť potvrdenie o zdaniteľnej mzde skôr ak zamestnanec požiadal o jeho vystavenie len telefonicky? Čo ak potvrdenie vystavím a on ma požiada o ročné zúčtovanie? Môžem vydať zamestnancovi aj potvrdenie o zdaniteľnej mzde aj urobiť RZ? Ďakujem
Tweety
07.02.11,14:58
Dobrý deň, prosím Vás, môžem vystaviť potvrdenie o zdaniteľnej mzde skôr ak zamestnanec požiadal o jeho vystavenie len telefonicky? Čo ak potvrdenie vystavím a on ma požiada o ročné zúčtovanie? Môžem vydať zamestnancovi aj potvrdenie o zdaniteľnej mzde aj urobiť RZ? Ďakujem
Áno môžeš, prečo si myslíš, že urobíš niečo proti zákonu?
Iwett
07.02.11,15:03
Neviem, ma napadlo, že si urobí on daňové a ja mu RZZP nejako tak nechctiac.:)
Tweety
07.02.11,15:06
Neviem, ma napadlo, že si urobí on daňové a ja mu RZZP nejako tak nechctiac.:)
AK mu dáš potvrdenie, a on potom požiada o RZD, tak mu ho urobíš, a nič viac, nič menej. AK potom podá DP, to je predsa už jeho problém, veď DP môže podať aj napriek tomu, že má od zamestnáv. RZD.
Iwett
07.02.11,15:09
AK mu dáš potvrdenie, a on potom požiada o RZD, tak mu ho urobíš, a nič viac, nič menej. AK potom podá DP, to je predsa už jeho problém, veď DP môže podať aj napriek tomu, že má od zamestnáv. RZD.
Ďakujem Tweety, presne to som mala na mysli, či by som neniesla nejakú zodpovednosť za dvojité podanie RZ a DP tým vystavením potvrdenia pred požiadaním o RZ.