Hanah
17.01.06,12:59
Ahojte,

poradíte mi, prosím.
Jeden študent, ktorý u nás pracoval do 8/2005 na dohodu, ale neuplatňoval si nezdaniteľnú časť na daňovníka, ma požiadal o ročné zúčtovanie. Preddavkovo zaplatená daň sa mu teda bude vracať v plnej výške - cca 6000 Sk. Písal mi však, že peniaze potrebuje čo najskôr. Môžem tomuto jednému dohodárovi urobiť ročné zúčtovanie a vyplatiť mu preplatok na dani v mzde za január 2006, ktorá bude predstavovať len tento preplatok, keďže u nás už nepracuje ... a ostatným zamestnancom preplatky, či nedoplatky vyplatiť až v mzde za február príp. marec 2006?

Stretli ste sa s tým už niekto?
Ďakujem.
Hana
DanielaSL
17.01.06,12:22
Môžeš , bola tu minule podobná otázka.
pozit
17.01.06,12:31
Normálne to tak robím.
matokoli
18.01.06,18:02
A ako sa to robí prakticky? Vystaví sa mu mzda za 12/2005, aj keď už nebol zamestnaný a ako bude vyzerať výplatná páska? Bude na nej len preplatok dane? Napíšte mi, prosím, podrobnejšie ako to urobiť.
Ďakujem.
Eva Dančová
18.01.06,18:09
podľa mňa mu žiaden výplatný lístok nebudeš dávať, len by ti mal podpísať napr. výdavkový bloček z pokladne, že tieto peniaze prijal, potom sa to vysporiada s Dú.
vladan
18.01.06,18:23
A ako sa to robí prakticky? Vystaví sa mu mzda za 12/2005, aj keď už nebol zamestnaný a ako bude vyzerať výplatná páska? Bude na nej len preplatok dane? Napíšte mi, prosím, podrobnejšie ako to urobiť. Ďakujem.

v rovnakom prípade ako máš ty som to riešila takto: zamestnanec ukončil pracovný pomer k 7.12., mzda mu bola vypočítaná v normálnom termíne do 10teho nasledujúceho mesiaca, zároveň mi dal žiadosť o vykonanie ročného zúčtovania dane a preplatok som mu poslala spolu s výplatou na účet. Výplatnú pásku som mu dala iba za december a na preplatok na ročnom zúčtovaní som mu poslala originál dokumentu ročné zúčtovanie dane, kde videl preplatok, ktorý mu vznikol a ktorý mu bol poslaný na účet.