Tezaurus
12.08.11,11:49
Publikovala som odborne članky. Ako mam postupovať a na koho sa obratiť ak chcem aby mi za tieto članky priznali kredity? Dakujem
GabiZ
12.08.11,10:17
Akreditačná rada Ministerstva školstva Slovenskej republiky pre kontinuálne vzdelávanie pedagogického zamestnanca a odborného zamestnanca priznáva kredity podľa § 47 ods. 2 písm. a) zákona 317/2009 Z.z. za objektívne merateľné a preukázateľné tvorivé aktivity súvisiace s výkonom pedagogickej činnosti alebo výkonom odbornej činnosti, a to:
- za autorstvo alebo spoluautorstvo schválených alebo odporúčaných učebných pomôcok vrátane počítačových programov, učebníc, učebných textov, metodických materiálov a pracovných zošitov:
• 40 kreditov za rukopis obsahujúci 20 normalizovaných strán s 30 riadkami po 60 úderov na strane (autorský hárok)
• ak sa autorstvo alebo spoluautorstvo nemeria v autorských hárkoch, akreditačná rada vychádza z inej dokumentácie, ako napríklad technický výkres, a prizná počet kreditov v rozsahu primeranom hodnote päť kreditov za jeden autorský hárok

- za iné tvorivé aktivity:
a) výsledky výskumu a vynálezcovskej činnosti
• 10 kreditov, ak výskum trval najmenej šesť mesiacov a výsledky sú doložené písomnou správou z oponentského konania
• 15 kreditov, ak sa taký výskum uskutočnil v rámci medzinárodného projektu,
• 15 kreditov pôvodcovi priemyselne využiteľného vynálezu
• 20 kreditov pôvodcovi vynálezu, ktorému bol udelený patent

b) odborno-preventívne programy, stimulačné programy alebo intervenčné programy
vypracované odborným zamestnancom, ktorých tvorba nie je v jeho pracovnej náplni
• 10 kreditov, ak je odborno-preventívny program schválený príslušným školským zariadením výchovného poradenstva a prevencie povereného orgánom miestnej štátnej správy v školstve na metodické usmerňovanie poradenských zariadení vo svojej územnej pôsobnosti
• 15 kreditov, ak je odborno-preventívny program ako výsledok experimentálneho overovania schválený na jeho uplatnenie v praxi

c) odborné články publikované v odbornej literatúre
• jeden kredit za jednu normalizovanú stranu s 30 riadkami so 60 údermi
• päť kreditov za jednu normalizovanú stranu s 30 riadkami so 60 údermi uverejnenú v karentovanom časopise

Karentovaný časopis je vedecký časopis registrovaný a spracúvaný službou ISI Current Contents a vyhľadateľný v niektorej z tematických sérií Current Contents Connect, ktoré sú dostupné v rámci portálu Web of Knowledge.

Pre dokladovanie tvorivej činnosti (autorstvo článkov a učebníc) a pridelenie kreditov učiteľovi je potrebné zaslať na akreditačnú komisiu nasledovné doklady:
- žiadosť o pridelenie kreditov za tvorivú činnosť,
- potvrdenie o autorstve k článku/učebnici s uvedením počtu jeho normostrán (jedna normostrana je 1800 znakov vrátane medzier),
- doklad od riaditeľa školy, že obsah článkov/učebnica súvisí s výkonom práce učiteľa,
- doklad o pracovnom zaradení, najlepšie životopis,
- samotné články/učebnice.

Pre dokladovanie tvorivej činnosti (autorstvo článkov a učebníc) a pridelenie kreditov učiteľovi je potrebné zaslať na akreditačnú komisiu nasledovné doklady:
- žiadosť o pridelenie kreditov za tvorivú činnosť,
- potvrdenie o autorstve k článku/učebnici s uvedením počtu jeho normostrán (jedna normostrana je 1800 znakov vrátane medzier),
- doklad od riaditeľa školy, že obsah článkov/učebnica súvisí s výkonom práce učiteľa,
- doklad o pracovnom zaradení, najlepšie životopis,
- samotné články/učebnice.

Sídlom akreditačnej rady je Metodicko-pedagogické centrum v Bratislave.
Tezaurus
12.08.11,10:28
ďakujem, mňa sa týka bod c)
dôležitá otázka kam presne treba adresovať tieto doklady?
uvedený text pochádza z akého zdroja?
ďakujem
GabiZ
12.08.11,10:33
Zákon č. 317/2009 Z. z. Zákon o pedagogických zamestnancoch a odborných zamestnancoch a o zmene a doplnení niektorých zákonov o tom pojednáva.
Tezaurus
12.08.11,13:01
takže pri dnešnom patrani som zistila ze žiadosti o priznanie kreditov sa adresuju na MŠ (presná adresa v nižšie priloženom linku), nakoľko sa akredična komisia presunula z Metodicko-pedagogického centra v Bratislave na MŠ
Ak to niekomu pomôže posielam link:
http://www.minedu.sk/data/USERDATA/KONTI_VZDEL/Doklady_k_%20priznaniu_%20kreditov.pdf


V tomto dokumente som ale narazila na odstavec:
6. VÝSLEDKY VÝSKUMU
A) Domáci výskum:
- kópia certifikátu – úradne overená,
- kópia zoznamu spoluriešiteľov – úradne overená,
- potvrdenie, ţe výskum trval najmenej 6 mesiacov a výsledky sú doloţené písomnou správou z oponentského konania,
- potvrdenie riaditeľa školy alebo školského zariadenia, ţe výskum súvisí s výkonom pedagogickej činnosti alebo odbornej činnosti spoluriešiteľa; riaditeľovi vydáva potvrdenie zriaďovateľ.
B) Medzinárodný výskum:
- kópia certifikátu – úradne overená (v prípade vydania certifikátu v cudzom jazyku – úradne overený preklad certifikátu),
- potvrdenie, ţe výskum trval najmenej 6 mesiacov a výsledky sú doloţené písomnou správou z oponentského konania (v prípade vydania potvrdenia v cudzom jazyku – predkladá sa úradne overený preklad),

Čiže otázka: čo sa chápe pod týmto výskumom? Može to byť výskum realizovaný pri tvorbe rigoróznej práce napr.? Alebo pri tvorbe článku? Ale potom by nesedelo, že kredity sa prideľujú za článok a ďalšie kredity za výskum pri tvorbe článku? Neviem. Stretol sa s tým už niekto?
Peter Mráz
30.08.11,13:37
Dobrý deň, poraďte mi, prosím, kto vydáva ono potvrdenie o autorstve k článku/učebnici s uvedením počtu jeho normostrán, nestačí čestné vyhlásenie, že som skutočne autorom vecí, ktoré posielam (a ktoré v záhlaví obsahujú moje meno!)?
Tezaurus
30.08.11,14:34
potvrdenia vyda vedecky redaktor
janinga
29.02.12,18:48
Prosím Vás, koľko kreditov mi môže rsp. má prideliť riaditeľ školy, keď som učiteľkou a zároveň vedúcou autorského kolektívu pracovného zošita, ktorý má odporúčaciu doložku MŠ a úzko súvisí s mojou prácou - je pre žiakov, ktorých učím. Prosím o presnú citáciu. Ďakujem
janinga
29.02.12,18:50
Prosím Vás, koľko kreditov mi môže- rsp. má prideliť riaditeľ školy, keď som vedúca autorského kolektívu štátom schváleného pracovného zošita, určeného pre žiakov, ktorých teraz učím? Prosím o presnú citáciu. Ďakujem