Michaall
12.08.11,13:41
Prosim poradte mi co treba robit ak mi zamestnavatel nevyplatil este aprilovu a majovu mzdu? Pracovny vztah bol zalozeny na zaklade dohody. Viem ze je mozne rovno podat trestne oznamenie na zamestnavatela nakolko je povinny najneskor do konca nasledujuceho mesiaca mzdu vyplatit ak pracovna zmluva neuvadza inak. Hacik je v tom ze samotny zamestnavatel navrhol ze cas zarobku sa napise na niekoho ineho z rodiny aby zarobok nepresiahol 135 eur nakolko som bol evidovany na urade prace a v pripade presiahnutia tejto sumy by ma urad prace vyradil z evidencie. Teraz neviem co mam robit kedze zamestnavatel mi musi vyplatit peniaze na meno inej osoby ktora danu pracu nevykonavala.Prosim poradte
veronikasad
12.08.11,11:45
Prosim poradte mi co treba robit ak mi zamestnavatel nevyplatil este aprilovu a majovu mzdu? Pracovny vztah bol zalozeny na zaklade dohody. Viem ze je mozne rovno podat trestne oznamenie na zamestnavatela nakolko je povinny najneskor do konca nasledujuceho mesiaca mzdu vyplatit ak pracovna zmluva neuvadza inak. Hacik je v tom ze samotny zamestnavatel navrhol ze cas zarobku sa napise na niekoho ineho z rodiny aby zarobok nepresiahol 135 eur nakolko som bol evidovany na urade prace a v pripade presiahnutia tejto sumy by ma urad prace vyradil z evidencie. Teraz neviem co mam robit kedze zamestnavatel mi musi vyplatit peniaze na meno inej osoby ktora danu pracu nevykonavala.Prosim poradte
ktorú mzdu ti nevyplatil - tvoju alebo "na člena rodiny" ?

A vieš, že porušenia zákona sa dopušťaš rovnako ako zamestnávatel ?
Michaall
12.08.11,11:48
ved prave to ze viem, preto neviem co s tym teraz ci mam vlaste narok niak vyskakovat. a mzdu na clena rodiny.
Tweety
12.08.11,11:51
ved prave to ze viem, preto neviem co s tym teraz ci mam vlaste narok niak vyskakovat. a mzdu na clena rodiny.
Ak ten člen rodiny mal tiež dohodu, tak môžete vyskakovať spolu.
JAJA11
12.08.11,11:52
Prosim poradte mi co treba robit ak mi zamestnavatel nevyplatil este aprilovu a majovu mzdu? Pracovny vztah bol zalozeny na zaklade dohody. Viem ze je mozne rovno podat trestne oznamenie na zamestnavatela nakolko je povinny najneskor do konca nasledujuceho mesiaca mzdu vyplatit ak pracovna zmluva neuvadza inak. Hacik je v tom ze samotny zamestnavatel navrhol ze cas zarobku sa napise na niekoho ineho z rodiny aby zarobok nepresiahol 135 eur nakolko som bol evidovany na urade prace a v pripade presiahnutia tejto sumy by ma urad prace vyradil z evidencie. Teraz neviem co mam robit kedze zamestnavatel mi musi vyplatit peniaze na meno inej osoby ktora danu pracu nevykonavala.Prosim poradte

Ťažká rada, kto chce niekoho obabrať, môže sa mu stať, že obabrú aj jeho :o Neexistuje žiadna možnosť, ako získať tieto peniaze, len ak by ste ich vymohli tiež len nejakým podvodom od tohto človeka :o Tak ako podviedol on vás. Aj keby ste išli na súd a tvrdili by ste, že vám sľúbil viac, len to napísal na iného. Ešte ak by ten iný, bol váš človek a on si ich pôjde pýtať :o
Michaall
12.08.11,11:56
aj ten clen rodiny ma dohodu ale fyzicky si tie hodiny neodpracoval ale odpracoval som ich ja.
Tweety
12.08.11,11:58
aj ten clen rodiny ma dohodu ale fyzicky si tie hodiny neodpracoval ale odpracoval som ich ja.
To je predsa jasné, zmluva akože na iného ale peniažky tvoje, chápem, a jemu ju vyplatil? Ak áno, nech Ti dá peniažky, ak nie, tak ich žiadajte spolu.
Michaall
12.08.11,11:59
ale akym sposobom ich mozme ziadat? mozem sa obratit na policiu ved v podstate sme aj my obisli zakon aj ked to bolo na navrh zamestnavatela...
Tweety
12.08.11,12:01
ale akym sposobom ich mozme ziadat? mozem sa obratit na policiu ved v podstate sme aj my obisli zakon aj ked to bolo na navrh zamestnavatela...
A prečo neplatí, nepovedal? Pohrozte mu inšpektorátom práce.
veronikasad
12.08.11,12:02
ale akym sposobom ich mozme ziadat? mozem sa obratit na policiu ved v podstate sme aj my obisli zakon aj ked to bolo na navrh zamestnavatela...
na Inšpekciu práce sa môže obratíť člen rodiny - ak preukáže, že skutočne prácu vykonal ...
Michaall
12.08.11,12:18
inspektoratom prace sme pohrozili niekolko krat aj mame podpisany od zamestnavatela papier ze mzdu vyplati do 31.7. a neurobil tak a citime sa v koncoch nakolko nemame ako preukazat ce clen rodiny pracu vykonal nakolko ju nevykonal..
terezamaria
12.08.11,12:18
Prosim poradte mi co treba robit ak mi zamestnavatel nevyplatil este aprilovu a majovu mzdu? Pracovny vztah bol zalozeny na zaklade dohody. Viem ze je mozne rovno podat trestne oznamenie na zamestnavatela nakolko je povinny najneskor do konca nasledujuceho mesiaca mzdu vyplatit ak pracovna zmluva neuvadza inak. Hacik je v tom ze samotny zamestnavatel navrhol ze cas zarobku sa napise na niekoho ineho z rodiny aby zarobok nepresiahol 135 eur nakolko som bol evidovany na urade prace a v pripade presiahnutia tejto sumy by ma urad prace vyradil z evidencie. Teraz neviem co mam robit kedze zamestnavatel mi musi vyplatit peniaze na meno inej osoby ktora danu pracu nevykonavala.Prosim poradte

Ťažká odpoveď. Keďže si chcel vybabrať s ÚPSV a R, aby zárobok nebol vyšší,
vybabral si vlastne sám so sebou. Skús opätovne jednať so zamestnávateľom, aby tú dlžnú čiastku vyplatil.
Myslím, že zamestnávateľ toto v pohode zneužíva a dáva si s vyplatením odmeny načas, hoci pri riešení uvedenej záležitosti by i on v tom lietal až po krk.
veronikasad
12.08.11,12:22
inspektoratom prace sme pohrozili niekolko krat aj mame podpisany od zamestnavatela papier ze mzdu vyplati do 31.7. a neurobil tak a citime sa v koncoch nakolko nemame ako preukazat ce clen rodiny pracu vykonal nakolko ju nevykonal..
Bohužial, to máš poučenie do buducnosti ... Aby si si nenarobil podnetom ešte viac nepríjemností na UP (spätné vyradenie z evidencie, a doplatenie zdr.poistenia ako samoplatitel, ak IP šetrením dokáže, že si porušoval zákon o službách zamestnanosti).