kofola
17.01.06,13:16
Ahoj. Mohol by mi niekto poradit ako je to z danovym bonusom pri zamestnankyni ktora sa vratila v oktobri z rodicovskej dovolenky? Ma takato zamestnankyna narok na danovy bonus len za tri odopracovane mesiace alebo si moze uplatnit bonus za cely rok kedze si danovy bonus cely rok nikdo neuplatnovatl. Dakujem velmi pekne za pomoc.
ajobs
17.01.06,12:22
Ahoj. Mohol by mi niekto poradit ako je to z danovym bonusom pri zamestnankyni ktora sa vratila v oktobri z rodicovskej dovolenky? Ma takato zamestnankyna narok na danovy bonus len za tri odopracovane mesiace alebo si moze uplatnit bonus za cely rok kedze si danovy bonus cely rok nikdo neuplatnovatl. Dakujem velmi pekne za pomoc.

Má nárok na celý daňový bonus za rok, ak mala zdaniteľné príjmy podľa § 6 ZDP aspoň vo výške 6-násobku minimálnej mzdy a vykázala základ dane (čiastkový základ dane) z príjmov podľa § 6. Potom si môže si uplatniť daňový bonus v sume 5 000 Sk ročne na každé vyživované dieťa žijúce v domácnosti s daňovníkom; prechodný pobyt dieťaťa mimo domácnosti nemá vplyv na uplatnenie tohto daňového bonusu ( § 33 ZDP ).
kofola
17.01.06,12:28
Diky moc za odpoved.
ajobs
17.01.06,12:29
Diky moc za odpoved.

Rado sa stalo.:)
Vladimír Ozimý
17.01.06,12:32
no ak daňovník vyživoval dieťa celý rok ma nárok na plnú výšku daňového bonusu ale musi dosiahnut zdanitelny prijem v zdanovacom minimalne 6 nasobok minimalnej mzdy...no vsak v paragrafe 33 ods 7 sa pise ze ak dosiahol danovnik z prijmami 5 (zavisla cinnost) prijem vyssi ako 1/2 minimalnej mzdy len v niektorych mesiacoch a bol mu priznany danovy bonus, nestraca narok na uz priznany danovy bonus...

no z toho mi logicky vychadza ak mu nebol priznany a prijem bol mensi ako 6 nasobok 1/2 min. mzdy za zdanovacie obdobie nema narok ale v pripade ak mu ho zamestnavatel priznal tak nestraca narok...