Žabinka
12.08.11,14:00
Stala sa mi taká vec. Prišiel list od exekútora ohľadom predloženia mzdových listov zamestnanca XY. Problém je však v tom, že ja žiadneho zamestnanca nemám. Volala som exekútorovi, odkiaľ majú informáciu, že XY je môj zamestnanec. Odpoveď bola, že zo sociálnej poisťovne. To ma dosť zarazilo, ja som doteraz mala predstavu, že zamestnanca poisťovni nahlasuje zamestnávateľ, ale možno sa mýlim, táto oblasť nie je moja parketa. Viete mi poradiť, kto ste doma v tejto problematike, ako je to s nahlasovaním zamestnancov SP? Ďakujem.
Tweety
12.08.11,12:03
Stala sa mi taká vec. Prišiel list od exekútora ohľadom predloženia mzdových listov zamestnanca XY. Problém je však v tom, že ja žiadneho zamestnanca nemám. Volala som exekútorovi, odkiaľ majú informáciu, že XY je môj zamestnanec. Odpoveď bola, že zo sociálnej poisťovne. To ma dosť zarazilo, ja som doteraz mala predstavu, že zamestnanca poisťovni nahlasuje zamestnávateľ, ale možno sa mýlim, táto oblasť nie je moja parketa. Viete mi poradiť, kto ste doma v tejto problematike, ako je to s nahlasovaním zamestnancov SP? Ďakujem.
AK zamestnancov nemáš, nemáš teda čo nahlásiť cez RLFO. A určite je firma a zamestnanec správne?
veronikasad
12.08.11,12:04
Stala sa mi taká vec. Prišiel list od exekútora ohľadom predloženia mzdových listov zamestnanca XY. Problém je však v tom, že ja žiadneho zamestnanca nemám. Volala som exekútorovi, odkiaľ majú informáciu, že XY je môj zamestnanec. Odpoveď bola, že zo sociálnej poisťovne. To ma dosť zarazilo, ja som doteraz mala predstavu, že zamestnanca poisťovni nahlasuje zamestnávateľ, ale možno sa mýlim, táto oblasť nie je moja parketa. Viete mi poradiť, kto ste doma v tejto problematike, ako je to s nahlasovaním zamestnancov SP? Ďakujem.
exekútori majú "tichú" dohodu so SP. Ale ak si žiadneho neprihlásila, kde túto informáciu zobrali. nezabudla si niekoho odhlásiť ...
zk24
12.08.11,12:07
Ja som zistila ze sme nahlaseni na ZP, a tiez som o tom nevedela. Pri vytvarani s.r.o.-cky sa konatelia iniciativne nahlasili aj na ZP, pritom nepoberali odmeny, ani nic, niekto im povedal ze musia byt prihlaseni. Nemala som o tom info.

A ked sa rozhodli poberat odmenu, tak som ich isla prihlasit a ze oni uz prihlaseni su. Tak storno vsetkych prihlasok (ktore som nikdy nevidela) a nove prihlasky....
Žabinka
12.08.11,12:07
Veď práve, ja som nikdy žiadnych zamestnancov nemala, teda som ani nikdy nikoho nenahlasovala. Vo firme sme štyria spoločníci, z toho dvaja aj konatelia, všetci bez zamestnaneckého pomeru. Tento XY nemá s firmou nič spoločné, jeho RČ je správne. Netuším, ako SP prišla k tomu, že XY je môj zamestnanec. V pondelok sa tam chystám, som veľmi zvedavá na výsledok.
Tweety
12.08.11,12:09
Veď práve, ja som nikdy žiadnych zamestnancov nemala, teda som ani nikdy nikoho nenahlasovala. Vo firme sme štyria spoločníci, z toho dvaja aj konatelia, všetci bez zamestnaneckého pomeru. Tento XY nemá s firmou nič spoločné, jeho RČ je správne. Netuším, ako SP prišla k tomu, že XY je môj zamestnanec. V pondelok sa tam chystám, som veľmi zvedavá na výsledok.
Možno sa pán exekútor jednoducho pomýlil.
zk24
12.08.11,12:10
Mam klienta, ktory ma velmi podobny nazov k inej s.r.o-cke a ked som bola na DU odniest spravkyni nieco osobne, tak mi vylozila najprv zlu zlozku, a potom dobru a videla som ze nase danove priznania, vykazy a podobne vsetko poprehadzovane, v nasej zlozke ich potvrdenia, v ich zlozke nase danove priznanie.... no bordel.
Tweety
12.08.11,12:12
Mam klienta, ktory ma velmi podobny nazov k inej s.r.o-cke a ked som bola na DU odniest spravkyni nieco osobne, tak mi vylozila najprv zlu zlozku, a potom dobru a videla som ze nase danove priznania, vykazy a podobne vsetko poprehadzovane, v nasej zlozke ich potvrdenia, v ich zlozke nase danove priznanie.... no bordel.
Dúfam, že si ju upozornila, či?
Žabinka
12.08.11,12:14
Možno sa pán exekútor jednoducho pomýlil.
No neviem, to by bola veľká zhoda okolností, všetky údaje uvádzané v liste sú správne, aj údaje o mojej firme, aj údaje XY. Tento dotyčný XY pred pár rokmi prespával v našej firme, keď ho vyhodila manželka z bytu, takže dáka spojitosť s mojou firmou tam bola, potom sa rozvádzali, mne to vychádza tak, že v tom má prsty táto manželka. Som zvedavá, čo zistím v SP.
zk24
12.08.11,12:16
Dúfam, že si ju upozornila, či?


Jasne. Ked som tam bola druhy krat, odniest opravnu suvahu, tak nasu zlozku uz nenasla :D Bola som tam fakt asi hodinu u nej vnutri kym rebrikom presla vsetky skrinky a nenasla nasu zlozku vobec :D

Tak isla kontrolovat ci sme neni odovzdani na kontrolu a ze nie... Som jej tam nechala suvahu, ze ked najde zlozku nech to vymeni a nech mi urcite zavola. Neozvala sa. Tak neviem teraz, ci vobec o nas este vedia, alebo nas vyradili :D

Prislo mi to tragicky komicke, ja jej nesiem opravnu suvahu s tym, ze tam mam gramaticky preklep. pre istotu clovek nikdy nevie za co ma mozu pokutovat, a ona ani len nasu zlozku neobjavila
Tweety
12.08.11,12:16
No neviem, to by bola veľká zhoda okolností, všetky údaje uvádzané v liste sú správne, aj údaje o mojej firme, aj údaje XY. Tento dotyčný XY pred pár rokmi prespával v našej firme, keď ho vyhodila manželka z bytu, takže dáka spojitosť s mojou firmou tam bola, potom sa rozvádzali, mne to vychádza tak, že v tom má prsty táto manželka. Som zvedavá, čo zistím v SP.
AK len prespával, bez toho, aby bol zamestnancom, tak info nie je zo SP, ale od ex.manž.
Žabinka
12.08.11,12:20
AK len prespával, bez toho, aby bol zamestnancom, tak info nie je zo SP, ale od ex.manž.
Ja mám ten istý pocit, že úradovala ex, ale pre istotu si to pôjdem preveriť. Nemám rada, keď mám v niečom nejasno.
Žabinka
15.08.11,13:10
Stala sa mi taká vec. Prišiel list od exekútora ohľadom predloženia mzdových listov zamestnanca XY. Problém je však v tom, že ja žiadneho zamestnanca nemám. Volala som exekútorovi, odkiaľ majú informáciu, že XY je môj zamestnanec. Odpoveď bola, že zo sociálnej poisťovne. To ma dosť zarazilo, ja som doteraz mala predstavu, že zamestnanca poisťovni nahlasuje zamestnávateľ, ale možno sa mýlim, táto oblasť nie je moja parketa. Viete mi poradiť, kto ste doma v tejto problematike, ako je to s nahlasovaním zamestnancov SP? Ďakujem.
Takže prikladám výsledok pátrania v SP. Žiadny zamestnanec pod údajmi mojej firmy neexistuje. Celá vytešená som sa spojila s exekútorom, aby som mu to oznámila, no ten mi naďalej tvrdí, že má písomné stanovisko zo SP, že XY je vedený ako môj zamestnanec :eek:. Žijem v Kocúrkove, či kde?
Tweety
15.08.11,13:20
Takže prikladám výsledok pátrania v SP. Žiadny zamestnanec pod údajmi mojej firmy neexistuje. Celá vytešená som sa spojila s exekútorom, aby som mu to oznámila, no ten mi naďalej tvrdí, že má písomné stanovisko zo SP, že XY je vedený ako môj zamestnanec :eek:. Žijem v Kocúrkove, či kde?
On tvrdí, že má písomne, tak nech to aj dokáže.
A ty máš to písomne od SP? Ak nie, tak to žiadaj, a potom pekne krásne odošli s listom pánovi exekútorovi.
Žabinka
15.08.11,13:24
On tvrdí, že má písomne, tak nech to aj dokáže.
A ty máš to písomne od SP? Ak nie, tak to žiadaj, a potom pekne krásne odošli s listom pánovi exekútorovi.
Veru písomne to nemám, v tej eufórii, že je všetko v poriadku, ma to nenapadlo. Ďakujem za nápad, pôjdem tam ešte raz.
Tamila
15.08.11,14:43
Mne sa tiež stalo, že prišiel exekučný príkaz, kde bolo uvedené, že údaje o zamestnancovi majú zo SP, ale uvedený zamestnanec u nás nikdy nebol zamestnaný. Konzultáciou v SP sa zistilo, že pracovníčka SP sa pomýlila, my sme mali zamestnanca s tým istým rokom narodenia a v ten istý deň nastúpili, ibaže každý do inej firmy. Vysvetlilo sa to, ale asi trikrát mi zhruba vždy po roku prišiel ten istý exekučný príkaz a vždy som im musela znova odpísať.