mirsafe
12.08.11,20:11
dobry den.
viem je este skoro ,ale radsej skor ako nikdy....mam jeden problem byvam v rodinnom dome a vzime mi vzdy vlhli steny nie vsade len na severnej strane domu..../zaujimave ze len v hornom a dolnom rohu miestosti/momentalne mam klasicke UK...ale rozmyslal som na el.konvektorom../s ventilatorom/co som sa zatial docital na nete akym sposobom pracuje /zo spodu nasava studeny vlhky vzduch/ a cez vrch vypusta teply a suchy/ typ EMPIRE CH-3000 TURBO s VENT./.....tak som rozmyslal co ak by presusal vzduch v dome.......a tym by som zabranil vlhkosti......vedel by mi niekto poradit kto ma s tymto problemom skusenost......vopred dakujem
ACCNT
13.08.11,15:10
logicka hadanka: mame studeny vlhky vzduch, ohrejeme ho na spirale a vyfukneme ventilatorom-bude suchy?

podla mna nie. tie konvektory maju v sebe spiralu, ktora sa zohrieva a este tam maju spominany ventilator.


treba viacej kurit-aby sa rosny bod posunul von z izby-to by poradil moj kolega.

PS: z vlastnej skusenosti mozem povedat, ze pozor na tie konvektory. my sme mali jeden a privodny kabel sa roztavil a chytili sa od neho veci. kabel nebol poskodeny a prudeniu vzduchu nic nebranilo....tieto cinske shity by mali zakazat.
kargo
13.08.11,15:27
Pre rodinný dom je to najhorší spôsob vykurovania. To si radšej kúp elektrický odvlhčovač vzduchu napr. hauser DH 400 ten je tak na jednu miestnosť. Prípadne nová izolačná omietka alebo zateplenie zvonku.

Roztavenú izoláciu na prívodnom kábli som už videl aj ja. Našťastie nedošlo k požiaru len k skratu.
petmar
13.08.11,19:36
Veľmi chybná informácia je, že teplovzdušný konvektor vysušuje vzduch, to nie je pravda, tá voda tam stále zostáva, iba ak by sa vždy vyvetralo a kúrilo znova.
Odvlhčovač by urobil viac úžitku ako konvektor, ale to je tiež iba dočasné riešenie a dlhodobo drahé-dcelú Zem nevysušíš.
Alebo sú aj iné príčiny vlhnutia, vždy je však treba prednostne riešiť príčinu a nie dôsledok.
Skôr odporúčam zatepliť zvonku stenu, najlepšie však celý dom.
Ak "ťahá " vlhkosť zo zeme-základov cez zlú hydroizoláciu, nezostáva nič iné len murivo podrezať alebo prechod chemicky ošetriť.
mirsafe
14.08.11,06:29
ok to beriem,lenze moje UK co je z roku pana....je na tri veci......... rozvody onicom......atd./ak by som chcel prerobit UK...sa nedoplatim.....polka vedenia vedie v stenach zvonka domu,zvnutra....takze ja to vidim tak ze rozburat polku domu/preto som rozmyslal nad konvektormi aby som zabil jednou ranou dve muchy....vysusit okolity vzduch a zaroven kurenie...
/ podla mna to bude lacnejsie ako prerabat UK ved co vyraba protherm konvektory tie by mali byt kvalitne....respektive mi viete poradit nejakeho vyrobcu/
dakujem
mirsafe
14.08.11,07:12
Veľmi chybná informácia je, že teplovzdušný konvektor vysušuje vzduch, to nie je pravda, tá voda tam stále zostáva, iba ak by sa vždy vyvetralo a kúrilo znova.
Odvlhčovač by urobil viac úžitku ako konvektor, ale to je tiež iba dočasné riešenie a dlhodobo drahé-dcelú Zem nevysušíš.
Alebo sú aj iné príčiny vlhnutia, vždy je však treba prednostne riešiť príčinu a nie dôsledok.
Skôr odporúčam zatepliť zvonku stenu, najlepšie však celý dom.
Ak "ťahá " vlhkosť zo zeme-základov cez zlú hydroizoláciu, nezostáva nič iné len murivo podrezať alebo prechod chemicky ošetriť.

a to podrezanie,resp. chemicke osetrenie..... mate s tym nejaku skusenost...resp. kolko to stoji..... lebo viete mysleli sme uz aj na to,len chceme najprv vyskusat lacnejsie riesenie.... lebo uz ohladom toho vlhnutia som cital vela..../moj dom je postaveny pred povodnou,podlaha nieje betonova,ale skvara a drevena palubovka na to..../ takze neviem....