skorica23
12.08.11,20:31
Dobrý večer, prosím, pomožte, ak viete!!!Na SVB v nasom dome je vedena exekucia- jedneho z neplaticov v nasom dome totiz nezakonne odpojili od vody-co sud uznal ako nezakonne a stanovil pokutu.Samozrejme,SVB ju nezaplatilo a teraz je nan vedena exekucia. Chcem sa spytat, kedze nam doslo listom, ze spolocenstvo ma vyplatit urcenu sumu a je nan vedena exekucia, co hrozi nam- ako majitelom bytov, ktore pod toto SVB patria- moze sa exekucia nejako tykat aj nas ci je to len problem SVB a jej konatela???moze od nas niekto vymahat peniaze??? dakujem za akukolvek radu!
jozka56
12.08.11,18:42
Akým spôsobom robíte úhradu za spotrebovanú vodu vo Vašom SVB voči vodárenskej spoločnosti?
Stanislav 1975
12.08.11,18:58
Dobrý večer, prosím, pomožte, ak viete!!!Na SVB v nasom dome je vedena exekucia- jedneho z neplaticov v nasom dome totiz nezakonne odpojili od vody-co sud uznal ako nezakonne a stanovil pokutu.Samozrejme,SVB ju nezaplatilo a teraz je nan vedena exekucia. Chcem sa spytat, kedze nam doslo listom, ze spolocenstvo ma vyplatit urcenu sumu a je nan vedena exekucia, co hrozi nam- ako majitelom bytov, ktore pod toto SVB patria- moze sa exekucia nejako tykat aj nas ci je to len problem SVB a jej konatela???moze od nas niekto vymahat peniaze??? dakujem za akukolvek radu!

Nie som síce právnik a v tomto sú na Porade oveľa lepšie esá ako som ja, ale ja osobne si myslím, že vás ako vlastníkov bytov by sa to nemalo dotknúť- predsa len SVB je samostatný právny subjekt, s vlastným ičom a nemyslím si, že by ste boli nejako ohrození...
Ale počkajme čo povie Majka 27 k tomuto...
Ja si myslím, že maximálne tak može exekútor siahnuť na fond opráv- ale na byty podľa mňa určite nie...
Mária27
12.08.11,20:49
S istotou možno povedať, že do majetku SVB nepatria byty a nebytové priestory, ani iný nehnuteľný majetok - je to v § 7c ods. 1zákona o lastníctve bytov: "Do majetku spoločenstva nepatria byty a nebytové priestory v dome. Spoločenstvo nemôže nadobúdať do vlastníctva byty, nebytové priestory alebo iný nehnuteľný majetok."

Keby sa to však bralo doslovne zo zákona, ťažko by bolo povedať, čo patrí do majetku SVB :) Napr. čítaš: Spoločenstvo môže v mene vlastníkov bytov prenajímať spoločné nebytové priestory ... Hospodári s úhradami vlastníkov ... a s fondom ...
Ale účtovníci ti jeho majetok zadefinovať vedia.
skorica23
13.08.11,04:31
dakujem za vase nazory a rady!na schodze nam totiz bolo povedane (konatelom SVB), ze nam ako najomnikom nic nehrozi, je to vec spolocenstva, ktore ma ist do konkurzu a tym vlastne ta pohladavka, ktoru mali vyplatit exekutorovi, zanikne, kedze SVB uz nema ziaden majetok-teda peniaze na ucte. Povedali nam, ze je to jednoduche, stare SVB zanikne a my ako majitelia bytov si zvolime nejaku novu. Lenze my s manzelom teraz ten byt predavame a po tom, ako nam prisiel list (ze SVB ma vyplatiti exekutorovi tu ciastku) sme v dileme- ci to povedat nadobudatelovi bytu (kupcovi) alebo nie: Kedze nas domovy dovernik ubezpecuje, ze sa nas to netyka ani to nijako neovplyvnuje predaj bytu. Majka, co ty na to? dakujem!
pepsikova
13.08.11,05:49
cit)Na SVB v nasom dome je vedena exekucia- jedneho z neplaticov v nasom dome totiz nezakonne odpojili od vody-co sud uznal ako nezakonne a stanovil pokutu.Samozrejme,SVB ju nezaplatilo a teraz je nan vedena exekucia.

cit)dakujem za vase nazory a rady!na schodze nam totiz bolo povedane (konatelom SVB), ze nam ako najomnikom nic nehrozi, je to vec spolocenstva, ktore ma ist do konkurzu a tym vlastne ta pohladavka, ktoru mali vyplatit exekutorovi, zanikne, kedze SVB uz nema ziaden majetok-teda peniaze na ucte...

..no tam u vás bude asi aj niečo iné..lebo myslím, že kvoli jednému neplatičovi by spoločenstvo predsa do konkurzu nešlo...teba ako majiteľa bytu sa to nedotkne,ale nového majiteľa upozorni, že tam niečo nieje v poriadku..
...a aj rozhodnutie súdu sa mi vidí divné, lebo predsa zálohové platby neboli odvádzané, tým pádom bol zastavený prísun vody a súd to uznal ako nesprávne?..vy ste sa ako spoločenstvo súdili a neodvolali a tým pádom idete do konkurzu?..čudné...
skorica23
13.08.11,07:21
spoločenstvo ide do konkurzu- rozhodol sa tak konatel po porade s pravnikom, kedze by mal tomu neplaticovi zaplatit cca 15000 eur a tak sa rozhodol, ze to da do konkurzu-plus uz nechce dalej spravovat dom, tak preto.
Problem bol v tom, ze SVB nema pravo niekoho odpojit od vody- ani ked ten clovek neplati- moze to urobit len vodarenska spolocnost. takze ten neplatic ich zazaloval, aj za usly zisk atd. nakopilo sa to az do takejto sumy...
neodvolali sa udajne preto, ze im nebol doruceny list na cas a nestihli to- su to info, ktore nam boli sprostredkovane, netusim, aka je pravda- ten byt vlastnime len 2 roky a vsetko sa to udialo este pred tym- nejakych 5 rokov dozadu- odvtedy sa to taha. teraz ideme byt predavat a chceme byt fer voci kupujucemu- zaroven ho nechceme zbytocne vyplasit- kedze nam tvrdia, ze nas sa to netyka a nic nam nehrozi. preto som chcela vediet, ci sa nemoze stat- ze my ako majitelia bytov budeme musiet splacat pohladavku SVB. Myslite, ze to urcite nehrozi? dakujem!
pepsikova
13.08.11,07:25
...zájdi za konateľom a právnikom, nech ti tú situáciu presne vysvetlia,pretože by si sa mohla dostať do problému s prípadným kupcom, ktorému by si nevedela podať relevantné info...to čo máš, sú len info, ktoré sa ti dostali...a môžu byť nepresné...(tak by som urobila ja)
skorica23
13.08.11,07:37
to info mi potvrdil domovy dovernik, ktory vsetko za konatela riesi. ten sa na to vybodol:( pravnik tvrdil to iste. len som akasi nedoverciva, kedze kolko ludi, tolko nazarov- a to sa,zial, neraz tyka aj pravnikov..
jozka56
13.08.11,07:37
nerozumiem tomuto:
spoločenstvo ide do konkurzu- rozhodol sa tak konatel po porade s pravnikom,
aký konateľ sa rozhodol?
skorica23
13.08.11,10:02
konatel spolocenstva- je to s.r.o-cka, poradil sa s pravnikom, ktory to cele riesi..
Stanislav 1975
13.08.11,10:08
konatel spolocenstva- je to s.r.o-cka, poradil sa s pravnikom, ktory to cele riesi..

Celé je to nejaké podozrivé- ja poznám veľa spoločenstiev, ale žiadna nieje klasická s.r.o.- ja si myslím, že tu ten konateľ porobil nejaké "tunely" a podvody a teraz narýchlo "zarezal" s.r.o.- čku, tak ako sa to občas bohužial robí...
Tam u vás určite budú strašné machinácie, tam sa pokradlo toho asi veľa...
jozka56
13.08.11,10:25
a ružové to tam vôbec nevidím:)
Stanislav 1975
13.08.11,10:33
Ja si myslím, že to nieje žiadne svb- svb má predsa svojho predsedu, svoju dozornú radu a títo spolu rozhodujú- tu ide podľa mňa o to, že oni sa upísali nejakej s.r.o.- tá ich vytunelovala a teraz narýchlo dali firmu do úpadku...-a určite sa nemýlim- na toto ja mám nos...-toto cítim už zďaleka...:cool:
Stanislav 1975
13.08.11,10:35
konatel spolocenstva- je to s.r.o-cka, poradil sa s pravnikom, ktory to cele riesi..

napíš ičo firmy, nech kuknem na orsr, kto to asi je...
Neviem, či by som preventívne aj na vašom mieste nerozmýšlal aj o podaní nejakého trestného oznámenia- aspoň preventívne...
pepsikova
13.08.11,11:13
..a tiež odstavenie prívodu vody-každý nájomník je predsa napojený na stupačku a ventil má v byte, dolu je v strojovni ventil pre celý vchod...to ako mu odpojilo spoločenstvo vodu tomu jednému?..
..viac čudných problémov...
lubica_02
13.08.11,12:03
s kým sa dohodol konateľ - ako reauguje rada, ak predseda nechce vykonávať svoju funkciu - musí niesť zodpovednosť - on je štatutár. Ak niečo začal, musí to dokončiť. Odstaviť neplatiča od vody nie je šťastné riešenie - nechápem prečo konurz ?? bude tam niečo iné. Ako ste boli informovaní na zhromaždení s konanním predsedu pri riešení neplatiča?! Tam sa to malo inak riešiť - dnes by buď zaplatil a býval by, ale by bol už dávno z bytu preč a SVB by malo €.
jozka56
13.08.11,13:28
a nie je náhodou toto spomínané SVB pod správou nejakej sro....
skorica23
13.08.11,14:23
davam info na spravnu mieru- kedze info, ktore sme na schodzi dostali, boli trosku zmatocne.pozerala som to v registri- s.r.o to nie je, je to vedene ako spolocenstvo s predsedom- su uvedene opravnene osoby, ktore mozu konat v mene spolocenstva (jedna a ta ista). predseda spolocenstva navrhol na schodzi-po porade s pravnikom, ktory tam bol pritomny tiez- ze spolocenstvo jednoducho zanikne (tusim spomenul slovo "konkurz" preto som si to poplietla s sro) a tym padom pohladavku nebude mat kto platit. Viem, ze by mal veci doriesit, kedze ich zacal- ale vyzera to tak, ze na to kasle, resp. to riesi velmi pomaly a ako ho donutit?viem, ze by mal dokoncit, co zacal, ale nie su na to paky, ako ho k tomy dokopat...ste zlati, ze mi pomahate a davate mi rozne nazory na to cele. Podla mna ma kazdy trosku pravdy, ked sa pozeram na to, aki su dnes ludia...Hlavne co ma ale trapi je, ci mozeme byt my-ako majitelia bytov nejako sankciovani za pruser, ktory urobilo SVB? Mohli by napr. vymahavat pohladavku od nas??? PS-viem, ze odpojit najomnika od vody je uplna blbost- v tom case, kedy sa o tom na schodzi rozhodlo, sme alle byt nevlastnili-udajne za to zahlasovala vacsina obyvatelov domu. opakujem, my sme vtedy byt este nevlastnili a v case kupy sme o celom tomto spore ani nevedeli...
verkaz
13.08.11,14:28
Spoločenstvo vlastníkov bytov je nezisková organizácia a nemôže byť s.r.o.
Stačí jedno nesprávne slovo, a už sa to zle chápe.
lubica_02
13.08.11,14:41
SVB ako právnická osoba bude znášať náklady spojené s konkurzom, úhradu dlhu - predseda ako štatutár a človek zodpovedný za celý chod SVB - predpisy záloh. platieb, úhrada Fa, kontrola nedoplatkov....... bude musieť vyriešiť tento problém, lebo v prvom rada je on zodpovedný za dostatok fin. prostriedkov na účtoch a je povinný včas hradiť FA od znluvných dodávateľov.
Následky jeho konania budete znášať aj vy, lebo platby chýbajúce je potrebné zaplatiť, aj keď to spôsobil jeden človek - neplatič ?! ( toto je otázne???). Potom vymáhať škodu od toho kto ju preukázateľne spôsobil môžete jednotlivý vlastníci - ale toto je vhodné riešiť na zhromaždení. V tejto fáze a pri týchto informáciách sa nedá nič jednoznačne povedať.
skorica23
14.08.11,05:45
dakujem za odpoved- co sa tyka nedoplatkov od toho neplatica, to je uz poriesene- cize dalsie uz nie su ani nebudu- otazna bola len ta pohladavka, ktoru si vymaha od SVB a z toho, co ste mi vsetci napisali, dedukujem,ze teda od nas ako majitelov bytov ju nikto vymahat nemoze. takze dakujem!
majos22
14.08.11,18:17
uvažujem, vezme si SVB úver, zateplí bytovku, opraví stupačky a iné vecičky. Hodí sa do konkurzu a banka si môže pískať ?
Mila123
14.08.11,18:25
uvažujem, vezme si SVB úver, zateplí bytovku, opraví stupačky a iné vecičky. Hodí sa do konkurzu a banka si môže pískať ?
ej to asi takto by nešlo......tam sú predsa tie byty určite zaťažené hypotékou.....ak by to bolo také jednoduché, myslíš si, že nie jedno SVB by takú pomoc nevyužilo????
lubica_02
14.08.11,19:25
ej to asi takto by nešlo......tam sú predsa tie byty určite zaťažené hypotékou.....ak by to bolo také jednoduché, myslíš si, že nie jedno SVB by takú pomoc nevyužilo????
Byty nie sú zaťažené hypotékou, zaťažený je FO - ale banka sleduje úhrady, v prípade vzniku nedoplatku má banka záložné právo na byty,kde pohľadávka vznikla ( ale nemusí to byť takto - je to možné aj bez tejto zmluvy). Povinnisťou správcu je sledovať úhrady.
Halli
15.08.11,08:23
Ja keď toto čítam, nemám ani slov...aby neplatič , za ktorého všetci platia, ktorý sa smeje všetkým do tvári ešte dal SVB na súd a vyhral to.....
TO JE NAOZAJ JEDEN DEBILNÝ CHORÝ ŠTÁT!
marjankaj
15.08.11,10:49
davam info na spravnu mieru- kedze info, ktore sme na schodzi dostali, boli trosku zmatocne.pozerala som to v registri- s.r.o to nie je, je to vedene ako spolocenstvo s predsedom- su uvedene opravnene osoby, ktore mozu konat v mene spolocenstva (jedna a ta ista). predseda spolocenstva navrhol na schodzi-po porade s pravnikom, ktory tam bol pritomny tiez- ze spolocenstvo jednoducho zanikne (tusim spomenul slovo "konkurz" preto som si to poplietla s sro) a tym padom pohladavku nebude mat kto platit. Viem, ze by mal veci doriesit, kedze ich zacal- ale vyzera to tak, ze na to kasle, resp. to riesi velmi pomaly a ako ho donutit?viem, ze by mal dokoncit, co zacal, ale nie su na to paky, ako ho k tomy dokopat...ste zlati, ze mi pomahate a davate mi rozne nazory na to cele. Podla mna ma kazdy trosku pravdy, ked sa pozeram na to, aki su dnes ludia...Hlavne co ma ale trapi je, ci mozeme byt my-ako majitelia bytov nejako sankciovani za pruser, ktory urobilo SVB? Mohli by napr. vymahavat pohladavku od nas??? PS-viem, ze odpojit najomnika od vody je uplna blbost- v tom case, kedy sa o tom na schodzi rozhodlo, sme alle byt nevlastnili-udajne za to zahlasovala vacsina obyvatelov domu. opakujem, my sme vtedy byt este nevlastnili a v case kupy sme o celom tomto spore ani nevedeli...

Keď ste to odsúhlasili na schôdzi, tak sa na tú pokutu asi budete musieť poskladať.
Halli
15.08.11,13:19
Keď ste to odsúhlasili na schôdzi, tak sa na tú pokutu asi budete musieť poskladať.

To teda nie, bolo ho treba dať do dražby a nie čakať až on vychcanec/sorry, ale iný výraz ma nenapadol/...bude žalovať SVB...za čo? že sa všetci na neho skladali a uverovali ho? Bolo treba mu napáliť penále a pokuty z omeškania a vymáhať ich od neho...lenže oni boli na neho mierni a riešili to aspoň "po svojom" odpojením od vody...normálny človek by sa zbadal a začal normálne riešiť situáciu. No ale tento mal toľko drzosti, že ešte namočil susedov do problémov. Fuj dvíha sa mi žalúdok nad takýmito...:mad:
Stanislav 1975
15.08.11,13:24
To teda nie, bolo ho treba dať do dražby a nie čakať až on vychcanec/sorry, ale iný výraz ma nanpadol/...bude žalovať SVB...za čo? že sa všetci na neho skladali a uverovali ho? Bolo treba mu napáliť penále a pokuty z omeškania a vymáhať ich od neho...lenže oni boli na neho mierni a riešili to aspoň "po svojom" odpojením od vody...normálny človek by sa zbadal a začal normálne riešiť situáciu. No ale tento mal toľko drzosti, že ešte namočil susedov do problémov. Fuj dvíha sa mi žalúdok nad takýmito...:mad:

prečo Halli? Ja s tebou napríklad nesúhlasím- mňa žiadne SVB nemože odpojiť od žiadneho zdroja energie!!! To kam by sme došli, keby si každý mohol robiť hala-bala...-ja by som to tiež asi riešil súdne, proste aj odpojenie má nejaký svoj postup a nie hala bala odpájať veselo ako sa komu zachce...
marjankaj
15.08.11,13:26
To teda nie, bolo ho treba dať do dražby a nie čakať až on vychcanec/sorry, ale iný výraz ma nanpadol/...bude žalovať SVB...za čo? že sa všetci na neho skladali a uverovali ho? Bolo treba mu napáliť penále a pokuty z omeškania a vymáhať ich od neho...lenže oni boli na neho mierni a riešili to aspoň "po svojom" odpojením od vody...normálny človek by sa zbadal a začal normálne riešiť situáciu. No ale tento mal toľko drzosti, že ešte namočil susedov do problémov. Fuj dvíha sa mi žalúdok nad takýmito...:mad:

Máš úplnú pravdu. Ale je to v rovine JPP. Bolo by zaujímavé vidieť rozsudok, ako to bolo v skutočnosti. Či mu bola doručená upomienka, prípadne, či majú na odpojenie nárok podľa nejakej zmluvy. So súdmi je niekedy ťažko. Teda skôr nielen niekedy.:eek:
Stanislav 1975
15.08.11,13:32
To teda nie, bolo ho treba dať do dražby a nie čakať až on vychcanec/sorry, ale iný výraz ma nanpadol/...bude žalovať SVB...za čo? že sa všetci na neho skladali a uverovali ho? Bolo treba mu napáliť penále a pokuty z omeškania a vymáhať ich od neho...lenže oni boli na neho mierni a riešili to aspoň "po svojom" odpojením od vody...normálny človek by sa zbadal a začal normálne riešiť situáciu. No ale tento mal toľko drzosti, že ešte namočil susedov do problémov. Fuj dvíha sa mi žalúdok nad takýmito...:mad:

:eek::eek::eek:

Halli, ty si dobrý kvietok teda...:D

zas nedraž už toľko- dražba by sa mala využiť len v najnevyhnutnejšom prípade a nie hala bala kedy sa nám zachce...
Halli
15.08.11,13:34
Máš úplnú pravdu. Ale je to v rovine JPP. Bolo by zaujímavé vidieť rozsudok, ako to bolo v skutočnosti. Či mu bola doručená upomienka, prípadne, či majú na odpojenie nárok podľa nejakej zmluvy. So súdmi je niekedy ťažko. Teda skôr nielen niekedy.:eek:

Jasne nevidíme do toho podrobne, ale už len to, že súd rozhodne, že je odpojenie nezákonné a že je ochrana osobných údajov, že o všetkom si majú rozhodovať vlastníci, že sa chytajú nepodstatných slovíčok v zmluvách a rozum je niekde úúúplne na konci úvah....a že sa podporujú v tomto štáte podvodníci a darebáci...a súdy su na výsmech spoločnosti, lebo každý darebák ti povie "však ma dajte na súd..." lebo vie, že na súdoch vyhrajú zase len darebáci....toto ma vytáča, bohužiaľ....
Halli
15.08.11,13:37
:eek::eek::eek:

Halli, ty si dobrý kvietok teda...:D

zas nedraž už toľko- dražba by sa mala využiť len v najnevyhnutnejšom prípade a nie hala bala kedy sa nám zachce...

Jasne Stanko-za dobrotu na žebrotu...aké právo mal ten chumaj vystaviť ostatných vlastníkov tomu, aby za neho platili a potom ešte aby riešili nejakú exekúciu?? To už on mohol urobiť v každom prípade? Zas nebuď precitlivelý, lebo takého človeka nehodno ľutovať.
Stanislav 1975
15.08.11,13:40
Jasne Stanko-za dobrotu na žebrotu...aké právo mal ten chumaj vystaviť ostatných vlastníkov tomu, aby za neho platili a potom ešte aby riešili nejakú exekúciu?? To už on mohol urobiť v každom prípade? Zas nebuď precitlivelý, lebo takého človeka nehodno ľutovať.

cítim národne- myslím sociálne...:D:D:D
Halli
15.08.11,13:46
prečo Halli? Ja s tebou napríklad nesúhlasím- mňa žiadne SVB nemože odpojiť od žiadneho zdroja energie!!! To kam by sme došli, keby si každý mohol robiť hala-bala...-ja by som to tiež asi riešil súdne, proste aj odpojenie má nejaký svoj postup a nie hala bala odpájať veselo ako sa komu zachce...

Nenapísala som, že to bolo správne!! Napísala som, že to riešili "po svojom"...a normálny človek by to nenechal dôjsť až do tej fázy, aby mu niečo také urobili.Prečo sa stále ohradzaš nejakým právami-že nikto ti nič nemôže...prečo nepovieš, áno asi len tak pre nič za hič-hala,bala ho neodpojili...asi im už došla trpezlivosť...Prečo nepíšeš aj o povinnostiach!!, ale len o nejakých právach. Čo keby to robili všetci takto a neplatili? Fajn odpojili by ich Vodárne a hotovo, vyriešené NIE?:rolleyes:
Halli
15.08.11,13:48
cítim národne- myslím sociálne...:D:D:D

No jasné, radšej si to myslenie poisti :D, lebo myslíš hala-bala;)
Stanislav 1975
15.08.11,13:50
Nenapísala som, že to bolo správne!! Napísala som, že to riešili "po svojom"...a normálny človek by to nenechal dôjsť až do tej fázy, aby mu niečo také urobili.Prečo sa stále ohradzaš nejakým právami-že nikto ti nič nemôže...prečo nepovieš, áno asi len tak pre nič za hič-hala,bala ho neodpojili...asi im už došla trpezlivosť...Prečo nepíšeš aj o povinnostiach!!, ale len o nejakých právach. Čo keby to robili všetci takto a neplatili? Fajn odpojili by ich Vodárne a hotovo, vyriešené NIE?:rolleyes:

a čo ti ja viem, holka?Asi odpojili, hádam...:D:D:D

ty si strašne zlatá, keď sa jeduješ...:)
marjankaj
15.08.11,13:50
Jasne nevidíme do toho podrobne, ale už len to, že súd rozhodne, že je odpojenie nezákonné a že je ochrana osobných údajov, že o všetkom si majú rozhodovať vlastníci, že sa chytajú nepodstatných slovíčok v zmluvách a rozum je niekde úúúplne na konci úvah....a že sa podporujú v tomto štáte podvodníci a darebáci...a súdy su na výsmech spoločnosti, lebo každý darebák ti povie "však ma dajte na súd..." lebo vie, že na súdoch vyhrajú zase len darebáci....toto ma vytáča, bohužiaľ....

Teda ak by ho odpojil predseda SVB "svojvoľne", tak by to mal zacvakať sám.
Ale keď to odsúhlasili vlastníci, tak by mali platiť iba tí, čo boli za? Alebo to dať zaplatiť tomu jednému, čo si túto "službu" objednal?

Je to na zlosť, ale ty sa v tom lepšie budeš orientovať. Ja som v tejto téme iba laik.
Stanislav 1975
15.08.11,13:52
No jasné, radšej si to myslenie poisti :D, lebo myslíš hala-bala;)

to sa asi nedá- na to nemám sadzobník- možno na výnimku by to šlo...:)
Halli
15.08.11,13:55
ty si strašne zlatá, keď sa jeduješ...:)

Tak dík, keby ma nič nejedovalo, tak by som nikdy nič nevyriešila...treba mať pud sebazáchovy, už ma poznáš, že ja nie som pštros z hlavou v piesku. A ak ťa to zabáva, že ja sa jedujem, tak neboj žily mi to nepotrhá :D...už mám tréning;)
Stanislav 1975
15.08.11,13:57
Tak dík, keby ma nič nejedovalo, tak by som nikdy nič nevyriešila...treba mať pud sebazáchovy, už ma poznáš, že ja nie som pštros z hlavou v piesku. A ak ťa to zabáva, že ja sa jedujem, tak neboj žily mi to nepotrhá :D...už mám tréning;)

OK, bábatko moje...:)
Halli
15.08.11,14:07
No o.k., veľa sme toho neporadili, ale Maria má najlepšiu odpoveď a myslím, že to zatiaľ postačuje, lebo s takými problémami by som sa nechcela stretnúť a bohužiaľ zrejme to treba tiež posunúť do rúk právnikovi, ktorý vie poradiť strane , ktorá pomoc potrebuje a nie právnikovi , ktorý radil vychytralému a hlúpemu neplatičovi.;)
marjankaj
15.08.11,14:14
No o.k., veľa sme toho neporadili, ale Maria má najlepšiu odpoveď a myslím, že to zatiaľ postačuje, lebo s takými problémami by som sa nechcela stretnúť a bohužiaľ zrejme to treba tiež posunúť do rúk právnikovi, ktorý vie poradiť strane , ktorá pomoc potrebuje a nie právnikovi , ktorý radil vychytralému a hlúpemu neplatičovi.;)


Máš pravdu. Ale účet SVB na ktorý prichádzajú platby nejaký zostatok má. A nemožno iba tak zrušiť SVB a založiť nové. Najprv treba vysporiadať záväzky. No je to zamotané.