kosaristan1
12.08.11,22:06
pri šití sa len pridržiava látka,nedrží sa v ruke žiadne vibračné náradie ako napríklad ručná brúska alebo zbíjačka,idem na lekársku prehliadku mám ísť pracovať do trim leader,kde sa šijú poťahy do áut a ja nesmiem pracovať s výbračními vecami (ručné brúsky,zbíjačky).
kosaristan1
13.08.11,08:09
nikto nevie poradiť ?
katalóg
13.08.11,08:24
Bola som raz v textilnej výrobe. Šili na klasických profesionálnych strojoch (bavlnu z úpletu). Myslím že to boli Minervy. Vtedy takmer každá žena doma šila. Ale pre mňa bol výkon veľmi prekvapivý, šili veľmi rýchlo, stroje "naskakovali" od podlahy. Okrem toho tam nebolo nainštalované odsávanie, veľká prašnosť.
Tie ktoré som videla, vibrovali. A riadne. Možno dnes sú iné technológie.
A hluk. Ale kde vo výrobe nie je.
Kazu
13.08.11,08:26
Videla som ako pracuje zbíjačka a aj priemyslený šijací stroj ale nepovedala by som, že v prípade šijacieho stroja sa dá hovoriť o škodlivých účinkoch vibrácii. Skôr ťa bude bolieť chrbát.
danushka
13.08.11,08:42
Tazko povedat, co vsetko zadavatel nesmie, ked nepovedal DG.
Uz taky syndrom karpalneho tunela nevydrzi pracu na siacom stroji, nehovoriac o presne ako pise Kazu - chrbtici.
pepsikova
13.08.11,09:11
..pokiaľ budeš šiť za "šusterským" šijacím strojom osem hodín, tak určite ti budú časom tŕpnuť ruky...aj z otrasu -ruky máš položené na stroji, aj z jednej polohy v ktorej sedíš a šiješ..a aj z ťažkých materiálov...otrasy a vibrácie sa nedajú porovnávať s prácou s brúskou,či vŕtačkou,lebo ten čas práce je rozdielny...