Hamerská Edita
13.08.11,06:25
Dobry den.Potrebovala by som poradit ohladom exekucie.Mala som exekuciu 486,57eur,exekutor odomna vymohol 741,94eur.Zda sa mi vyskoke navysenie sumy,ked som volala tam povedali mi ze banka si narokuje na uroky s omeskania,zasla som do banky a tam mi bolo povedane ze ich ciastka je 486,57 a ziadne uroky k tomu nepatria ze si to mam riesit s exekutorom o kolko si to on navysil.Je mozne zeby si to mohol exekutor navysit o viac ako 70 percent?
suzliky
13.08.11,06:01
Ten rozdiel môže byť príslušenstvo exekúcie, poplatky, ktoré si účtuje exekútor.
Exekútor vždy posiela dlžníkovi Príkaz na začatie exekúcie a Exekučný príkaz, kde by mali byť všetky náležitosti dlhu rozpísané, mala by si to mať. Pozorne si to prečítaj a ak to ani potom nebude sedieť, kontaktuj exekútora, aby ti to položku po položke vysvetlil.
pepsikova
13.08.11,06:29
Je mozne zeby si to mohol exekutor navysit o viac ako 70 percent?

...áno, to je možné, ba dokonca isté...máš tam úroky z omeškania platieb odo dňa poslednej platby, potom trovy exekúcie a poplatky súdu za vydanie rozhodnutia o exekúcii a platbu exekútorovi...(by som povedala, že to máš aj dosť málo, bývajú aj vyššie)