Kaniko
13.08.11,09:52
Chcela by som vedieť, či si naďalej nechať životnú poistku v Amslico, alebo ju radšej zrušiť. Platí až do roku 2018. Ďakujem
bubkoch
13.08.11,09:02
a my to mame odkial vediet ?
video1983
13.08.11,14:59
:D
Otakar.2
19.08.11,16:17
Potreboval by som viac info o životnej poistke ako dlho ju platíš v akých fondov ju más a aké pripoistenie a čo od nej očakávaš potom ti poviem viac.
Laruska
30.08.11,11:16
Ahojte, potrebujem poradiť ohľadom životnej poistky v AMSLICO, ktorú môj manžel uzatvoril pred 10 rokmi na 20 rokov na svoju štyridsiatku. Teraz má dostať prvú výplatu po desiatich rokoch, po ďalších piatich druhú tretinu a na konci poslednú tretinu poistnej sumy. Nevieme, či ju máme rušiť, alebo nie, pretože platíme štvrťročne 130 eur a dali sme tam teda už viac ako je odkupná hodnota (približne 2700 eur). Prosím poraďte mi niekto.
Chobot
30.08.11,11:43
Jasné, že kým neuplynie poistná doba, tak vložená suma je vyššia, než odkupná hodnota. Životné poistenie je produkt, kde sa štandardne nepočíta s predčasným zrušením, a ak áno, tak sú za to sancie vo forme nízkej odkupnej hodnoty. Aby živ. poistenie dosiahlo svoj efekt, musí byť dodržaná poistná doba - teda nechať poistenie plynú až do konca. Najvyššie náklady na ž. poistku sú v prvých 2 rokoch - vtedy je odkupná hodnota dokonca nulová.

Nepíšeš nič konkrétne o samotnej poistke, takže k tomu sa vyjadriť neviem, ale poistku by som nerušil, pokiaľ nemá na to vážny dôvod. Poistka nie je len o tom, že nasporí nejakú sumu, ale najmä o tom, že keby sa mu niečo stalo, tak rodina dostane aspoň nejakú finančnú pomoc. A tiež nie je rozumné vyberať hneď peniaze vo forme predčasných splátok - tým si znížite budúce výnosy. Ak bola poistka uzatvorená pred 10 rokmi, tak bude mať celkom zaujímavú garantovanú TÚM, aspoň 4-5 %. Takú poistku je škoda zrušiť, teraz máš garantovanú TÚM max. nejakých 2,5 %.

A teraz keď má dostať prvé čerpanie - to je povinné, či dobrovoľné? A bude platiť poistné naďalej? Potrebujete tak súrne peniaze, že si ich musíte vyberať?


Inak neviem, prečo si tu firmy zriadia profil a potom keď sa ich niekto niečo spýta, tak sa ani neunúvajú odpovedať. Ide im len o reklamu?
Laruska
30.08.11,12:00
Výplata poistného je dobrovoľná, ak nechce, nemusí si vybrať, ale začali sme teraz podnikať a dosť by sa nám tie peniaze zišli. Inak, TÚM je garantovaná 4 %.
pre_podnikanie
26.01.12,12:18
Len mala poznamka (možno niekomu pomôže pri rozhodovaní): EU nariadila životným poisťovniam zrovnoprávniť mužov a ženy pri výpočte poistného najneskôr do decembra 2012. Keďže v priemere muži umierajú skôr, tak mali v priemere horšie podmienky životného poistenia ako ženy. EU v tom videla diskrimináciu. V praxi to znamená, že vo všeobecnosti sa ženám oplatí uzavrieť poistenie za starých podmienok (teda do decembra 2012) a mužom, počkať si na nové podmienky. Samozrejme treba zohľadniť individuálne okolnosti každého poisteného a tiež to, že s každým rokom veku sa podmienky postenia zhoršujú.