Danielam
13.08.11,14:43
Ahojte, vie mi niekto poradiť kam zaučtovať poplatok za založenie firmy v Nevade v USA???Konateľka to zaplatila z účtu našej s.r.o. a ja neviem kam s tým na aký účet??? 538 568 analytika nedaňové???za každú radu dakujem.
Danielam
13.08.11,12:48
Ahojte, vie mi niekto poradiť kam zaučtovať poplatok za založenie firmy v Nevade v USA???Konateľka to zaplatila z účtu našej s.r.o. a ja neviem kam s tým na aký účet??? 538 568 analytika nedaňové???za každú radu dakujem.

Alebo mohlo by to byť takto??? 355/221????
Consultix
13.08.11,16:32
Ahoj,
dolezite je aj to, ci to vobec nejakym sposobom suviselo s podnikanim Vasej spolocnosti. Ako nakladovu polozku by som to asi vo Vasom ucotvnictve neuctoval, lebo ak to bol poplatok suvisiaci so zalozenim inej firmy, tak to boli naklady suvisiace so zriadenim tej firmy..
Zauctuj to teda alebo ako zavazok pohladavku voci konatelovi, alebo pripadne tu sumu refakturujte tej spolocnosti na zaklade dokladu o zaplateni s prilozenim predpisu uhrady.
Danielam
13.08.11,16:57
Ahoj,
dolezite je aj to, ci to vobec nejakym sposobom suviselo s podnikanim Vasej spolocnosti. Ako nakladovu polozku by som to asi vo Vasom ucotvnictve neuctoval, lebo ak to bol poplatok suvisiaci so zalozenim inej firmy, tak to boli naklady suvisiace so zriadenim tej firmy..
Zauctuj to teda alebo ako zavazok voci konatelovi, alebo pripadne tu sumu refakturujte tej spolocnosti na zaklade dokladu o zaplateni s prilozenim predpisu uhrady.
Zatiaľ to nijako s podnikaním našej s.r.o. nesúvisí.Refakturovať to tiež asi zaiaľ nie je možné....prečo ako záväzok teda 365/221???to by sme mu ako mi boli dlžní túto sumu.Ja by som to skôr dala ako pohladávku že sme za neho niečo ako sro zaplatili a teraz to má vrátiť sro....ale mám v tom chaos...skús mi to prosím ťa vysvetliť :) veľmi pekne ďakujem
Consultix
14.08.11,10:52
Ja by som to skôr dala ako pohladávku že sme za neho niečo ako sro zaplatili a teraz to má vrátiť sro....

Prepac, ze som Ta nechtiac zmiatol, samozrejme ze ako pohladavku voci konatelovi... Uz nebudem pisat pri sledovani sprav :) (opravil som aj povodny prispevok)
:(
Danielam
14.08.11,14:49
Prepac, ze som Ta nechtiac zmiatol, samozrejme ze ako pohladavku voci konatelovi... Uz nebudem pisat pri sledovani sprav :) (opravil som aj povodny prispevok)
:(
ďakujem za radu lebo už som chaotila a utorok mám daňovú kontrolu síce len na dph ale človek nikdy nevie čo budú pozerať je to akurát v tom kontrolovanom mesiaci :) ďakujem