neznámy padlý vojak
13.08.11,18:53
Dobrý deň, prosím o radu.
Tri roky platím výživné na 2 dcérky vo výške asi 240 euro mesačne. Každý rok dostali navyše zdokladovateľne veci aspoň za 1000 euro, tento rok spolu s dovolenkou za 8 mesiacov navyše 1700... Obe deti menia školy - postupujú na výšku/strednú v podstate v mieste bydliska. Tá teta, čo som s ňou býval ale zrejme nemá dosť... ide si dať zvýšiť výživné. Problém ale je, že môj príjem klesne z dôvodu odchodu zo zamestnania zo zdravotných dôvodov takmer o polovicu. Moja otázka znie - ak by súd bol pred odchodným dňom, je možné požiadať o odročenie z tohto dôvodu? Ďakujem.
ivka70
13.08.11,17:04
Nemyslim si, ze by dovodom na zmenu terminu sudneho pojednavania bolo, ze ty v nejakej blizkej dobe stratis zamestnanie kvoli zdr.dovodom.
mozes tym na sude argumentovat, ale sud to nemusi vziat do uvahy.
Ak PP skonci, mozes poziadat o znizenie vyzivneho z tohoto dovodu.

Nepises, aky je tvoj prijem, ale 240 EUR vyzivneho na 2 detri, jedno dospele a druhe cca. 15 rocne, nie je zasa az take uzasne vysoke vyzivne.

Predpokladam, ze starsia dcera, kedze ide na VS, uz je dospela.
V tom pripade musi o zvysenie vyzivneho poziadat ona sama.
Matka ziada o zvysenie vyzivneho len za malolete deti.
neznámy padlý vojak
13.08.11,17:20
Takisto matka môže zastupovať dospelú na jej plnú moc. Neviem, načo som písal taký dlhý príspevok, keď si z neho ako žena videla len sumu 240 !!!
svetlik
13.08.11,17:49
1. odročenie - lekar nech ti vystavi PN z dôvodu choroby, vysetrenia a pod., vopred - 2 dni aj faxom poziadas o odrocenie pojednavania s tym ze nesuhlasis s prejednavanim veci a s rozhodnutim v tvojej nepritomnosti. To, ze dojde k zmene zamestnania je skor dovod na argumentaciu vo vztahu k vyske vyzivneho, nie k samotnemu terminu pojednavania a jeho odroceniu (su aj ine sposoby ako spravit prietahy, som pocul)

2. zmena prijmovych pomerov - na toto sa prihliada, ci bola alebo opravnena

3. suma 240 eur moze ale nemusi byt ani nizka ani vysoka, sud zasa nemoze rodicovi - pod prizmou toho, ze vyzivne ma vzdy prednost pred inymi vydavkami - naparit neviem aku sumu.

4. tym, ze dieta ide na VS nezanika vyzivovacia povinnosti (teda nie vzdy a skor nie ako ano)
neznámy padlý vojak
14.08.11,09:14
Ďakujem za rady, nevyhýbam sa výdavkom pre deti... Ale ak niečo prejde, tak ma ako otca odpília - nebudem schopný im viac nič poskytnúť. A mimochodom aj matka má veľmi pekný príjem.
ivka70
14.08.11,09:56
Takisto matka môže zastupovať dospelú na jej plnú moc. Neviem, načo som písal taký dlhý príspevok, keď si z neho ako žena videla len sumu 240 !!!


:confused: To ty si si vsimol v mojej odpovedi len to, ze som si dovolila napisat aj to o sume 240 EUR. Zatial sme sa nedozvedeli, aka cast tvojich prijmov to je, ale kedze si ju uviedol vo svojej otazke (nemusel si, nebolo to az take podstatne, rovnako ak opoznamka o 'tej tete, ktora zrejme nema dost :mad: ), tak musis ocakavat aj to, ze niekto na nu zareaguje.
A vobec to nesuvisi s tym, ze som zena, len viem, co je to zivit vysokoskolaka.
neznámy padlý vojak
14.08.11,16:39
Je to asi 1/4 príjmu... Nemyslel som to tak ofenzívne, ako to vyzerá napísané.
Mila123
14.08.11,17:47
Je to asi 1/4 príjmu... Nemyslel som to tak ofenzívne, ako to vyzerá napísané.

ešte, že tak.....pretože tá teta, to oslovenie, je matkou tvojich dvoch detí ma dojala....ja viem, že aj môj ex sa o mne určite nehovorí v dobrom, ale , že mu vychovávam aj jeho dve dcéry je iba asi maličkosť....(jedna moja dcéra je VŠ, všeobecné lekárstvo v KE a druhá je úspešná na gymnáziu v KK) a som na ne obe hrdá.....či mi zaplatí výživné, či nie (často zabúda a keď si spomenie, zaplatí ako minulý mesiac poslal až 30€)...ale to tu som nechcela riešiť....

neviem ako budeš prezentovať prestup na nové prac, miesto....ale ja ako matka dvoch skoro dospelých detí by som odporovala....a žiadala by som napr. výpis zo zdravotnej dokumentácie , aby to bolo aj lekársky potvrdené, že predchádzajúce zamestnanie si musel zo zdravotných dôvodov opustiť.....

a neviem ako bude súd posudzovať tvoj budúci príjem, podľa môjho názoru je slabý argument....
neznámy padlý vojak
14.08.11,18:24
ešte, že tak.....pretože tá teta, to oslovenie...

neviem ako budeš prezentovať prestup na nové prac, miesto....ale ja ako matka dvoch skoro dospelých detí by som odporovala....a žiadala by som napr. výpis zo zdravotnej dokumentácie , aby to bolo aj lekársky potvrdené, že predchádzajúce zamestnanie si musel zo zdravotných dôvodov opustiť.....

a neviem ako bude súd posudzovať tvoj budúci príjem, podľa môjho názoru je slabý argument....

Prepáč, ale za to, čo spravila to je jediné slušné oslovenie... A to ako sa stará o deti radšej nepíšem. Potvrdené samozrejme všetko budem mať. A či ešte vôbec bude nejaké pracovné miesto - to si vzhľadom na moje zdr. problémy nedovolím tvrdiť.
Flinstone
16.08.11,07:25
Prepáč, ale za to, čo spravila to je jediné slušné oslovenie... A to ako sa stará o deti radšej nepíšem. Potvrdené samozrejme všetko budem mať. A či ešte vôbec bude nejaké pracovné miesto - to si vzhľadom na moje zdr. problémy nedovolím tvrdiť.
Na prvom pojednávaní podaj protinávrh na zníženie výživného vzhľadom na nové skutočnosti...
a časom si zvykneš, že ženy považujú platiteľa alimentov za hajzla, ktorý sa chce len vykrútiť z toho čo má platiť a vždy to čo platí je zásadne málo...
Mária27
17.08.11,10:45
Na prvom pojednávaní podaj protinávrh na zníženie výživného vzhľadom na nové skutočnosti...
a časom si zvykneš, že ženy považujú platiteľa alimentov za hajzla, ktorý sa chce len vykrútiť z toho čo má platiť a vždy to čo platí je zásadne málo...
Óóó ... zisťujem, že nie som žena a ani som nebola ... !!!
bubkoch
17.08.11,11:05
Óóó ... zisťujem, že nie som žena a ani som nebola ... !!!
akozeby nie ? vsak poslednou vetou tuto
http://www.porada.sk/1824081-post2.html (http://www.porada.sk/1824081-post2.html)
presne zapadas do flinstonovho profilu zeny ... :D