Hrabo
13.08.11,21:05
Dobry vecer
mam na majstrov svojho remesla takuto otazku :)
oficialne zarabam cca nieco okolo 400 eur,nedostavam vyplatne pasky,zamestnava ma bracho,ale na ruku dostavam 2krat az 3 krat tolko....bezne sa to tak robi na Slovensku,koli odvodom...

potreboval by som koli hypoteke teraz posledne 3 vyplatne pasky,zamestnava ma moj bracho,takze nieje problem ,a moja otazka znie:
da sa na vyplatnu pasku dat ta hruba mzda a nejake osobne ohodnotenie alebo diety alebo ako to napisat,aby som to mal aspon 600 eur v cistom?da sa to vobec?stacilo by mi na paske cca 600 eur v cistom....diky za vsetky rady
Ice dive
13.08.11,19:26
no páska je jedna vec, ale banka nie je blbá, a pozerá aj výšku odvodov v registroch sociálnej poisťovne t.j. raz dva si zráta, koľko "oficiálne" zarábaš...

jedine ako sa to dá obísť, je že by ti brat dával tri mesiace po sebe takú mzdu v hrubom aby ti to vyšlo 600 v čistom a aj z tejto sumy platiť odvody...
bubkoch
13.08.11,19:27
brat ti moze vyrobit pasky ake chce, banka si to nasledne overi v socialnej poistovni a skoncil si ... a tvoj bracho tiez ...
okrem toho, ktorej banke stacia pri hypo vyplaty za 3 mesiace ... lebo som sa este nestretol s takou ktora by nepozadovala za poslednych 12 mesiacov
Luna
13.08.11,19:48
Pokiaľ viem na hypo sa dáva potvrdenie za 12 mesiacov dozadu. Banka Ti dá tlačivo a tvoja resp.bratová účtovníčka Ti ho potvrdí Ty ešte musíš do banky dokladovať výplatné pásky za 3 mesiace.
Banka si Tvoj príjem overí v soc.poisťovni.
Hrabo
14.08.11,06:58
tomu vsetkemu chapem,ale myslel som ci sa to neda napisat ako plat plus diety trebars-tie sa predsa nezdanuju...alebo nejake individualne ohodnotenie,ci aj to sa zdanuje?
Tweety
14.08.11,07:05
tomu vsetkemu chapem,ale myslel som ci sa to neda napisat ako plat plus diety trebars-tie sa predsa nezdanuju...alebo nejake individualne ohodnotenie,ci aj to sa zdanuje?
Nedá, SP má všetky tvoje Vymeriavacie Základy, teda to, čo máš na páske. Takže, ak by sa niečo dopľňovalo, bolo by to falšovanie, a banka by ľahko zistila, že je to podvod.
Mila123
14.08.11,07:05
tomu vsetkemu chapem,ale myslel som ci sa to neda napisat ako plat plus diety trebars-tie sa predsa nezdanuju...alebo nejake individualne ohodnotenie,ci aj to sa zdanuje?

overil si si, či aj vyplatené diéty, resp. cestovné banka berie do úvahy ....?
Dav
14.08.11,07:19
overil si si, či aj vyplatené diéty, resp. cestovné banka berie do úvahy ....?
Neberie ich do úvahy.
Xanti
14.08.11,07:26
Neberie ich do úvahy.
U vodičov MKD berú poniektoré banky do úvahy aj diety. mimotemy
Xanti
14.08.11,07:31
brat ti moze vyrobit pasky ake chce, banka si to nasledne overi v socialnej poistovni a skoncil si ... a tvoj bracho tiez ...
okrem toho, ktorej banke stacia pri hypo vyplaty za 3 mesiace každej banke to stačí, okrem UNIBANKY oni berú priemer príjmov za posledných 12 mesiacov... lebo som sa este nestretol s takou ktora by nepozadovala za poslednych 12 mesiacov

Pre zadávateľa, musí Ti brat dať na výplatu viac oficiálne, ale hypo sa Ti presunie o minimálne mesiac alebo dva.
V banke požadujú výplatu na účet, a potom potvrdenie zamestnávateľa za posledné tri mesiace ( nie je napísané že nemôžeš mať jeden mesiac 400 další 800 potom 600 a priemer ti to urobí 600 e mesačne čo potrebuješ ) A to zvýšenie mzdy prečo je taká skákavá môže brat urobiť prémiou a osobným ohodnotením. Ale naozaj musí odviesť z toho odvody a daň ináč to nejde. Banka si tvoj pracovný pomer a vymeriavacie základy overuje v SP. A ak Ti brat dáva peniaze v hotovosti tak je lepšie aby Ti dával na účet, pre banku budeš dôverihodnejší aj keby šla len jedna či dve výplaty na účet pred žiadosťou o úver.
bubkoch
14.08.11,08:00
Pre zadávateľa, musí Ti brat dať na výplatu viac oficiálne, ale hypo sa Ti presunie o minimálne mesiac alebo dva.
V banke požadujú výplatu na účet, a potom potvrdenie zamestnávateľa za posledné tri mesiace ( nie je napísané že nemôžeš mať jeden mesiac 400 další 800 potom 600 a priemer ti to urobí 600 e mesačne čo potrebuješ ) A to zvýšenie mzdy prečo je taká skákavá môže brat urobiť prémiou a osobným ohodnotením. Ale naozaj musí odviesť z toho odvody a daň ináč to nejde. Banka si tvoj pracovný pomer a vymeriavacie základy overuje v SP. A ak Ti brat dáva peniaze v hotovosti tak je lepšie aby Ti dával na účet, pre banku budeš dôverihodnejší aj keby šla len jedna či dve výplaty na účet pred žiadosťou o úver.

osobna skusenost v TB a volksbank, + dalsie banky z pocutia od znamych ... vsade chceli dokladovat priemer za 12 mesiacov
Xanti
14.08.11,08:05
osobna skusenost v TB a volksbank, + dalsie banky z pocutia od znamych ... vsade chceli dokladovat priemer za 12 mesiacov
Moja osobná skúsenosť cca dva mesiace dozadu. VUB, CSOB, Dexia posledné tri mesiace. VUB a Dexia berie priemer za tri mesiace. CSOB zoberie z tých troch výplat tú strednú.
UNIBanka priemerná mzda za posledných 12 mesiacov.

Uver teda bonitu klienta vyrátavajú banky minimálne VUB, CSOB a Dexia z príjmov za posledné tri mesiace. Stačí mať odmeny, a navýši to priemer a tým aj bonitu klienta. Detto čo sa týka poukazovania výplaty na účet. Rozdiel bol 0,5% v úroku. Takže posledná výplata pred žiadosťou o Hypo šla na účet a úrok hypo bol tým pádom nižší o 0,5%.
Osobné skúsenosti.

Čo sa týka dokladovania 12 mesiacov, tak ak niekto berie výplatu v hotovosti tak musí banke predložiť bud danové priznanie za posledný rok alebo ročné zúčtovanie dane od zamestnávateľa.
Ice dive
14.08.11,08:23
osobna skusenost v TB a volksbank, + dalsie banky z pocutia od znamych ... vsade chceli dokladovat priemer za 12 mesiacov
ono je jedno či tri alebo dvanásť mesiacov, keďže má banka prístup do sociálnej poisťovne, dokáže si to pozrieť spätne toľko mesiacov kolko chce... tie tri resp. dvanásť mesiacov slúži len na porovnanie s údajmi v sociálnej poisťovni
Ingrid Ondruskova
16.08.11,04:27
Je to správne, ak som si čerpala dovolenku vrámci mesiaca napr. 7 prac.dní, v konečnom dôsledku som mala na výplate asi o 2,-EUR menej ako býva zvykom? Ofic. hrubý plat mám za posledný
rok bez zmeny. Viem, že soft narába s priemernou hodinouvou
mzdou, ale že to urobí až toľkoto?
veronikasad
16.08.11,04:31
Je to správne, ak som si čerpala dovolenku vrámci mesiaca napr. 7 prac.dní, v konečnom dôsledku som mala na výplate asi o 2,-EUR menej ako býva zvykom? Ofic. hrubý plat mám za posledný
rok bez zmeny. Viem, že soft narába s priemernou hodinouvou
mzdou, ale že to urobí až toľkoto?
ak nemáš pohyblivú zložku mzdy (prémie, odmeny), pri mesačnej mzde sa to môže stať. Priemerka závisí od fondu pracovného času za predch. štvrťrok.
LenkaBr
16.08.11,04:38
ono je jedno či tri alebo dvanásť mesiacov, keďže má banka prístup do sociálnej poisťovne, dokáže si to pozrieť spätne toľko mesiacov kolko chce..

mimotemyzaujímavé, že pre samotnú sociálnu poisťovňu je pri nárokoch na akúkoľvek dávku priam posadnutosť nanovo si žiadať potvrdenia a absolútna nemožnosť zistiť si príjmy zamestnanca z VLASTNÝCH IT zdrojov