euro-peter
13.08.11,22:35
Pekný večer, vie mi niekto poradiť ako sa dá vyhnúť plateniu daní z úrokov z vkladov v bankách?
mona091
13.08.11,20:44
vklaatel - FO niak

- dan je zo zakona
- dan z urokov je zo zakona zrazana pri zdroji
- od tohto roku sa uz neda ziadat o vratenie zrazenej dane pri splneni podmienok

Len dane a smrt su iste
euro-peter
13.08.11,20:47
A není žiadna iná cestička?
mona091
13.08.11,20:49
A není žiadna iná cestička?

investuj do inych financnych nastrojov
euro-peter
13.08.11,20:51
napríklad?
mona091
13.08.11,20:53
napríklad?

nesledujem aktualne danove zmeny, ale napriklad zmenky,

(no skusit mozes aj drahe kamene)
euro-peter
13.08.11,21:01
Tak zmenky som ešte nevyskúšal, pozriem ako to funguje. Ďakujem
mona091
13.08.11,21:03
Tak zmenky som ešte nevyskúšal, pozriem ako to funguje. Ďakujem

len si nezabudni pozriet aj danove zakony, niekedy je rozdiel, ci produkt je nasho statu, alebo ineho statu, v prvom pripade dan pri zdroji, v druhom pripade dan u uzivatela
Chobot
13.08.11,22:52
nesledujem aktualne danove zmeny, ale napriklad zmenky,

(no skusit mozes aj drahe kamene)


:eek::eek: Zmenka nie je investičný nástroj, ale platobný. Neviem, ako si predstavuješ investovanie do zmeniek?:confused:
marjankaj
14.08.11,00:08
Pekný večer, vie mi niekto poradiť ako sa dá vyhnúť plateniu daní z úrokov z vkladov v bankách?

Veľmi jednoducho. Peniažky z banky vyber a daj si ich do pančuchy poprípade do svojho domáceho trezora. A žiadnu daň z úrokov platiť nebudeš.:rolleyes:
mona091
14.08.11,05:45
:eek::eek: Zmenka nie je investičný nástroj, ale platobný. Neviem, ako si predstavuješ investovanie do zmeniek?:confused:

zmenka pre klienta znamena formu investovania, (aj ked samozrejme mozme presne definovat financne trhy a ich rozdelenie, v tomto pripade vsak pojmologia nie je potrebna)
ide o cenny papier, ktory sa riadi zakonom,
zadavatel temy posobi konzervativnejsie, na zaklade rozlozenia jeho zdrojov vyplva, ze nema skusenost s rizikovejsou formou investovania,

kedze zmenky predavaju aj banky, je to pomerne ista investicia, hlavny rozdiel je v zdanovani a FOV,

mnohokrat je vynos zo zmenky rovny vynosu z terminovaneho vkladu,
Mila123
14.08.11,05:50
zmenka pre klienta znamena formu investovania, (aj ked samozrejme mozme presne definovat financne trhy a ich rozdelenie, v tomto pripade vsak pojmologia nie je potrebna)
ide o cenny papier, ktory sa riadi zakonom,
zadavatel temy posobi konzervativnejsie, na zaklade rozlozenia jeho zdrojov vyplva, ze nema skusenost s rizikovejsou formou investovania,

kedze zmenky predavaju aj banky, je to pomerne ista investicia, hlavny rozdiel je v zdanovani a FOV,

mnohokrat je vynos zo zmenky rovny vynosu z terminovaneho vkladu,
Pri tomto produkte funguje aj FOV?
mona091
14.08.11,05:54
Pri tomto produkte funguje aj FOV?

zdoraznujem, ze zmenky nie su pod FOV,

ak zmenku ponuka banka, meno banky je garantom,

ak su to zmenky nejakych spolocnosti, tak treba skumat Meno spolocnosti, aby sa minimalizovalo riziko,
preto pri zmenkach spolocnosti je vacsinou uz aj vynos vyssi ako pri bankovych zmenkach

- nevyhodou pri bankovych zmenkach je to, ze vacsinou ide o nakup za minimalne 30.000 €
Mila123
14.08.11,05:59
zdoraznujem, ze zmenky nie su pod FOV,

ak zmenku ponuka banka, meno banky je garantom,

ak su to zmenky nejakych spolocnosti, tak treba skumat Meno spolocnosti, aby sa minimalizovalo riziko,
preto pri zmenkach spolocnosti je vacsinou uz aj vynos vyssi ako pri bankovych zmenkach

- nevyhodou pri bankovych zmenkach je to, ze vacsinou ide o nakup za minimalne 30.000 €

aj ja patrím ku konzervatívcom......vysoké riziko investovania pre mňa, osobne....investície radšej rozkladám....keby niečo....
euro-peter
14.08.11,11:39
Možno pôsobím konzervatívne, ale existujú akcie kde napr. 5 rokov za sebou získam úrok cca 10% ročne? Lebo to, že som 4 roky v mínuse a jeden rok so ziskom 20% je to isté, ako keď získam 4% ročne na termiňáku a bez stresu.