Branišek
14.08.11,07:13
ako dlho mám krmiť kačice s kukuricou
velvet
14.08.11,08:29
ak im chceš len hádzať kukuricu namiesto zeleného, tak kým im bude chutiť :-)
ak ich budeš v kŕmniku "štopať" znamená pchať im kukuricu priamo do hrdiel, tak treba kŕmiť 4 týždne - ale zasa dávať pozor, aby Ti nejaká nezdochla - kukurica jej môže behnúť namiesto do gágora do dýchacích ciest, atď...
Keď bude malátna, nebude jej tráviť, treba radšej zabiť skôr

a potrebujú veľa vody
Ice dive
14.08.11,08:38
ak im chceš len hádzať kukuricu namiesto zeleného, tak kým im bude chutiť :-)
ak ich budeš v kŕmniku "štopať" znamená pchať im kukuricu priamo do hrdiel, tak treba kŕmiť 4 týždne - ale zasa dávať pozor, aby Ti nejaká nezdochla - kukurica jej môže behnúť namiesto do gágora do dýchacích ciest, atď...
Keď bude malátna, nebude jej tráviť, treba radšej zabiť skôr

a potrebujú veľa vody
ešte doplním, tak dlho aby nabrali takú váhu akú požaduješ... niekto chce 2 kg, niekto 4 kg ťažké...
Chokma
14.08.11,17:54
Ja tiez doplnim - ak krmenie v krmniku, tak si dopredu tu kukuricu namoc a my pridavame aj mast k nej (moze byt starsia), lepsie im ide kukuricka dolu hrdlom a niekto ju aj posoli, piju vraj viac vody potom a lepsie travi. Na tu vodu treba dat fakt pozor. A tiez na to ako sa im dycha. ;)
zsoltg
03.10.11,12:51
Prosím Vás, a akým nástrojom štopete? mám tiež kačky, vačsia pečeň by potešila... :)
...prípadne popíšete mi spôsob?
vopred ďakujem!
kopretinka
03.10.11,12:55
štopanie kačíc=týranie zvierat
Chokma
03.10.11,16:22
Prosím Vás, a akým nástrojom štopete? mám tiež kačky, vačsia pečeň by potešila... :)
...prípadne popíšete mi spôsob?
vopred ďakujem!

Tak my kacice pchame len rucne. Viem, ze na husi mala babka taky mlyncek, ale na kacice by som ho urcite neskusala - hrozi roztrhnutie hrdielka a rucne je urcite citlivejsie - kontrolujes ako to ide dolu krkom, aj kolko. Takze dat do hrnca den dopredu namocit kukuricku, posolit, omastit, ked krmis, doliat trosku teplej vody. Otvorit zobacik a palcom tlacit dovnutra. Samozrejme je dobre kacenu mat v krmniku, kde sedi na jednom mieste, aby nemala velky pohyb za tie dva tyzdne - a staly prisun vody. Takto to robi moja mamina.
Branišek
07.10.11,06:33
ja krmim s tim mlynčekom a kukuricu necham zovrieť vo vode odstavím a krmim až kím nevychladne a prídavam do nej jednu nakrajanu cibulu. davam im jeden a pol mlynčeka. pečienky su krasne. mam problem ju vytiahnuť.
.
Marian Szlávik
16.07.15,17:53
fuhaaa pekne toto ma zaujalo a ako ich mam krmit predkladat im alebo klasika vykrm ....a plus v akom veku zacat ??
kopretinka
16.07.15,19:30
to je týranie !!!