Mase22
14.08.11,12:15
ahojte,
Som ZSČO už 3 roky a prerušil som práve živnosť na 6 mesiacov a zaevidoval som sa na ÚP ako nezamestnaný.... Nečerpal som žiadnu dotáciu pri zakladaní živnosti.. Teraz, po prerušení by sa mi zišla... Mám, či nemám na nu nárok?

dakujem
Mária27
14.08.11,10:47
Myslíš tento príspevok na začatie živnosti? Ten nedajú tomu, kto už živnosť má.

§ 49 zákona 5/2004 o službách zamestnanosti

Príspevok na samostatnú zárobkovú činnosť
(1) Samostatná zárobková činnosť na účely tohto zákona je činnosť, ktorú vykonáva alebo prevádzkuje samostatne zárobkovo činná osoba podľa § 5.
(2) Príspevok na samostatnú zárobkovú činnosť (ďalej len "príspevok") sa poskytuje uchádzačovi o zamestnanie vedenému v evidencii uchádzačov o zamestnanie najmenej tri mesiace, ktorý začne a bude túto činnosť vykonávať nepretržite najmenej dva roky, ak o príspevok požiada písomne. Príspevok sa poskytuje na úhradu nákladov súvisiacich so samostatnou zárobkovou činnosťou.
Mase22
15.08.11,13:53
Tiež som si to myslel, ale na UP mi povedali, že vraj na dotáciu mám nárok, dokonca, aby som si ju už začal vybavovať už počas prerušenia živnosti, pretože minim. dlžka prerušenia živnosti je 6 mesiacov, a ja mám nárok na dotaciu už po 3 mesiacoch evidencie na UP.
veronikasad
15.08.11,14:02
Tiež som si to myslel, ale na UP mi povedali, že vraj na dotáciu mám nárok, dokonca, aby som si ju už začal vybavovať už počas prerušenia živnosti, pretože minim. dlžka prerušenia živnosti je 6 mesiacov, a ja mám nárok na dotaciu už po 3 mesiacoch evidencie na UP.
Pri terajšj výške poplatkov za novú živnosť bude jednoduchšie ak terajšiu živnosť zrušíš a po schválení dotácie si založíš novú.

Po troch mesiacoch môžeš požiadať o dotáciu, nasleduje školenie, spracovanie podnikatelského plánu, jeho obhajoba a schválenie UPSVaR.
A to budú možno ďalšie tri mesiace - pri obmedzených financiach sa UP so schvalovaním neponáhlajú.
Mase22
15.08.11,17:40
Počul som vo svojom okolí aj tento názor, ale ja osobne nevidím dovod na zrušenie a založenie novej.... Mne osobne to dosť zaváňa istou obštrukciou, čo si isto podobne vysvetlí aj prípadná danová kontrola. Navyše, kúpil som si auto a som platca DPH, očakávam každú chvílu vrátenie DPH, bolo by to zrejme dosť komplikované...

Otázka ale znela, že či mám nárok na štátnu dotáciu alebo nie. Osobne by som dal ruku do ohna že nie, pretože to potom každý môže účelovo prerušovať živnosť kvoli dotácii...ale pracovníci na UP zrejme vedia tom viac.