IvanaaaaK
14.08.11,14:58
Dobry den,
prosim o radu, nakolko som sa ocitla v pre mna neriesitelnej situacii. Pred cca 5 rokmi som pre svojho stryka zobrala v nebankovke pozicku (ja som dlznik,on + dalsia osoba su rucitelia). Peniaze boli pre stryka, lebo on by vtedy bez prac.zmluvy pozicku nebol dostal. Dohodli sme sa, ze ju bude riadne splacat on. Odisiel do zahranicia pracovat a pozicka nebola splacana (peniaze na splatky posielal 2.rucitelovi, ktory vsak nesplacal a peniaze minul). Kedze aj ja som v zahranici o celej veci som sa dozvedela az ked mi exekutor zablokoval bankovy ucet.
Rozmyslam, ci existuje moznost, ako z tejto situacie von.
Za skoru odpoved dakujem.
pepsikova
14.08.11,13:12
http://www.porada.sk/f139-rodinne-obcianske-spotrebitelske-pravo.html..

..tak tu je strašne veľa tém o podobných situáciách, do akej si sa dostala ty...aj o riešeniach a výsledkoch..pohľadaj...


/..ako ste sa dohodli?. (písomne, len tak- ústne...
/..čo druhý dlžník?(jeho zablokovaný účet
/čo strýko- zaplatí, keď ste sa dohodli, alebo kašle na to?..
/...výsledok- zaplatiť spolu s druhým dlžníkom a vymáhať od strýka- ale pokiaľ nemáš od neho nič na papieri,smola...
IvanaaaaK
14.08.11,13:59
- dohodli sme sa ustne, stryko si je vedomy, ze by som nemala platit jeho dlhy, vyjadril sa mi, ze to chce splatit, len momentalne nema na to dostatocne vysoky prijem a uroky stale rastu
- druhy rucitel nie je az tak ochotny platit, tiez si je vedomy toho, ze som v tejto situacii neopravnene, ale jeho prisluby platit su len slubmi
- ucty mame zablokovane vsetci traja
- existuje moznost "nejakej" pisomnej pravne platnej dohody, kde by obidvaja rucitelia prevzali celu dlznu ciastku na seba? Koniec koncov je to ich dlzoba, ja som z tych penazi nemala ani halier.
pepsikova
14.08.11,14:05
- dohodli sme sa ustne, stryko si je vedomy, ze by som nemala platit jeho dlhy, vyjadril sa mi, ze to chce splatit, len momentalne nema na to dostatocne vysoky prijem a uroky stale rastu
- druhy rucitel nie je az tak ochotny platit, tiez si je vedomy toho, ze som v tejto situacii neopravnene, ale jeho prisluby platit su len slubmi
- ucty mame zablokovane vsetci traja
- existuje moznost "nejakej" pisomnej pravne platnej dohody, kde by obidvaja rucitelia prevzali celu dlznu ciastku na seba? Koniec koncov je to ich dlzoba, ja som z tych penazi nemala ani halier...

..žiadna právna dohoda...ak máte zablokovamé účty a na nich nejakú sumu, exekútor si vezme,čo mu patrí k vymoženiu pohľadávky..a ak bude málo, všetci traja budete postihnutí ďalším exekučným postupom...pokiaľ niektorý z vás dlh nevyrovná...

cop:stryko si je vedomy, ze by som nemala platit jeho dlhy, vyjadril sa mi, ze to chce splatit, len momentalne nema na to dostatocne vysoky prijem a uroky stale rastu..

...to si pekne napísala, ale z toho ty máš moc:):)teda aby som nebola hnusná, on nemá a ty to zaplať...smiešny prístup...tak zaplať!..
misstka
14.08.11,14:09
- dohodli sme sa ustne, stryko si je vedomy, ze by som nemala platit jeho dlhy, vyjadril sa mi, ze to chce splatit, len momentalne nema na to dostatocne vysoky prijem a uroky stale rastu
- druhy rucitel nie je az tak ochotny platit, tiez si je vedomy toho, ze som v tejto situacii neopravnene, ale jeho prisluby platit su len slubmi
- ucty mame zablokovane vsetci traja
- existuje moznost "nejakej" pisomnej pravne platnej dohody, kde by obidvaja rucitelia prevzali celu dlznu ciastku na seba? Koniec koncov je to ich dlzoba, ja som z tych penazi nemala ani halier.

No to teraz už ťažko, ked je to v exekúcii, už len z toho hľadiska, že keby bolo niečo také možné, tak to by potom využila kopa špekulantov, ktorá by exekúciu "prepísala" na človeka u ktorého je ťažšie niečo vymôcť alebo to ani nie je možné .
jedine že by si to ty celé vyplatila a zároveň by si uzatvorila so strýkom zmluvu o tom, že si mu požičala tú sumu čo zaplatíš a stanovali tam aj splátky alebo termín dokedy ti to vráti. prípadne by dal časť aj ten druhý spoludlžník a ten by taktiež podpísal so strýkom zmluvu, že mu danú sumu požičal.
tak by si mala aspoň istotu, že ak by vám tie peniaze nevrátil, dalo by sa to dalej riešiť.
IvanaaaaK
14.08.11,15:09
dakujem za odpovede.
Neda sa to riesit sudnou cestou napriklad?
pepsikova
14.08.11,15:37
dakujem za odpovede.
Neda sa to riesit sudnou cestou napriklad?..

..v tomto prípade nedá...si súčasťou dlhu,dlh treba vrátiť a to je podstatné..súdne by si mooožno uspela, keby si dlh zaplatila, súdne vymáhala peniaze od strýka, ale to by si zase musela dokázať, že si z nich nemala nič a všetko zobral on..a to ty nemôžeš..takže nič..