ducar
17.01.06,14:40
Prosím poraďte mi ako je to s výplatou pre koordinátora, ktorého mám na VPP, úrad práce tvrdil, že on ho prihlási na jednotlivé odvody a zaplatí za neho a teraz mi odkázali, že mám uzavrieť pracovnú zmluvu a robiť mu riadne výplatu, nemám s tým skúsenosť, keďže doposiaľ som nikoho nezamestnával, poraďte ak máte niekto s tým skúsenosť.
Zita4
17.01.06,14:41
Koordinátor aktivačnej činnosti je tvojím zamestnancom. Nie je platený z úradu práce, soc. vecí a rodiny, ale ho platíš ty: odvody a všetko ostatné tak, ako inému zamestnancovi. (Nezabudni, že ho treba vopred nahlásiť ako zamestnanca na Sociálnu poisťovňu, inak riskuješ pokutu za nelegálnu prácu!) Mesačne predložíš doklady na ÚPSVaR so žiadosťou o úhradu nákladov. Oni ti vrátia všetky tvoje náklady do výšky, ako bolo urobená zmluva s Úradom práce, SVaR. ( Mal by si mať v prvom rade dohodu o refundácii mzdy a odvodov za tohto zamestnanca.) Nič iné ti nezostáva, len ísť na úrad a vyžiadať si všetky informácie a tlačivá. Oni za teba neurobia nič, len od teba budú žiadať všetky doklady v origináli a dvojmo všetko skopírované. Veľa šťastia pri vybavovaní. ;) Viem, o čom hovorím... :rolleyes:
ducar
18.01.06,06:33
Ďakujem za radu.