debi33
15.08.11,08:31
Dobry den, mam priatela,ktory ma 2 deti..dcera 15 a syn 14rokov. So synom mam skvely vztah,no s dcerou je to komplikovane, az na tolko ze nam zasiahla do vztahu, a moj priatel sa teraz odmlcal,lebo jeho dcera je proti mne.i ked ma 15 rokov, sprava sa velmi dospelacky, ona je dost prefikana a vypocitava,zo zaciatku to vyzeralo v pohode ze si,, sadneme" no ked som ju zacala poucovat a jej otec jej zrazu zacal zakazovat discoteky,vzal jej telefonu kartu,... pochopila to tak ze v tom mam prsty ja,a narusila nam velmi vztah,predpokladam ze vyuzila cas ked nie sme spolu a tak mala moznost otca nastiepit aby sa so mnou rozisiel.8rokov ich vychovava otec sam a ma k dcere velmi silny vztah,i ked vela casu spolu netravia,nakolko je otec dost prac.vytazeny...jeho dcera sa zacala o vsetko v dome starat okrem varenia,vlastne vsetko co som robila ja,teraz robi ona,len aby mu dala pocit ze ma nepotrebuje...poradte ako mam postupovat a najst si k nej cestu,aby pochopila, ze jej lasku otca nezoberiem a ze chcem zmenit i ja k nej stanovisko cize nebyt jej matkou ale kamoskou...jej spravani chyba ta detskost, sprava sa dost povysenecky a namyslene ale darcekmi nepohrdne od nikoho, proste len jej davat,povolovat,vtedy je to super,no ja teraz musim k nej najst cestu ale nie darcekmi,lebo to by nebolo ono,nechcem si ju kupovat,ale chcem dosiahnut aby pochopila,ze jej chcem dobre a chcem jej byt kamoskou...diky moc za rady, potrebujem ich surne...
KEJKA
15.08.11,06:35
nuž, ale odmlčal sa priateľ, takže treba hádam počkať a rešpektovať jeho rozhodnutie, .......
pepsikova
15.08.11,06:39
..no myslím, že najprv by som sa porozprávala s priateľom o dôvode jeho mlčania...a ak by sa tam našiel problém medzi tebou a jeho dcérou, myslím, že to bude o sile lásky priateľa ku tebe...lebo otcovia bývajú zaťažení na svoje slečny,ale aj musia byť rozumní v tom, že dieťa im lásku ženy nenahradí..a tam je často problém....
..no a ak by si sa stretla s dievčaťom, spýtaj sa jej, aký má s tebou problém ona..a potom vysvetli, že zy ju o lásku otca nemieniš pripraviť...ale pozor, takéto slečny bývajú aj dosť zákerné,a protivné...
debi33
15.08.11,06:40
hej odmlcal sa,nie celkom,ja vlastne neviem od neho ze tam zahrala rolu dcera,on mi o tom nic nepovedal ani nenaznacil, zistila som to uplne inou cestou, ked sa ho spytam co sa deje,napise najpr,,ze nevie ci je pripraveny na vztah, pritom sme spolu uz zili,na druhy den aby som mu dala cas aby zistil co vlastne potrebuje a na otazku, ci dal bodku nasmu vztahu, nereaguje...to vsetko len cez sms
debi33
15.08.11,06:44
..no myslím, že najprv by som sa porozprávala s priateľom o dôvode jeho mlčania...a ak by sa tam našiel problém medzi tebou a jeho dcérou, myslím, že to bude o sile lásky priateľa ku tebe...lebo otcovia bývajú zaťažení na svoje slečny,ale aj musia byť rozumní v tom, že dieťa im lásku ženy nenahradí..a tam je často problém....
..no a ak by si sa stretla s dievčaťom, spýtaj sa jej, aký má s tebou problém ona..a potom vysvetli, že zy ju o lásku otca nemieniš pripraviť...ale pozor, takéto slečny bývajú aj dosť zákerné,a protivné...

ved to viem i ja,lenze on odmieta so mnou sa porozpravat, prave naopak,uzatvori sa sam do seba, uz jeden vztah kvoli dcere takto ukoncil,sice vtedy mala len 13 rokov, no toho sa bojim aby sa nevzdal mna v prospech dcery..:( viem ze i on dost trpi, len mnoho krat mi povedal, ze on v zivote nepotrebuje nic,len aby vychoval deti a vladal robit...
pepsikova
15.08.11,06:45
hej odmlcal sa,nie celkom,ja vlastne neviem od neho ze tam zahrala rolu dcera,on mi o tom nic nepovedal ani nenaznacil, zistila som to uplne inou cestou, ked sa ho spytam co sa deje,napise najpr,,ze nevie ci je pripraveny na vztah, pritom sme spolu uz zili,na druhy den aby som mu dala cas aby zistil co vlastne potrebuje a na otazku, ci dal bodku nasmu vztahu, nereaguje...to vsetko len cez sms..

.no tak daj mu čas, možno naozaj potrebuje pretriediť myšlienky...ale počítaj aj s možnosťou, že už nie si...skús aj ty trochu mlčať a nevypytovať sa dotieravo...a čas to vyrieši..
KEJKA
15.08.11,06:45
tak dupľom naňho netlač..... alebo chceš, aby si bola v jeho očiach stíhačka?
Podľa sms-iek nie je dcéra ten pravý dôvod.
Zita5
15.08.11,06:53
ved to viem i ja,lenze on odmieta so mnou sa porozpravat, prave naopak,uzatvori sa sam do seba, uz jeden vztah kvoli dcere takto ukoncil,sice vtedy mala len 13 rokov, no toho sa bojim aby sa nevzdal mna v prospech dcery..:( viem ze i on dost trpi, len mnoho krat mi povedal, ze on v zivote nepotrebuje nic,len aby vychoval deti a vladal robit...

.......a tým asi povedal všetko .Jeho prednosťou pred všetkým sú jeho deti a to si treba uvedomiť.To vlastne naznačuje jeho správanie .Netreba na priateľa tlačiť. Skôr by som povedala, že sa treba odmlčať, aj keď Vás to bude bolieť .Ak si to uprace v hlave , tak sa ohlási, ak nie ..tak je koniec.Bude to pre Vás smutné, ale musíme brať život tak , čo nám ponúka .
debi33
15.08.11,06:57
.......a tým asi povedal všetko .Je prednosťou pred všetkým sú jeho deti a to si treba uvedomiť.To vlastne naznačuje jeho správanie .Netreba na priateľa tlačiť. Skôr by som povedala, že sa treba odmlčať, aj keď Vás to bude bolieť .Ak si to uprace v hlave , tak sa ohlási, ak nie ..tak je koniec.

Tou prednostou su i mne tie moje ja som mu to tiez povedala, no jasne ze aj to a aby som aj ja bola spokojna a stastna, lenze so synom mam naopak uzastny vztah, ktory si velmi zela aby sme sa udobrili a casto mi pise ako velmi ma lubi, a aky velmi dolezity clovek som v jeho zivote... tak by mal zohladnovat obe deti a potom sa rozhodnut,
GabiZ
15.08.11,07:12
Netlač na neho, práve to je asi to, že zohľadňuje obe deti a o to je to rozhodovanie ťažšie. Syn ťa má veľmi rád, dcéra to možno cíti inak a on, sám nevie ako ďalej. Ak láska k tebe bude pre neho dostatočne silná, tak určite zvládnete spolu aj tento problém a cestu k sebe nájdete všetci štyria. Chce to len čas. Je to dlhá cesta s nejasným cieľom, viem o čom hovorím a preto držím palce, aby to dobre dopadlo.
GabiZ
15.08.11,07:18
Ešte by som rada dodala jednu vec. Nepíšeš, čo je s ich matkou, či sú v kontakte a pod. Lebo aj tam je veľmi veľký podiel v chápaní vzťahu medzi tebou a jej otcom.
debi33
15.08.11,08:41
Ešte by som rada dodala jednu vec. Nepíšeš, čo je s ich matkou, či sú v kontakte a pod. Lebo aj tam je veľmi veľký podiel v chápaní vzťahu medzi tebou a jej otcom.

matka od nich odisla pred 8 rokmi, obcas im vola na to aby sa spytala co robia,co jedli atd cca 3min. rozhovor, 4-5x do mesiaca...uplynule roky sa s nou stretavali 2-3x do roka tento rok je to asi po 4-ty krat co s nou travili cas...viem ze vztah s nou nemali skoro ziadny
GabiZ
15.08.11,09:05
Z tohto mi vychádza, že dievča, ktoré veľmi vo svojom veku svoju matku potrebovalo, práve vtedy tú matkinu lásku nedostalo. Zrejme prebrala úlohu v rodine, lebo otca veľmi ľúbi a má pocit, že sa dokáže o otca postarať aj sama a nikoho k tomu nepotrebujú. Sklamanie, ktoré otec zrejme s nimi prežíval je také intenzívne, že si nechcú už nikoho k sebe pustiť, alebo len sú veľmi opatrní. Dievčence sú v novom vzťahu otca s inou ženou oveľa prísnejšie. Treba si získať hlavne ich dôveru, čo je veľmi, veľmi ťažké, lebo ona zrejme nedôveruje nikomu. Treba byť trpezlivá, nechať im priestor, aby sa s týmto novým vzťahom vysporiadali a hoci to môže dopadnúť akokoľvek, na tvojom mieste by som počkala. Priateľ určite sám príde a rozhodne sa. Ak bude potrebovať čas, tak mu ho dopraj. Keď nebudeš vtieravá, ale trpezlivá, možno sa dočkáš sladkého ovocia. Ideálne by bolo sadnúť si a všetci sa porozprávať, ale aj na to treba čas, lebo teraz zrejme nie je vhodná doba na to, aby ste to riešili. On si musí upratať myšlienky a ak bude mať o teba záujem, zrejme sám príde s návrhom, ako si dcéru získať. Nikto z nás však nemôže povedať, ako to bude, čo ti poradiť, každý prípad je individuálny. Preto ti želám veľa trpezlivosti, lebo tú teraz potrebuješ najviac a ostatné.......časom sa uvidí.
Gina Er
15.08.11,09:23
jedno dieťa Ťa nenávidí,druhé Ťa ľúbi....to je dosť ťažká situácia....otec je na strane dcéry...ak nebude mať otec nič proti,naďalej by som sa stretávala aspoň so synom,možno,ak budú debatovať spolu o tejto Vašej situácii,zaváži aj jeho pohľad na Teba.Netlačila by som na otca,aj za cenu rozchodu.Myslím,že si urobila dosť podstatnú chybu s dcérou- "...ked som ju zacala poucovat..." z jej pohľadu na to nemáš absolútne žiadne právo,treba čakať,kým sama príde po radu....každopádne Ti prajem,aby sa to dobre vyriešilo...
kimart
15.08.11,09:27
mila Debi, nedá mi nereagovať na tvoj príspevok, mám podobný problém ako ty - a to s dcérou priateľa. Na rozdiel od teba nepokúšala som sa ju ponaúčať, tiež sme boli spočiatku priateľky, no vstúpila do toho jej matka, ktorá zrejme žiarlila, a tak spôsobila, že dcéra sa úplne zmenila a nielen ku mne ale aj k svojmu otcovi, ktorý teraz preto trpí... tu aj vtvojom prípade je každá rada dobrá... no myslím, že len čas to vyrieši...no to ale musia chcieť obe strany(:
debi33
15.08.11,09:32
jedno dieťa Ťa nenávidí,druhé Ťa ľúbi....to je dosť ťažká situácia....otec je na strane dcéry...ak nebude mať otec nič proti,naďalej by som sa stretávala aspoň so synom,možno,ak budú debatovať spolu o tejto Vašej situácii,zaváži aj jeho pohľad na Teba.Netlačila by som na otca,aj za cenu rozchodu.Myslím,že si urobila dosť podstatnú chybu s dcérou- "...ked som ju zacala poucovat..." z jej pohľadu na to nemáš absolútne žiadne právo,treba čakať,kým sama príde po radu....každopádne Ti prajem,aby sa to dobre vyriešilo...

ĎAKUJEM VAM ZA RADY!!!!!! VIEM ZE UZ ZIADNE TLACENIE, LEN POZITIVNE MYSLENIE A NAPISALA SOM DCERE SMS,a ponukla jej pomoc /o ktorej sme sa viac krat bavili nakolko ma vazny dermatologicky problem s tvarou /a to i bez ohladu na to ci budem s otcom alebo nie, pretoze mi uprimne na nej zalezi a mam ju rada, a ospravedlnila som sa jej za poucovanie a ze uz jej budem len oporou a kamoskou ked to bude potrebovat....dufam ze to nebola chyba jej to napisat... ak bude chciet porozmysla nad tym, ak nie uvidime co ukaze cas
GabiZ
15.08.11,09:37
Nerob teraz nič, hlavne sa neponižuj, pretože tým tiež nič nedosiahneš. Neber to v zlom, ale akýkoľvek spôsob kontaktu teba s nimi teraz prenechaj na nich. Ak sa rozhodnú prijať ťa medzi seba, všetko môžeš potom riešiť s ňou, vysvetlíte si to a potom bude prístupnejšia. Teraz všetky tvoje pokusy môže vnímať ako vtieravé a ver mi, to je horšie ako napomínanie. Vydrž a počkaj si na rozhodnutie priateľa.
renata_k
15.08.11,09:57
Kým budeš čakať na rozhodnutie priateľa a jeho dcéry, mala by si sa ja Ty poriadne zamyslieť nad tým, či máš pokračovať v tomto vzťahu, kde priateľ uprednostňuje svoje deti pred Vašou láskou, aké postavenie budeš mať v tejto rodine. Či nebudeš dobrá len keď budeš "poslušne pracovať" a keď budeš chcieť niečo ovlyvniť, tak bude hroziť "vyhazov". A problematické roky detí Vás ešte len čakajú. :-(((
Katarina
15.08.11,10:06
ĎAKUJEM VAM ZA RADY!!!!!! VIEM ZE UZ ZIADNE TLACENIE, LEN POZITIVNE MYSLENIE A NAPISALA SOM DCERE SMS,a ponukla jej pomoc /o ktorej sme sa viac krat bavili nakolko ma vazny dermatologicky problem s tvarou /a to i bez ohladu na to ci budem s otcom alebo nie, pretoze mi uprimne na nej zalezi a mam ju rada, a ospravedlnila som sa jej za poucovanie a ze uz jej budem len oporou a kamoskou ked to bude potrebovat....dufam ze to nebola chyba jej to napisat... ak bude chciet porozmysla nad tym, ak nie uvidime co ukaze cas

Ja by som tú sms neposlala. Zase je ona na "koni". Netreba sa ponižovať. Vyčkaj čo podnikne otec. V prvom rade on by sa mal s dcérou porozprávať. Ak mu na tebe naozaj záleží, vyrieši to , uvidíš. Moja dcéra mala 10 rokov, keď som sa spoznala s priateľom s ktorým žijem dodnes. Tiež bola proti, bodaj by nie od jej 3 rokov sme boli iba mi dve pre seba. Bola som to ja , čo jej všetko vysvetlila, do ničoho som ju netlačila, zatiaľ priateľ trpezlivo čakal s tým, že kým dcéra ho neprijme zostaňme len kamaráti. Teraz má dcéra 28 rokov, poviem úprimne, niekedy sa vo mne ohlási čertík žiarlivosti ako si oni dvaja fantasticky rozumejú.
debi33
15.08.11,11:13
Ja by som tú sms neposlala. Zase je ona na "koni". Netreba sa ponižovať. Vyčkaj čo podnikne otec. V prvom rade on by sa mal s dcérou porozprávať. Ak mu na tebe naozaj záleží, vyrieši to , uvidíš. Moja dcéra mala 10 rokov, keď som sa spoznala s priateľom s ktorým žijem dodnes. Tiež bola proti, bodaj by nie od jej 3 rokov sme boli iba mi dve pre seba. Bola som to ja , čo jej všetko vysvetlila, do ničoho som ju netlačila, zatiaľ priateľ trpezlivo čakal s tým, že kým dcéra ho neprijme zostaňme len kamaráti. Teraz má dcéra 28 rokov, poviem úprimne, niekedy sa vo mne ohlási čertík žiarlivosti ako si oni dvaja fantasticky rozumejú.

stalo sa....viem ze som sa ponizila, no nevadi....ak nedosiahnem tym nic pozitivne, nech si mysli co chce,je to na nej..verim vsak ze raz pride na to ze pochopi co som ju ucila a radila jej, a tiez pride na to aka bola k druhym, ked sa jej nieco podobne stane... dakujem vam vsetkym za rady dost ste mi pomohli, a to bol moj posledny krok voci nim...uz len budem cakat a verit ze sa to dobre vyriesi...:) dakujem velmi pekne vsetkym!!!!
Katarina
15.08.11,11:29
Čakaj a ver, v tejto situácii ti nič iné neostáva. Držím palce, aby to dobre dopadlo, ale musíš byť trpezlivá. Musíš brať ohaľad aj na dcéru, ktorá je v najhoršom veku. Deti v tomto veku viac dávajú na slová a rady kamarátov ako na rodičov.
GabiZ
15.08.11,11:47
Sústreď sa na to, čo ti napísala Renata, skutočne je to dôležité v pokračovaní alebo ukončení tohto vzťahu.


Kým budeš čakať na rozhodnutie priateľa a jeho dcéry, mala by si sa ja Ty poriadne zamyslieť nad tým, či máš pokračovať v tomto vzťahu, kde priateľ uprednostňuje svoje deti pred Vašou láskou, aké postavenie budeš mať v tejto rodine. Či nebudeš dobrá len keď budeš "poslušne pracovať" a keď budeš chcieť niečo ovlyvniť, tak bude hroziť "vyhazov". A problematické roky detí Vás ešte len čakajú. :-(((

A ešte jeden postreh z tvojho príspevku


Tou prednostou su i mne tie moje ja som mu to tiez povedala, no jasne ze aj to a aby som aj ja bola spokojna a stastna, lenze so synom mam naopak uzastny vztah, ktory si velmi zela aby sme sa udobrili a casto mi pise ako velmi ma lubi, a aky velmi dolezity clovek som v jeho zivote... tak by mal zohladnovat obe deti a potom sa rozhodnut,

....ak máš i vlastné deti, venuj aj im pozornosť. Aby si potom nemusela riešiť opačný problém, pretože je dôležité aj aký vzťah majú oni k nemu a k tejto rodine. Máš čas prehodnotiť situáciu, či sa oplatí bojovať, pretože ak nemáš lásku muža, ktorý si ťa bude vážiť a nie je ochotný prekonávať prekážky spolu s tebou, asi je na zváženie, či sa oplatí vôbec bojovať. Držím palce aj ja, viaceré máme za sebou podobné problémy a nie vždy sa skončia tým, že si môžeme povedať, konečne som šťastná;) A musia byť šťastné i deti, inak to nebude fungovať. Veľa šťastia.
debi33
15.08.11,15:35
No a dnes mi napísal toto,,nehnevaj sa prosím:-(asi by som nezvládal žiť zivot podľa tvojich predstav...prepac tak co k tomu dodať? Aky je vas názor? Ďakujem wc odpovede vopred tému stale sledujem
rudopp
15.08.11,16:21
hej odmlcal sa,nie celkom,ja vlastne neviem od neho ze tam zahrala rolu dcera,on mi o tom nic nepovedal ani nenaznacil, zistila som to uplne inou cestou, ked sa ho spytam co sa deje,napise najpr,,ze nevie ci je pripraveny na vztah, pritom sme spolu uz zili,na druhy den aby som mu dala cas aby zistil co vlastne potrebuje a na otazku, ci dal bodku nasmu vztahu, nereaguje...to vsetko len cez sms

nemá zahmlené oči = bay bay
KEJKA
15.08.11,16:22
neviem, čo ešte chceš počuť. Podľa mňa chce iba slušne a bez negatívnych emócií, výstupov, či scén, z toho vášho vzťahu vycúvať.
Mala by si ho nechať tak, nereagovať a zmieriť sa so situáciou ako je teraz.
Až sa ozve jeho syn, potom môžeš kontaktovať otca, povedať mu o tom, požiadať, či má niečo proti tomu aby si sa stretla s jeho synom. Hocičo iné je už to viackrát spomenuté vtieranie.
rudopp
15.08.11,16:25
ĎAKUJEM VAM ZA RADY!!!!!! VIEM ZE UZ ZIADNE TLACENIE, LEN POZITIVNE MYSLENIE A NAPISALA SOM DCERE SMS,a ponukla jej pomoc /o ktorej sme sa viac krat bavili nakolko ma vazny dermatologicky problem s tvarou /a to i bez ohladu na to ci budem s otcom alebo nie, pretoze mi uprimne na nej zalezi a mam ju rada, a ospravedlnila som sa jej za poucovanie a ze uz jej budem len oporou a kamoskou ked to bude potrebovat....dufam ze to nebola chyba jej to napisat... ak bude chciet porozmysla nad tym, ak nie uvidime co ukaze cas

toto je OK
a pomôže to aj tebe
rudopp
15.08.11,16:27
stalo sa....viem ze som sa ponizila, no nevadi....ak nedosiahnem tym nic pozitivne, nech si mysli co chce,je to na nej..verim vsak ze raz pride na to ze pochopi co som ju ucila a radila jej, a tiez pride na to aka bola k druhym, ked sa jej nieco podobne stane... dakujem vam vsetkym za rady dost ste mi pomohli, a to bol moj posledny krok voci nim...uz len budem cakat a verit ze sa to dobre vyriesi...:) dakujem velmi pekne vsetkym!!!!

Zabudni, že sa dožiješ
rudopp
15.08.11,16:30
No a dnes mi napísal toto,,nehnevaj sa prosím:-(asi by som nezvládal žiť zivot podľa tvojich predstav...prepac tak co k tomu dodať? Aky je vas názor? Ďakujem wc odpovede vopred tému stale sledujem

Pokiaľ budeš mať v sebe potrebu niečo urobiť - - urob to - - - napriek všetkému a napriek všetkým radám = iba tak raz získaš späť svoju stabilitu
zk24
15.08.11,16:32
Debbie33, spravila si pre vsetko pre to aby si Vas vztah zachranila, ale nie vsetko sa konci "happy-endom". Myslim ze poslednou SMS od neho bolo povedane vsetko. Odid z toho vztahu so ctou a s pocitom ze ked sa stretnete na ulici, nebudete musiet sa kazdy divat trapne opacnym smerom, a poviete si aspon "ahoj, ako sa mas".
arizona
15.08.11,16:37
Ja mam taky pocit, ze tvoj priatel chce zo vztahu vycuvat...

Je sice pekne, ze je starostlivy a obetavy otec,ale mal by si vediet zariadit aj svoj zivot,ak nechce zostat na stare kolena sam. Ak to nevie,alebo z nejakeho dovodu nechce,s tym nic nenarobis.
Mozno mu vyhovoval nezavazny vztah "na dialku",ale ak ty tuzis po spolocnom zivote v jednej rodine,tak on teraz cuva...

Prepac za uprimnost,ale ja z tych jeho sms mam taky pocit :rolleyes:

PS: dospely,seriozny muz by mal mat odvahu a slusnost rozist sa so svojou laskou osobne a nie sms-kami...;)
Mila123
15.08.11,16:45
rešpektuj jeho rozhodnutie......podľa môjho názoru sa nechce viazať....
evina
15.08.11,16:48
ved to viem i ja,lenze on odmieta so mnou sa porozpravat, prave naopak,uzatvori sa sam do seba, uz jeden vztah kvoli dcere takto ukoncil,sice vtedy mala len 13 rokov, no toho sa bojim aby sa nevzdal mna v prospech dcery..:( viem ze i on dost trpi, len mnoho krat mi povedal, ze on v zivote nepotrebuje nic,len aby vychoval deti a vladal robit...


98 percent rodičov by to urobilo, že uprednostní deti. Dcéra je v problematickom veku a opustila ich matka, to sa málokedy stáva. ak je milujúci otec ako píšeš deti sú jeho silná motivácia a postavené nado všetko...


ved to viem i ja,lenze on odmieta so mnou sa porozpravat, prave naopak,uzatvori sa sam do seba, uz jeden vztah kvoli dcere takto ukoncil,sice vtedy mala len 13 rokov, no toho sa bojim aby sa nevzdal mna v prospech dcery.. viem ze i on dost trpi, len mnoho krat mi povedal, ze on v zivote nepotrebuje nic,len aby vychoval deti a vladal robit...
rudopp
15.08.11,16:54
Ja mam taky pocit, ze tvoj priatel chce zo vztahu vycuvat...

Je sice pekne, ze je starostlivy a obetavy otec,ale mal by si vediet zariadit aj svoj zivot,ak nechce zostat na stare kolena sam. Ak to nevie,alebo z nejakeho dovodu nechce,s tym nic nenarobis.
Mozno mu vyhovoval nezavazny vztah "na dialku",ale ak ty tuzis po spolocnom zivote v jednej rodine,tak on teraz cuva...

Prepac za uprimnost,ale ja z tych jeho sms mam taky pocit :rolleyes:

PS: dospely,seriozny muz by mal mat odvahu a slusnost rozist sa so svojou laskou osobne a nie sms-kami...;)


Veď to :
Nie vždy je 3 v jednom :)
Katarina
15.08.11,16:55
Debi podľa mňa je koniec. Venuj sa svojim deťom, skús zabudnúť, aj keď to nebude ľahké. Ćas všetko vylieči, rany sa zahoja. Začni žiť nový život, ale bez neho. Želám všetko dobré, nájdi si toho pravého a drž sa.
evina
15.08.11,16:56
Kým budeš čakať na rozhodnutie priateľa a jeho dcéry, mala by si sa ja Ty poriadne zamyslieť nad tým, či máš pokračovať v tomto vzťahu, kde priateľ uprednostňuje svoje deti pred Vašou láskou, aké postavenie budeš mať v tejto rodine. Či nebudeš dobrá len keď budeš "poslušne pracovať" a keď budeš chcieť niečo ovlyvniť, tak bude hroziť "vyhazov". A problematické roky detí Vás ešte len čakajú. :-(((

Každý kto vstupuje do takéhoto vzťahu /t.j. už sú tam deti/ a nepochopí
že takto to bude ženie sa do stroskotajúceho vzťahu podľa mňa. Iné by to bolo v prípade dospelých detí, ale ani tam to nie je celkom zaručené...
Michal-L1
15.08.11,19:01
Riešenie na tvoj problém máš už dávno nájdený, aj si ho napísala, ale neuvedomila si si ho. Riešenie je v komunikácii - nevieš komunikovať ani s priateľom, ani s jeho deťmi, a tvoj partner to nevie tiež. Jeho dcéra má a správa sa dospelácky, ale to je pre teba super, pretože ti dáva najavo, aby si s ňou tak komunikovala, a má na to právo v tom veku to požadovať. Ona nechce partnerku otcovi dopriať nie preto, že jej vzal kartu a pod. ona ju nechce, pretože jej nikto nerozumie. To že začala vykonávať domáce práce nie je preto, aby teba zatienila, ale preto, aby dokázala sama sebe, že vie, že smie, že dokáže, aby dokzala otcovi aby jej dôveroval - vtedy ju bude púšťať na disko, d jej kartu sim a pod. chápeš, premyslená logika 15 a vyššie, len aby ste pochopili ich musíte mysieť ako oni. čo robiť, aby to bolo lepšie? neexistuje lahšia odpove´d - nič, nič nerieš, nič nesil, skrátka užívaj si prítomný okamžik v spoločnosti ľudí, ktorých máš rada a snaž sa veľa komunikovať s dcérou, zober ju von, dopraj jej slobodu a ona ti tú, ktorú teraz máš sama vezme. s pozdravom
Michal-L1
15.08.11,19:08
ak chceš napíš mi súkromú správu a poviem ti viac
rudopp
15.08.11,20:01
ak chceš napíš mi súkromú správu a poviem ti viac

Debi.

Podľa toho ako radí v ekonomike, radšej nepíš.
Michal-L1
16.08.11,07:04
nevie, kto radí v ekonomike, ja určite nie, ale dík
rudopp
16.08.11,07:26
nevie, kto radí v ekonomike, ja určite nie, ale dík

Prepáč.

Ale Michalov je tu ako hadov :).
debi33
16.08.11,14:55
Riešenie na tvoj problém máš už dávno nájdený, aj si ho napísala, ale neuvedomila si si ho. Riešenie je v komunikácii - nevieš komunikovať ani s priateľom, ani s jeho deťmi, a tvoj partner to nevie tiež. Jeho dcéra má a správa sa dospelácky, ale to je pre teba super, pretože ti dáva najavo, aby si s ňou tak komunikovala, a má na to právo v tom veku to požadovať. Ona nechce partnerku otcovi dopriať nie preto, že jej vzal kartu a pod. ona ju nechce, pretože jej nikto nerozumie. To že začala vykonávať domáce práce nie je preto, aby teba zatienila, ale preto, aby dokázala sama sebe, že vie, že smie, že dokáže, aby dokzala otcovi aby jej dôveroval - vtedy ju bude púšťať na disko, d jej kartu sim a pod. chápeš, premyslená logika 15 a vyššie, len aby ste pochopili ich musíte mysieť ako oni. čo robiť, aby to bolo lepšie? neexistuje lahšia odpove´d - nič, nič nerieš, nič nesil, skrátka užívaj si prítomný okamžik v spoločnosti ľudí, ktorých máš rada a snaž sa veľa komunikovať s dcérou, zober ju von, dopraj jej slobodu a ona ti tú, ktorú teraz máš sama vezme. s pozdravom

uz mam vyrieseny problem a viem v com je a bol prvblem, a nebol hlavny dovod, je v tom byvala priatelka...
Katarina
16.08.11,14:59
Myslíš tým, že má ešte stále rád bývalú priateľku ?
rudopp
16.08.11,15:01
uz mam vyrieseny problem a viem v com je a bol prvblem, a nebol hlavny dovod, je v tom byvala priatelka...

Tak kľudne zavri tému.