drifterD1
15.08.11,09:42
Dobrý deň,
keďže som po skončení VŠ v ČR začal pracovať taktiež v ČR, chcel som sa odhlásiť z evidencie vo VZP v SR. Do Českej Všeobecnej zdravotnej ma prihlásil zamestnávateľ. Avšak niekedy v roku 2008 som počas školy v ČR asi mesiac brigádoval potom aj neskôr niekedy. Pri vystavení formuláru myslím E104 v ČR v poisťovni tam boli tieto dátumy brigád vypísané. Samozrejme som počas brigády vôbec nevedel, že ma zamestnávateľ poistil. Ja som chcel teraz len potvrdenie z ČR, že od 1.8.2011 kedy som nastúpil do práce som poistený, aby som s týmto tlačivom mohol ísť v SR do poisťovne a odhlásiť sa. Dnes som bol v SR v poisťovni a tvrdili mi, že ma nemôžu spätne odhlásiť na mesiac a zase prihlásiť. Že ma môže od toho prvého dátumu poistenia v ČR odhlásiť natrvalo v SR. Samozrejme si teda musím jednotlivé zákroky u Dr. od roku 2008 zaplatiť. Otázka je, je to korektné? Veď keby som teraz v ČR poistený v inej poisťovni, tak tam nemajú evidované moje brigády, počas ktorých som bol zrejme evidovaný vo Všeobecnej? To mám obehať všetky poisťovne v ČR či som tam náhodou nebol poistený keď som brigádoval?

Ďakujem za pomoc, pekný deň.
IvetaH
15.08.11,09:04
Zavolaj si niekde na ústredie, lebo na pobočkách je to sem tam divné. Ani ja nemám dobré skúsenosti. Nepoznám detaily tvojho prípadu, ale zmena zákona bola od 1.6.2010 o tom, že nemôžeš byť aj tam aj tam positený. Netvrdím, že je to tak, ale myslím si, že dovtedy si mohol byť poistený aj tam aj tam. Ale fakt, netvrdím to, volaj centrálu.