misisko
15.08.11,10:20
Možno to nieje podnikateľský nápad, ale je to skôr nápad, alebo spôsob, ako zarobiť peniaze cez internet. Je to vytváranie autoblogov, čiže blogov, ktoré sa sami plnia obsahom. Dočítal som sa o tom tu: http://www.podnikanie.net/zarabanie-na-internete/autoblogy-blogy-o-autach-alebo-stroj-a-peniaze/. Máte s tým niekto skúsenosti?
mattto
15.08.11,10:13
nápadov ako rýchlo zarobiť bez práce sa objaví denne tak 20 a všetky sa vždy ujali, takže áno, je to skvelý nápad :D
dragan.michal
15.08.11,17:37
toto už je aký spam :)
Dáša_
16.08.11,04:58
ja len poznamenávam, iste majú autoblogovači vyriešené aj otázky okolo registrácie DPH ...
misisko
16.08.11,05:30
ja len poznamenávam, iste majú autoblogovači vyriešené aj otázky okolo registrácie DPH ...

Čo máte s tým DPH v každej téme? mimotemy
alessi
16.08.11,06:17
to vieš....účtovníci :D:D:D

ale vážne. treba dodržiavať zákon a pokiaľ ju spomínajú tak treba si doštudovať zákon, aby si vedel prečo ju spomínajú.
bubkoch
16.08.11,06:36
to vieš....účtovníci :D:D:D

ale vážne. treba dodržiavať zákon a pokiaľ ju spomínajú tak treba si doštudovať zákon, aby si vedel prečo ju spomínajú.

len zbytocne mutia vodu ...
keby som mal taky obrat velmi rad by som sa registroval ... :D
alessi
16.08.11,07:15
no, lenže pre registraciu na dph nemusíš splnať len obrat ;)
Dáša_
16.08.11,07:25
len zbytocne mutia vodu ...
keby som mal taky obrat velmi rad by som sa registroval ... :D

tu vôbec nejde o obrat - ide o poskytovanie služby do zahraničia, povinná registrácia a podávanie súhrnného výkazu kvartálne.

http://www.podnikajte.sk/prevadzka-firmy/category/dane-a-odvody/article/zdanovanie-prijmov-google-adsense.xhtml
Dáša_
16.08.11,07:29
Čo máte s tým DPH v každej téme? mimotemy
a chceš napríklad vedieť, aká je pokuta za neodoslanie kvartálneho výkazu, keď si mal povinnost? Za neodoslanie každého jedného kvartálneho výkazu zvlášť za posledné dva roky? Teda, chcem povedať, že táto povinnsť platí od 1.1.2010.
mixal1
16.08.11,07:34
pre vysvetlenie co to je autoblog:

v tomto pripade sa jedna o porusenie autorskych prav, kradezou autorizovanych clankov.

!!!! "autoblog" jt software bude kradnut autorizovane clanky z inych stranok, a zlodej - (majitel autoblogu) tychto stranok ich bude podvodnym sposobom vydavat za svoje. Tymto sposobom chcu okradnut povodneho majitela clankov o navstevnikov, a tym padom oklamat google, a ziskat $$ na google reklame.
misisko
16.08.11,09:19
a chceš napríklad vedieť, aká je pokuta za neodoslanie kvartálneho výkazu, keď si mal povinnost? Za neodoslanie každého jedného kvartálneho výkazu zvlášť za posledné dva roky? Teda, chcem povedať, že táto povinnsť platí od 1.1.2010.

Mimochodom viem, lebo som ju dostal, respektíve nie ja, ale predošlý konateľ a ja som ju prebral aj s firmou...Našťastie mi ju odpustili skoro celú. Bolo to okolo 1600 eur(druhá pokuta po prvej 60 eurovej). Ale autoblogy s tým nemajú veľmi veľa spoločného. Možno keby som na nich použil adsense..

Ale musím uznať, že je lepšie na to byť upozornený, ako potom plakať nad rozliatym mliekom.
misisko
16.08.11,09:23
Privítal by som radšej názory od ľudí, ktorí s prevádzkovaním autoblogov majú nejaké reálne skúsenosti. (ak tu sú nejakí)
Dáša_
16.08.11,09:23
Mimochodom viem, lebo som ju dostal, respektíve nie ja, ale predošlý konateľ a ja som ju prebral aj s firmou...Našťastie mi ju odpustili skoro celú. Bolo to okolo 1600 eur(druhá pokuta po prvej 60 eurovej). Ale autoblogy s tým nemajú veľmi veľa spoločného. Možno keby som na nich použil adsense..

Ale musím uznať, že je lepšie na to byť upozornený, ako potom plakať nad rozliatym mliekom.


no moment, a na akej reklame tam potom zarábaš? Alebo na čom konkrétne tam zarábaš? Alebo inak, z ktorej krajiny dostávaš peniaze? Keď takto zarábaš cez internet?

mmch, ty tuším hovoríš o inej pokute ako ja.
misisko
16.08.11,09:27
no moment, a na akej reklame tam potom zarábaš? Alebo na čom konkrétne tam zarábaš?

mmch, ty tuším hovoríš o inej pokute ako ja.

Myslím pokutu za nepodanie priznania DPH. Prvá pokuta je 60 eur a druhá(ak nezaplatíš prvú) už 1600 alebo tak, už si nepamätám presne.
misisko
16.08.11,09:31
pre vysvetlenie co to je autoblog:

v tomto pripade sa jedna o porusenie autorskych prav, kradezou autorizovanych clankov.

!!!! "autoblog" jt software bude kradnut autorizovane clanky z inych stranok, a zlodej - (majitel autoblogu) tychto stranok ich bude podvodnym sposobom vydavat za svoje. Tymto sposobom chcu okradnut povodneho majitela clankov o navstevnikov, a tym padom oklamat google, a ziskat $$ na google reklame.

To je trochu inak. Pôvodný majiteľ článkov nepríde o žiadnych čitateľov, ale dokonca sa mu ešte môže zvýšiť návštevnosť.
mixal1
16.08.11,09:39
To je trochu inak. Pôvodný majiteľ článkov nepríde o žiadnych čitateľov, ale dokonca sa mu ešte môže zvýšiť návštevnosť.

dobre vies o co ide. len nechapem preco s tym ides na poradu.

podnikanie.net.. uz len ta trapna godaddy domena.

a ze powered by hostgator:) ked NS ma WEBHOSTINGHUB.COM :)
(ps. preco je registrator zablokovany, ked sa jedna o seriozne podnikanie?)

na nete sa da zistit vsetko mozne, len akurat s tym nemam cas sa zaoberat.
Dáša_
16.08.11,09:43
Myslím pokutu za nepodanie priznania DPH. Prvá pokuta je 60 eur a druhá(ak nezaplatíš prvú) už 1600 alebo tak, už si nepamätám presne.

to sa mýliš, toto je pokuta za nepodanie súhrnného výkazu, 331€ za každý jeden nepodaný kvartálny výkaz. To nemusí mať s priznaním DPH nič spoločné.
misisko
16.08.11,09:59
dobre vies o co ide. len nechapem preco s tym ides na poradu.

podnikanie.net.. uz len ta trapna godaddy domena.

a ze powered by hostgator:) ked NS ma WEBHOSTINGHUB.COM :)
(ps. preco je registrator zablokovany, ked sa jedna o seriozne podnikanie?)

na nete sa da zistit vsetko mozne, len akurat s tym nemam cas sa zaoberat.

Neviem čo to tu vypisuješ za hlúposti, kontaktuj majiteľa, keď s tým máš problém A preštuduj si niečo o autoblogoch.
Dáša_
16.08.11,11:31
misisko, prosím ťa, skús odpovedať na moju otázku: z akého štátu dostávaš peniaze?

Celkom ma to zaujíma.
misisko
16.08.11,13:28
misisko, prosím ťa, skús odpovedať na moju otázku: z akého štátu dostávaš peniaze?

Celkom ma to zaujíma.

To záleží odkiaľ je spoločnosť, ktorá ťa vypláca, či nie?. Prečo, kôli DPH?
Dáša_
16.08.11,13:42
To záleží odkiaľ je spoločnosť, ktorá ťa vypláca, či nie?. Prečo, kôli DPH?

ano, presne tak, je to kvôli dph.

Ale ako myslíš, ja som ti chcela len poradiť.
misisko
16.08.11,15:08
ano, presne tak, je to kvôli dph.

Ale ako myslíš, ja som ti chcela len poradiť.

Je to trochu mimo témy, ale rád si necham poradiť, možno sa mi to zíde. Takže povedzme, že sú spoločnosti z USA,alebo z iných štátov EU, ako je to potom z DPH z príjmu?
Dáša_
16.08.11,17:25
Je to trochu mimo témy, ale rád si necham poradiť, možno sa mi to zíde. Takže povedzme, že sú spoločnosti z USA,alebo z iných štátov EU, ako je to potom z DPH z príjmu?


pokiaľ dostávaš peniaze z EU štátu, t.j. poskytuješ službu (reklama) pre štát EU, tak potom sa musíš registrovať - ako, to je popísané v článku, na ktorý som dávala odkaz. Tam je sice popísaný google, ale je to rovnaké aj v iných prípadoch. Pre istotu pripájam znova http://www.podnikajte.sk/prevadzka-firmy/category/dane-a-odvody/article/zdanovanie-prijmov-google-adsense.xhtml
misisko
16.08.11,17:33
pokiaľ dostávaš peniaze z EU štátu, t.j. poskytuješ službu (reklama) pre štát EU, tak potom sa musíš registrovať - ako, to je popísané v článku, na ktorý som dávala odkaz. Tam je sice popísaný google, ale je to rovnaké aj v iných prípadoch. Pre istotu pripájam znova http://www.podnikajte.sk/prevadzka-firmy/category/dane-a-odvody/article/zdanovanie-prijmov-google-adsense.xhtml

Neviem ako to je s jednotlivými spoločnosťami, ale myslím, že každá má iné pravidlá. Na to DPH, ale určite treba myslieť, lebo štát si na to potrpí nekompromisne.
Dáša_
16.08.11,18:15
Neviem ako to je s jednotlivými spoločnosťami, ale myslím, že každá má iné pravidlá. Na to DPH, ale určite treba myslieť, lebo štát si na to potrpí nekompromisne.

pravidlá DPH nezávisia od spoločnosti - dokonca aj štáty to majú svojim spôsobom koordinované. T.j. pokiaľ máš príjem za reklamu z EU, musíš sa registrovať na DPH podľa 7a - následne podávať kvartálne súhrnný výkaz.

Ak platiteľom si (písal si tuším o pokute za nepodanie výkazu), tak potom len povinnosť podávať súhrnný výkaz kvartálne.

A myslím, že keď píšeš o zarábaní (z reklamy), tak na takéto niečo by si mal ľudí upozorniť.
misisko
16.08.11,18:36
pravidlá DPH nezávisia od spoločnosti - dokonca aj štáty to majú svojim spôsobom koordinované. T.j. pokiaľ máš príjem za reklamu z EU, musíš sa registrovať na DPH podľa 7a - následne podávať kvartálne súhrnný výkaz.

Ak platiteľom si (písal si tuším o pokute za nepodanie výkazu), tak potom len povinnosť podávať súhrnný výkaz kvartálne.

A myslím, že keď píšeš o zarábaní (z reklamy), tak na takéto niečo by si mal ľudí upozorniť.

Ďakujem za info, ja som platca DPH, ale stará sa mi o to dobrá účtovníčka, mne by z tých papierovačiek, povinností a byrokracie praskla hlava asi...
matolog
13.09.11,17:04
skusim to a podelim sa potom s vami :) i ked sa mi to moc nezda, ale videl som uz nejednu "agregovanu" stranku s peknou navstevnostou.