kalisto55
15.08.11,12:05
Dobrý deň, veľmi by som Vám poprosila o radu. Založila som si živnosť a na živnostenskom úrade mi povedali, že čo všetko mám spraviť - nahlásila som sa na zdravotnú a som aj dobrovoľný platca na sociálke. a povedali mi, že to je všetko čo mám spraviť. teraz som si ale náhodou prečítala na internete, že ak som do 15 dní nenahlásila na daňový úrad svoj účet tak môžem dostať pokutu. je to pravda. kartičku s DIČ-om mi automaticky poslali a myslela som si, že tým to mám vybavené. poraďte mi čo mám teraz robiť. je možné, že za mňa účet nahlásil živnostenský úrad? ako je to možné zistiť?
ĎAKUJEM vopred za každú dobrú radu.
mattto
15.08.11,10:09
nahlás ho dodatočne, žiadnu pokutu nedostaneš
Economic
15.08.11,13:05
§ 31 ods. 5 písmeno a) zákona č. 511/1992 Zb.

Dôležité je, oznámiť číslo účtu... Je to oznamovacia povinnosť.
zk24
15.08.11,13:09
Dobrý deň, veľmi by som Vám poprosila o radu. Založila som si živnosť a na živnostenskom úrade mi povedali, že čo všetko mám spraviť - nahlásila som sa na zdravotnú a som aj dobrovoľný platca na sociálke. a povedali mi, že to je všetko čo mám spraviť. teraz som si ale náhodou prečítala na internete, že ak som do 15 dní nenahlásila na daňový úrad svoj účet tak môžem dostať pokutu. je to pravda. kartičku s DIČ-om mi automaticky poslali a myslela som si, že tým to mám vybavené. poraďte mi čo mám teraz robiť. je možné, že za mňa účet nahlásil živnostenský úrad? ako je to možné zistiť?
ĎAKUJEM vopred za každú dobrú radu.

Vyuzivas vobec bankovy ucet uz na podnikatelske ucely?
Economic
15.08.11,13:16
Vo FORMULÁRI - žiadosti o vydanie Osvedčenia si vypísala číslo účtu ? Ak áno, tak toto spadá do oznamovacej povinnosti cez JKM. Kolonka tam na poslednej strane je.
kalisto55
17.08.11,05:02
vyplnila som číslo účtu na poslednej strane. to znamená, že to nahlásili za mňa? neviete ako by som zistila či je to vporiadku?
Mila123
17.08.11,05:18
vyplnila som číslo účtu na poslednej strane. to znamená, že to nahlásili za mňa? neviete ako by som zistila či je to vporiadku?
správca dane ti to povie, opýtaj sa...
Zita5
17.08.11,05:22
vyplnila som číslo účtu na poslednej strane. to znamená, že to nahlásili za mňa? neviete ako by som zistila či je to vporiadku?

Číslo účtu sa pri podaní o Živnostenský list vypisuje v


ČASŤ E. Prihláška k registrácii daňovníka k dani z príjmu fyzickej osoby
Čísla účtov
a) tuzemské
názov peňažného ústavu

Ak ste túto kolonku vyplnili, tak je to v poriadku a živnostenský úrad Vaše číslo BU nahlásil na DU v rámci registrácie .Povinnosť je týmto splnená .
kalisto55
17.08.11,05:27
ĎAKUJEM veľmi pekne za rady :) pomohli mi