columbus15
15.08.11,12:16
Ahojte Porada:-)
Chcel by som sa opýtať, či nemá niekto skúsenosti s poplatkami za vedenie účtu v Home Credit?
V roku 2003 sme si kúpili sporák na splátky (ktorý sme do 2004 splatili bez meškania) a od vtedy nám každý rok posielajú všelijaké platobné
karty, hoci sme ich o to nežiadali. Doteraz však boli zdarma a bez poplatkov, ale pred týždňom zrazu prišiel šek na 12,44 Eur, ktorý
máme mesačne platiť za vedenie a poistenie nejakého účtu. Nič sme nepodpisovali od r. 2003 a nechceme platiť ten poplatok, ako treba
postupovať? Ďakujem
arizona
15.08.11,10:27
Nebolo by jednoduchsie zavolat priamo do HK a spytat sa?
Mal by si najpresnejsie informacie, co treba robit .-)
columbus15
15.08.11,12:13
Prvé čo som urobil bolo, že som tam zavolal. Povedali mi, aby som tú sumu čím skorej uhradil, lebo dostanem aj pokutu, potom mám napísať list, že nechcem ďalej využívať ich služby (aké služby!?) a potom (predpokladám že zase za nejaký poplatok) mi zrušia môj účet (ktorý som nikdy nazakladal, nepodpisoval, nevyužíval). Bojím sa toho, že by to mohlo dlho trvať a nakoniec ešte na to aj doplatím:-(
Chobot
15.08.11,12:27
Prvé čo som urobil bolo, že som tam zavolal. Povedali mi, aby som tú sumu čím skorej uhradil, lebo dostanem aj pokutu, potom mám napísať list, že nechcem ďalej využívať ich služby (aké služby!?) a potom (predpokladám že zase za nejaký poplatok) mi zrušia môj účet (ktorý som nikdy nazakladal, nepodpisoval, nevyužíval). Bojím sa toho, že by to mohlo dlho trvať a nakoniec ešte na to aj doplatím:-(

TAk treba vytiahnuť všetky zmluvy, čo si s nimi doteraz uzatvoril spolu s obchodnými podmienkami a riadne preštudovať, čo je tam. Možno je tam nejaká klauzula, že súhlasíš s vedením nejakého (úverového, revolvingového či kontokorentného) účtu s poplatkom. Možno tam nájdeš aj podmienky výpovede takého účtu.

Alebo nevyberal si niekedy kartou niekde hotovosť či neplatil si s ňou?

Ak si nič nevyužíval a nemáš už doklady, tak tam zavolaj ešte raz, nech ti presne vysvetlia, za čo je ten poplatok a na základe čoho si ho účtujú. Nenechaj sa odbiť len informáciou, že to máš zaplatiť. Nech ti presne zdôvodnia, za čo si tú účtujú a nech ti aj povedia, kedy si sa k tomu zaviazal.

Ktorú z týchto kariet máš?

http://www.homecredit.sk/sk/produkty/karty_home_credit/index.shtml
tokoska
15.08.11,12:34
Firma Home Credit dobrým zákazníkom /napr. ak ste mali tovar na splátky, ktoré ste včas uhrádzali/ zasielala platobné karty na určitý úverový rámec. Ak ste takúto kartu aktivovali, tak vám vždy po ukončení platnosti zaslali novú kartu. K tejto karte je samozrejme účet, za správu ktorého mesačne (alebo ročne) platíte poplatok a tiež poistenie z vyčerpanej sumy.
Treba napísať list, kde žiadate o vysvetlenie príslušnej sumy na zaplatenie a žiadate o zrušenie príslušných platobných kariet a aj zrušenie účtu. Urobte tak čím skôr (doporučene, nazabudnite napísať variabilný symbol), lebo vám budú zbytočne narastať poplatky za správu účtu (to je tá služba).
Napr. mesačný poplatok HCC (môj účet) za správu úverového účtu je 1,49 €.
Gina Er
15.08.11,12:38
možno si si aktivoval nejakú kartu,aj keď si ju potom nevyužil.....ale ani tak by nemali pýtať za vedenie účtu,ak nie je pohyb na karte.
columbus15
15.08.11,13:34
Ďakujem za odpovede, pomohlo mi to. Prečítal som si ešte raz zmluvu, kde v časti "Zánik úverovej zmluvy", par. 1 som našiel: Pokiaľ klient nečerpal úver ani v jednom prípade za dobu platnosti úverovej karty (splatnosť vypršala tej karty ešte v roku 2005), končí platnosť úverovej zmluvy dňom ukončenia platnosti úverovej karty:D Tak som im znovu zavolal a oni povedali, že majú zvukový záznam o tom, ako súhlasím s ich podmienkami a chcem novú kartu (nemajú ten záznam, lebo som s tým nikdy nesúhlasil) :--- a zavolajú mi...tak čakám:cool:
Chobot: mám kreditnú kartu, kt. sme nepoužili (aj PIN je stále zalepený)
Stanislav 1975
15.08.11,13:47
Ďakujem za odpovede, pomohlo mi to. Prečítal som si ešte raz zmluvu, kde v časti "Zánik úverovej zmluvy", par. 1 som našiel: Pokiaľ klient nečerpal úver ani v jednom prípade za dobu platnosti úverovej karty (splatnosť vypršala tej karty ešte v roku 2005), končí platnosť úverovej zmluvy dňom ukončenia platnosti úverovej karty:D Tak som im znovu zavolal a oni povedali, že majú zvukový záznam o tom, ako súhlasím s ich podmienkami a chcem novú kartu (nemajú ten záznam, lebo som s tým nikdy nesúhlasil) :--- a zavolajú mi...tak čakám:cool:
Chobot: mám kreditnú kartu, kt. sme nepoužili (aj PIN je stále zalepený)

sú to vagabundi..., aj s celým Ge money-to boli ďalší vydriduchovia, našťastie , oni sa už spakovali zo slovenska..