Ericsoft
15.08.11,12:24
Ahojte, plánujem prenajať si menší priestor (cca 10m2) na otvorenie menšieho servisu elektroniky. Mám vyhliadnutý aj priestor, aj cenu dohodnutú, doba neurčitá.

Mám ale pár otázok:

Sídlo firmy sa mi nemení, musím niekde evidovať tento priestor, musím ho nahlásiť niekde? Zatiaľ si uplatňujem paušálne výdavky, ale od budúceho roka prechádzam na reálne výdavky, takže by som tam zarátával aj prenájom.

Prípadne poraďte na čo by som nemal zabudnúť..

Ďakujem
mattto
15.08.11,10:52
ide o prevádzkareň - pozri živnostenský zákon §17, treba nahlásiť na živnostenský úrad. Neviem, či už v priestore bola nejaká prevádzkareň, ale určite vyjadrenie RÚVZ (hygiena), hasičov, nahlásenie otváracích hodín na obecný/miestny/mestský úrad
Ericsoft
15.08.11,11:09
Bol tam nejaký obchodík predtým.

Nahlásenie otváracích hodín, to by nemal byť problém, a bude to aj na dverách vyvesené.

Ok, mrknem ten zákon.

No hygiena, pre servis elektroniky? Neni tam ani voda, toaleta, nič. Nemal by to zariadiť prenajímateľ? Rovnako hasiči, hasiaci prístroj si musím zaobstarať ja?
Mila123
15.08.11,11:14
Bol tam nejaký obchodík predtým.

Nahlásenie otváracích hodín, to by nemal byť problém, a bude to aj na dverách vyvesené.

Ok, mrknem ten zákon.

No hygiena, pre servis elektroniky? Neni tam ani voda, toaleta, nič. Nemal by to zariadiť prenajímateľ? Rovnako hasiči, hasiaci prístroj si musím zaobstarať ja?
hygiena stále musí byť.....a hasiaci prístroj? ten si stále obstarávam ja ako nájomca a jasne, že aj jeho údržbu.....
Ericsoft
15.08.11,11:19
Ok, nieje problém zabezpečiť hasiaci prístroj, samozrejme aj jeho pravideľnú údržbu.
Prevádzkáreň nahlásim na ŽÚ, ale sídlo firmy sa mi nebude meniť, to nechcem.
Hygiena sa ozve sama po nahlásení alebo ich mám kontaktovať ja?

Ďalšie povinnosti?
Economic
15.08.11,11:34
Ok, nieje problém zabezpečiť hasiaci prístroj, samozrejme aj jeho pravideľnú údržbu.
Prevádzkáreň nahlásim na ŽÚ, ale sídlo firmy sa mi nebude meniť, to nechcem.
Hygiena sa ozve sama po nahlásení alebo ich mám kontaktovať ja?

Ďalšie povinnosti?

Hygienu musíš Ty kontaktovať. Potom samozrejme nezabudni ohlásiť zriadenie prevádzka aj na DÚ.
Ericsoft
15.08.11,12:14
Ok, ďakujem za odpovede.

Čo sa týka otváracej doby, sú tu nejaké obmedzenia? Lebo ja tam budem len málo času tráviť.
Economic
15.08.11,12:22
Ok, ďakujem za odpovede.

Čo sa týka otváracej doby, sú tu nejaké obmedzenia? Lebo ja tam budem len málo času tráviť.

Nemám s tým priamo skúsenosť, no myslím, že voľba otváracích hodín je na Tebe. Tieto otváracie hodiny sa oznamujú na príslušnom Mestskom úrade.
akina
15.08.11,16:32
Ok, ďakujem za odpovede.

Čo sa týka otváracej doby, sú tu nejaké obmedzenia? Lebo ja tam budem len málo času tráviť.
Otváracie hodiny, prevádzková doba je stanovená VZN príslušnej obce, resp. mesta. Výnimku odsúhlasuje OcÚ, resp. MsÚ.
Ericsoft
16.08.11,03:56
No to mi príde nejaké divné, veď už je demokracia :D asi je to len zle formulované, lebo ja ako súkromný podnikateľ môžem mať otvorené kedy chcem, len to zrejme musí mesto odsúhlasiť. (napr. kvôli nočnému pokoju a podobne).
Economic
16.08.11,06:31
Ja myslím, že to podlieha odsúhlaseniu, nie určeniu otváracích hodín pre podnikateľa /ale to je iba môj osobný názor, nemám s otváracími hodinami žiadnu skúsenosť/