Sanfrancisko
15.08.11,14:44
Zdravím všetkých,


Som odberateľ a dodávateľ mi tvrdí, že jeho systém neviem vytlačiť moje DIČ. Je tam len IČO a IČ DPH.....je takáto faktúra z pohľadu dane z príjmu akceptovatelná?

Ďakujem
Tweety
15.08.11,12:55
Zdravím všetkých,


Som odberateľ a dodávateľ mi tvrdí, že jeho systém neviem vytlačiť moje DIČ. Je tam len IČO a IČ DPH.....je takáto faktúra z pohľadu dane z príjmu akceptovatelná?

Ďakujem

Náležitosti faktúry (http://www.porada.sk/t26652-p2-nalezitosti-faktury.html)
Sanfrancisko
15.08.11,13:11
....no som z toho trošku mimo...podla diskusie už nemusí byť DIČ na faktúre.
Aj §71 hovorí iba o - identifikačnom čísle pre daň - to je ak som správne pochopila IČ DPH?
Lubaba
15.08.11,13:13
Tweety
15.08.11,13:14
....no som z toho trošku mimo...podla diskusie už nemusí byť DIČ na faktúre.
Aj §71 hovorí iba o - identifikačnom čísle pre daň - to je ak som správne pochopila IČ DPH?
Ak je uvedené ičo dph, tak dić už nemusí byť.
marjankaj
15.08.11,13:15
Náležitosti faktúry (http://www.porada.sk/t26652-p2-nalezitosti-faktury.html)

No ja si myslím, že musí uvádzať iba svoje DIČ( §31 zákona o správnych poplatkov). DIČ odberateľa asi nemusí.:confused:




§31
(11) Správca dane pridelí zaregistrovanému daňovému subjektu daňové identifikačné číslo a o vykonanej registrácii vydá osvedčenie, na ktorom uvedie identifikačné číslo pre konkrétny druh dane. Toto číslo je daňový subjekt povinný uvádzať na všetkých dokladoch, ktoré bude vydávať, a tiež pri styku so správcom dane. Ak sa daňový subjekt registruje podľa osobitného zákona, 6eb) na dokladoch je povinný uvádzať iba číslo, ktoré mu správca dane pridelí pri tejto registrácii. Daňovým identifikačným číslom, ak ide o fyzickú osobu, je identifikátor určený správcom dane. Fyzická osoba, ktorá nie je povinná sa podľa tohto alebo osobitného zákona registrovať, je povinná pri styku so správcom dane uvádzať rodné číslo.




Samozrejme ak je dodávateľ platiteľ DPH, tak je povinný uvádzať svoje IČDPH a aj IČDPH odberateľa, ak má pridelené.
truch
20.02.12,08:22
Mám jednu otázku k DIČ. Keď je dané, viem si ho na stránke DRSR skontrolovať. Čo v prípade, ak neviem DIČ, ako a kde ho ho nájdem?