wildo
15.08.11,18:41
V marci som podal ziadost na sud o zniženie vyživneho, nakolko moje financne pomery sa zhorsili, zostal som nezamestnany a uz mi aj stat prestal vyplacat nezamestnanecke, lebo uz 6 mesiacov skoncilo, do dnesneho dna som nedostal ziadne vyrozumenie od sudu, poradte mi ako dalej? Ako donutit sud aby jednal v mojej veci o znizenie vyzivneho?
bubkoch
15.08.11,17:21
zatial je to v norme, sudu trva v priemere pol roka až rok kym vytýči prve pojednavanie ...
no ty mozes zajst na sud a nazriet do spisu ake ukony a ci vobec už niečo sud vykonal, teda ci zaslal navrh druhej strane na vyjadrenie, ci bol ustanoveny kolizny opatrovnik, ci uz dostal vyjadrenia, potom budes mudrejsi ....
wildo
15.08.11,17:49
Pojednavanie uz bolo dna 2 maja 2011, ale nakolko sa pojednavalo na sude v Humennom, a môj zdravotny stav mi nedovoluje cestovat taku dialku z jedneho konca republiky na druhy, som sudu poslal vsetky podklady vratane ospravedlnenia, preco sa nedostavym na sud. jedine čo mi prišlo zaciatkom mesiaca júl len uznesenie ze si môj navrh prehadzuje okresny sud v humennom s krajskym sudom v prešove. Rozhodol som sa uźe im napisem list šťažnosť že sa nič nedeje , však ja už teraz nemam z čoho platiť vyzivne vo vyske 70eur na mesiac, tak ze sa mam pripravit na to že pojdem do basy, lebo sud si nekona svoju povinnost....
bubkoch
15.08.11,17:55
Pojednavanie uz bolo dna 2 maja 2011, ale nakolko sa pojednavalo na sude v Humennom, a môj zdravotny stav mi nedovoluje cestovat taku dialku z jedneho konca republiky na druhy, som sudu poslal vsetky podklady vratane ospravedlnenia, preco sa nedostavym na sud. jedine čo mi prišlo zaciatkom mesiaca júl len uznesenie ze si môj navrh prehadzuje okresny sud v humennom s krajskym sudom v prešove. Rozhodol som sa uźe im napisem list šťažnosť že sa nič nedeje , však ja už teraz nemam z čoho platiť vyzivne vo vyske 70eur na mesiac, tak ze sa mam pripravit na to že pojdem do basy, lebo sud si nekona svoju povinnost....
to si nemohol hned podrobne opisat situaciu ? ci sme si ju mali domysliet ? :confused::eek:
wildo
15.08.11,18:17
vsak uz som to opisal, tak viete mi poradit co dalej?
Mila123
15.08.11,18:26
vsak uz som to opisal, tak viete mi poradit co dalej?

KS v PO bude zasadať v 3-člennom zložení, predpokladám na neverejnom zasadaní (nik nebude pozvaní, a príde ti rozhodnutie, buď potvrdia rozsudok z HE, popr. poopraví výšku výživného alebo nechajú súd v HE znovu prerokovať rozhodnutie.....
predpokladám, že matka tvojho dieťaťa, či detí so znížením výživného nesúhlasila, v zákonnej lehote sa odvolala....preto to je v PO
Michal-L1
15.08.11,18:40
do väznenia nepojdeš, aj key ti bolo vznesené obvinenie za zanedbanie povinnej výživy, vždy sa dá využiť účinná lútosť, avšak v žalobnom petite žiadaj aj na pojednávní o spätnej úprave výživného
wildo
15.08.11,18:48
...tak mam zajtra poslat tu staznost ze nekonaju v mojej veci o znizenie vyzivneho, ano alebo nie, dakujem
Michal-L1
15.08.11,19:06
môžeš ale aj nemusíš, koniec koncov, nič s tým nevyriešiš
Flinstone
16.08.11,07:15
len som nepochopil, prečo ak ženská podá na zvýšenie celá vec prebehne kua rýchlo...