deha
03.09.04,08:20
Vedel by ma niekto, prosím , usmerniť, či k refakturácii miezd prináleží aj DPH, príp. prísl pragr. zák. o DPH
Vlastas
03.09.04,08:37
Samozrejme že DPH k refaktur.miezd nepatrí, je to finančná operácia a nepodlieha DPH /§39 zákona o DPH/.
Luckasari
03.09.04,09:38
k refakturacii miezd dochadza pravdepodobne na zaklade dohody o docasnom prideleni zamestnancov, a to podla mojho nazoru podlieha DPH, ja by som to fakturovala s DPH
neviem teraz narychlo ci sa len v tomto paragrafe o tom hovori, alebo este aj inde, ale v §15 ods. 8 pism. e) sa popisuje, urcenie miesta pri dodani sluzby - pridelenie zamestnancov
Daniel
03.09.04,12:28
Prikláňam sa k názoru Luckasariho (§15 ods. 8 písm. e) ).
Dagmar Cierna
04.09.04,10:46
Refundacia miezd nie je vobec predmetom DPH a preto sa DPH neuplatnuje.
Nejedna sa o tovar ani sluzbu, ide o mzdy a tie nepodliehaju DPH.
Oldi
07.09.04,12:57
Súhlasím, ak ide o refundáciu miezd, mimo DPH.
LudmilaZ
07.09.04,13:58
Dobrý deň,
aj my máme momentálne takýto problém, firma refakturovala inej firme
prácu niekoľkých pracovníkov:
zaúčtovali sme
Hrubá mzda = 311/521
+ náklady na odvody za oraganizáciu = 311/524

bez DPH.
Je to tak správne?
Mohol by sa k tomu, prosím, vyjadriť p. Mihál, či je refakturácia miezd predmetom dane?
Alebo niekto kto má s týmto problémom skúsenosť.


Ďakujem
Ľudmila
All
09.09.04,13:30
Dobry den, dnes som sa docitala v 1000 rieseni, ze refakturacia - poskytovanie zamestnancov t.j je dodanim sluzby v zmysle §9 odst.1 a DPH ide do r. 2 a 3.
Mozno pomoze
anita
09.09.04,13:53
Refundacia miezd sa klasifikuje tiez ako poskytnutie sluzby. Mam to z nasho DU. Cize fakturacia s DPH.
Pekny den.
deha
14.09.04,06:00
Včera na školení Judr. Grossová jednoznačne zamietla zdanovanie refundácie DPH,
Takže neviem vôbec čo spraviť, ide mi o nemalú sumu a musím to vzhľadom na /prípadné/ penále urgentne riešiť!
Lujza
25.11.04,10:21
Včera na školení Judr. Grossová jednoznačne zamietla zdanovanie refundácie DPH,
Takže neviem vôbec čo spraviť, ide mi o nemalú sumu a musím to vzhľadom na /prípadné/ penále urgentne riešiť!
Mám podobný problém so zdaňovaním - či nezdaňovaním refundácie. Vieš už niečo bližšie k danej téme? Ak áno, ozvi sa prosím.
Tiež ma napadlo, či by sme nemali brať do úvahy celkovú cenu práce, nie iba hrubú mzdu.
dík...
Lujza
25.11.04,10:30
mám úplne rovnaký problém ako ty. Tiež mi nie je jasná refundácia čo sa týka vzťahu k DPH, ale aj či berieme do úvahy iba hrubú mzdu, alebo vrátane odvodov za zamestnávateľa - čiže cenu práce. Mohla by si mi poradiť?
dík
jessica
25.11.04,11:37
Účtovala som 2,5 roka do 5/2004 mesiac čo mesiac refakturáciu miezd v rámci SR aj do zahraničia. Boli to naozaj nemalé sumy, tak sme boli nútení to riešiť s daňovým poradcom a pre istotu aj s DRSR. Verdikt znel: DPH podlieha celková cena práce, resp. celá čiastka, ktorá sa refakturuje a príp. ak si účtujete ešte aj niečo navyše, napr. províziu za pridelenie zamestnancov, tak fakturujete: cena práce+provízia+DPH. Dá sa to riešiť písomným dotazom na DRSR, odpovedia Vám cca do 30 dní. Neviem či vám to stačí:-(
karbanová
25.11.04,18:22
Fakturáciu miezd určite DPH nedodaňujete , ale musíte ju mať zmluvne poriešenú ako dočasné pridelenie zamestnancov v zmysle Zákonníka práce /myslím že je to asi § 50/
a fakturujete len úroveň skutočných mzdových nákladov + poistné + prípadne cestovné náklady.Z tejto fakturácie nemôže byť dosiahnutý ziskVtedy je to bez DPH.
Určite, mala som na to minulý mesiac kontrolu.
Slavia
03.12.04,17:37
Podľa mojho nazoru refundacia miez v podstate znamena pridelenie zamestnancov, cize personalny leasing a to je sluzba. A sluzba s DPH. Ani by som neriskovala zeby som ju fakturovala bez DPH.
Slavia
03.12.04,17:43
Este pripojim refundacia miezd sa musi sledovat z viacerych hladisk jedno je zákonnik prace a povolenie socialnej poistovne, druhe ze v podstate je to pre vas ziskova podnikatelska cinnost / pretoze ak by ste zamestnancov neprenajali inej firme tak mate len naklady ziadne vynosy resp. storna nakladov / po tretie je dolezity zákon o dph. Ak by refundacia miezd nebola sluzba co potom robia personalne agentury?
karbanová
07.12.04,20:23
A je to tutovka ,pokiaľ je to dočasné pridelenie zamestnancov v zmysle ZP nie je to služba v zmysle zákona o DPH a preto sa nedoďaňuje.Dnes som to znovu riešila s Ing.Rojíkovou z DR na školení.Nemajte zbytočnú obavu!!!!!!!
Noel
13.12.04,09:16
Možno v tomto prípade bude záležať vlastne na znení textu fakturácie. My fakturujeme o dočasnom pridelení zamestnancov. Jednoznačne ide o službu, ktorá sa vystavuje s DPH. Do nákladov vlastne vstupujú samotné mzdy z mzdovej agendy.Plne súhlasím s pani Karbanovou. Ak je to služba , z ktorej budem mať zisk fakturujem s DPH, inak ak vyčíslim iba mzdové náklady + odovdy,potom bez DPH. Neviem ale kto robí takéto služby bez zisku a vedie siahodlhé personálne a mzdové agendy bez toho aby z toho nemal výnos. Skutočne záleží na tom ako je POSTAVENÁ ZMLUVA!!!
emily
13.12.04,11:31
Dnes som dostala PORADCU. Na str. 270 je otázka týkajúca sa refundácie miezd. Prečítajte si kto máte Poradcu. Vyjadrenie je jednoznačne zdaniť 19%.
deha
13.12.04,11:53
Taketo služby bez zisku sa samozrejme robia ked je firma vo firme, s tým ste sa nikdy nestretli? To je celé o tom.
karbanová
15.12.04,22:49
Ano súhlasím s Dehou , a robí sa to bez zisku napr. z dôvodu nemať povinný audit vo firme .S tým podnikatelia nesúhlasia ,podľa nich nechcú mať zbytočné výdavky.
Slavia
20.12.04,17:26
Dnes som dostala PORADCU. Na str. 270 je otázka týkajúca sa refundácie miezd. Prečítajte si kto máte Poradcu. Vyjadrenie je jednoznačne zdaniť 19%.
Prosim ta Poradca cislo?
valeriam
30.12.04,20:12
Slavia, ak ešte náhodou nevieš, je to č.4/2005