vanilka
16.08.11,08:34
SZCO (vedie jednoduche uct.) planuje prerusit zivnost, je platcom DPH podla par.4, uz davno nesplna podmienky pre registraciu, teoreticky ked prerusi zivnost mohla by som jeho registraciu zrusit ak by s tym suhlasil...ale na druhej strane ma v uctovnictve majetok (auto) a pri ruseni registracie bude musiet zaplatit dan zo zostatkovej ceny tohto majetku...moja otazka znie, ak by sa rozhodol, ze zivnost prerusi ale registraciu pre DPH nezrusi aj napriek tomu, by musel dan z majetku zaplatit? ved auto by zostalo nadalej v uctovnictve akurat ze ten cas, by si nemohol dat do VOZD blocky za benzin, akurat neviem ci je to spravne lebo pri jeho kupe si uplatnil odpocet.....mohol by ho takto pouzivat?

dakujem za pomoc
vanilka
16.08.11,06:51
http://www.porada.sk/1819462-post11.html

Táto odpoveď platí aj pre Vás , je tam pozastavenie činnosti a platiteľ DPH .


to ano, dakujem, ale problematika v tom linku je uplne ina ako ta moja, tam sa jedna o vratenie tovaru a dobropis....ja potrebujem osetrit majetok
Zita5
16.08.11,07:17
Ja som ten link vymazala, lebo ozaj to nebol ten správny, ktorý som mala na mysli, že Vám priložím.
betka
22.08.11,08:00
DPH:

§ 54
Úprava dane odpočítanej pri investičnom majetku


(1) Platiteľ upraví odpočítanú daň, ak v období nasledujúcom po zdaňovacom období, v ktorom nadobudol investičný majetok alebo ho vytvoril na vlastné náklady, zmení účel jeho použitia.

(3) Zmenou účelu použitia investičného majetku sa rozumie, ak platiteľ

a) investičný majetok, pri ktorom odpočítal daň, používa na dodávky tovarov a služieb bez možnosti odpočítania dane alebo na dodávky tovarov a služieb s možnosťou pomerného odpočítania dane alebo na iný účel ako na podnikanie alebo na iný účel ako na podnikanie,

ZDP:

(9) Na účely zistenia základu dane podľa odseku 8 daňovníka, ktorý je fyzickou osobou, skončením podnikania, inej samostatnej zárobkovej činnosti alebo prenájmu je zánik oprávnenia, osvedčenia alebo iného rozhodnutia na výkon činnosti, prerušenie alebo pozastavenie a neobnovenie podnikania do lehoty na podanie daňového priznania s výnimkou sezónnych činností alebo skončenie poberania príjmov z podnikania, inej samostatnej zárobkovej činnosti alebo poberania príjmov z prenájmu.