kantorek
16.08.11,08:54
Zdravim Vas,

chcem Vas poprosit o radu ako mam postupovat v nasledovnej veci:

V 06/2008 bola zalozena spol. s.r.o. v takychto cislach:

Zakl.imanie 1 000 000 sk, splatene 360 000 sk,
1 spolocnik: vklad 460 000 sk, splatene 138 000 sk (konatel),
2 spolocnik: vklad 440 000 sk, splatene 132 000 sk (konatel),
3 spolocnik: vklad 40 000 sk, splatene 30 000 sk,
4 spolocnik: vklad 30 000 sk, splatene 30 000 sk,
5 spolocnik: vklad 30 000 sk, splatene 30 000 sk (JA),

Do dnesneho dna s.r.o. nepreviedla nic zo SK na EUR ... Spolocnost nevykonavala ziadnu obchodnu cinnost, nic nerobila, v podstate ani nezacala svoju cinnost. Chcem sa vsak dostat co najskor z tejto s.r.o. prevedenim svojho podielu na ineho spolocnika, alebo zrusenim (likvidaciou) spol. s cim by vsetci aj suhlasili.

Lenze co s tym ZI a vkladmi v SK ? Urobi ORSR prevod mojho podielu na ineho spolocnika, resp. zrusi spol. aj ked sme nepreviedli ZI a vklady na EUR ? Vyplyva z toho nejaka pokuta, ze sme tak do dnesneho dna neurobili ? Alebo staci jednoducho podat navrh zapisu zmien a v nom prepocitat ZI a vklady na EUR, zaplatit 66 € kolok a vec je vybavena ? Niekde som sa dopocul, ze z toho vyplyva pokuta 6 % zo ZI, je to pravda ?

Dakujem vopred za kazdu odpoved, pripomienku, radu ...
KEJKA
16.08.11,06:58
o pokute neviem, ale všetky zmeny môžeš urobiť naraz.
prvý bod zápisnice VZ bude však riešiť prevody vkladov z SKK na EUR, sčítaním vkladov bude určené nové ZI, všetko zaokrúhlené na EUR. Z toho možno vyplynie potreba zvýšenia ZI - to môže byť riešené z RF - skrátka treba urobiť korektnú premenu na EUR.
V ďalších bodoch bude zasa riešený prevod OP na druhých spoločníkov, nové výšky výšky vkladov už v EUR....atď atď.
Nové znenie SZ, a všetky príaslušné prílohy podáš spolu s návrhom na zápis všetkých zmien - všetko bude spoplatnené jedným kolkom, netreba viac podaní.
Economic
16.08.11,07:05
Tak ako píše KEJKA.
Nech sa rozhodnete pre prevod alebo likvidáciu, v prvom rade na MVZ treba prebrať premenu vkladov z Sk na Euro.
Ako druhé by som urobila zvýšenie ZI tak, aby každý spoločník mal vklad zaokrúhlený na celé Euro.
Po tretie schváliť prevod OP a ak si bol aj konateľom, odvolať Ťa z funkcie konateľa.
Posledné schváliť úplné znenie.
Súdy majú veľa práce, nestíhajú sledovať kto si splnil povinnosť a kto nie a neviem zatiaľ o nikom, kto by dostal pokutu za nesplnenie povinnosti premeny vkladov z Sk na Euro.
A ešte posledné drobné info, pri podaní návrhu do OR elektronicky sa dá ušetriť 50 % na súdnom poplatku.
kantorek
16.08.11,07:13
a nebude problem aj v tom, ze do jedneho roka od zalozenia spol s.r.o. nedoslo k splateniu celeho ZI, ale len 360 tis. SK z 1 mil. SK ???

dakujem za rady ...
Economic
16.08.11,07:16
V tom by som nevidela až taký problém. Pokiaľ firma nepodnikala, tak nič nehrozí.
kantorek
16.08.11,07:20
presne tak, firma vobec nepodnikala ... ked som minule nahliadol do sanonu, kde su papiere k s.r.o., tak som tam videl len platby za najom, kde s.r.o. akoze sidlila, ale ziaden prijem za 3 roky sa nekonal ... proste nic, ziadna obchodna aktivita
macilaci
24.04.13,09:20
ahoj poradáci, ešte stále nedávajú pokuty za neprevod zákl, imania?nakolko my sme to ešte stále neurobili, a teraz chceme rozšíriť predmety podnikania a je otázne , že ked dáme premenu či nám nenaparia fajnú mastnú pokutu, lebo radšej to potom zrušíme celé sro . dakujem.
Economic
24.04.13,18:37
Nemajú čas na pokuty. A ani lidi.
janavrbovska
23.10.14,12:58
Už ste podávali zmenu elektronicky? Mne stále vyhadzuje v elektronickom formulári hlášku, že tam mám chyby a pritom všetko mám vyplnené správne. Čo robím zle? Je možné, že ORSR má chybu vo formulári?Ozvite sa niekto, komu sa už podarilo podať zmenu v OR elektronicky.
Economic
23.10.14,13:14
Robíš prvozápis či zmeny ?
janavrbovska
23.10.14,16:07
Chcem urobiť zmeny. Formulár som už dnes vvyplnil
janavrbovska
23.10.14,16:24
Teraz mi ho zase nechce uložiť, aj keď postupujem podľa príručky (dvojklik na sponku vpravo hore - a nič)