katika1201
16.08.11,10:42
Dobry den,planujem otehotniet,zatial som zamestnana ale neviem do kedy lebo prepustaju.Zarabam takych 400 eur.Ked chcem doplacat dobrov.pripoistenie aby som mala najvyssiu matersku kolko mi to asi vyjde doplacat?a co potom ak by ma prepustili?alebo ak by ma prepustili a bola by som na marodke da sa platit pripoistenie aj pocas marodky?dakujem
Xanti
16.08.11,08:50
Ťažko dať kvalifikovanú odpoveď kedže sa chystajú zmeny od januára 2012.
A v tých zmenách je čosi také, ako zakázaný súbeh zamestnania a dobrovolného nemocenského poistenia.
A ak som pochopila návrh dobre tak nezamestnaný už nebudú môcť byť dobrovolne nemocensky poistený.

Takže ak chceš to risknúť. Tak môžeš platiť DNP z rozdielu maxima tj. 1116,75 eur a tvojej hrubej mzdy 400 eur.. čiže VZ pre DNP by bolo 716,75 eur a mesačná platba by bola vo výške 31,53 €.
katika1201
16.08.11,09:25
hmmmmm to som sa nepotesila.Ale ked to chapem dobre tak ani pocas toho ked som zamestnana nebudem moct,ani ked budem nezamestnana takze vobec.paradicka
Xanti
16.08.11,09:35
Všetko záleží od toho aký zákon s akými zmenami prejde parlamentom. Teraz je ťažko predpokladať.
katika1201
18.08.11,14:51
tak dakujem
katika1201
28.09.11,11:04
dobry den.chcem sa opitat ked si zacnem platit dnp a zacnem marodovat par dni po tom ako budem poistena,platim poistenie aj pocas pn?A dalsia otazka tato pn-ka sa mi rata do tych poistenych 270dni?dakujem Katka
ivka70
28.09.11,11:30
dobry den.chcem sa opitat ked si zacnem platit dnp a zacnem marodovat par dni po tom ako budem poistena,platim poistenie aj pocas pn?A dalsia otazka tato pn-ka sa mi rata do tych poistenych 270dni?dakujem Katka

Pokial PN nie je platena aj z toho DNP, ta platis, lebo ta PN nema s DNP nic spolocne.
Ak budes platit, tak sa ti cas platenia aj pocas PN pocita do 270 dni.

A PN ci bude z DNP platena zavisi od toho, kolko dni poistenia mas dokopy.
katika1201
19.10.11,09:35
Jenieco nove?od noveho roku sa dobrovolne poistenie rusi alebo nie?Lebo uz som si ho zacala platit ci nie nadarmo.
poisonkatka
20.10.11,08:25
tiez ma zaujima, ake su nazory na subeh NP a DNP, ci zacat platit alebo sa na to vykaslat...tehotenstvo len planujem, zacneme skusat buduci mesiac...
Xanti
20.10.11,08:33
tiez ma zaujima, ake su nazory na subeh NP a DNP, ci zacat platit alebo sa na to vykaslat...tehotenstvo len planujem, zacneme skusat buduci mesiac... Nepozeráš správy? Nečítaš poradu? http://www.porada.sk/t178329-radicova-stopla-danovo-odvodovu-reformu.html Padla vláda, ak ti unikla táto info :D a reforma ostala na mrtvom bode.
katika1201
03.12.11,08:47
ked som to dobre pochopila ked si uz dobrovolne nemocenske poistenie platim mozem si ho platit aj nadalej v buducom roku do dovrsenia tych 270dni.A ked teraz medzi tym otehotniem bude mi materska z dobrovolneho p. vyplatena?
Zajasa
03.12.11,14:32
Ahojte poradaci, prosim Vas o radu. Momentalne som v situacii, kedy poberam podporu v nezamestnanosti. Doteraz som pracovala nepretrzite 10 rokov a odvazdala riadne vsetky odvody (teda zamestnavatel). O par dni mi konci podpora na urade prace (uplynulo 6 mesiacov) a zistila som, ze som tehotna :-). Samozrejme, do ziadnej prace ani na pohovor chodit nemusim, nakolko ma tehotnu nikto nezamestna, preto sa chcem opytat, aka bude vyska mojej materskej? A ake vsetky odvody som povinna si platit dokym nepojdem na matersku? Socialku alebo zdravotku. Vie niekto poradit, ako sa zachovat v takejto situacii? Dakujem za rady a tipy :)
Zajasa
03.12.11,14:33
Pripadne este uvazujem, pohovorit si s mojou gynekologickou o tom, aby ma vypisala na PN az do porodu - teda rizikove. Ako to co najefektivnejsie vyriesit?
Katy a R
03.12.11,14:54
Ahojte poradaci, prosim Vas o radu. Momentalne som v situacii, kedy poberam podporu v nezamestnanosti. Doteraz som pracovala nepretrzite 10 rokov a odvazdala riadne vsetky odvody (teda zamestnavatel). O par dni mi konci podpora na urade prace (uplynulo 6 mesiacov) a zistila som, ze som tehotna :-). Samozrejme, do ziadnej prace ani na pohovor chodit nemusim, nakolko ma tehotnu nikto nezamestna, preto sa chcem opytat, aka bude vyska mojej materskej? A ake vsetky odvody som povinna si platit dokym nepojdem na matersku? Socialku alebo zdravotku. Vie niekto poradit, ako sa zachovat v takejto situacii? Dakujem za rady a tipy :)

ak si len teraz zisila, že si tehotná .. a o zamestnaní neuvažuješ ... tak materská nebude žiadna:mee:.
pre nárok na materské musíš byť v prvom rade poistená (resp v ochrannej lehote - ale to už nebudeš:confused:).
Takže riešenie .. buď sa zamestnáš, alebo to poriešiš dobrovoľným poistením. (treba si to naštudovať - popozeraj témy o materskej - nájdeš svoj prípad, plus teraz prijatú zmenu zákona - "zatiaľ" ešte neoficiálna).
Alebo potom prichádza do úvahy 3. možnosť (ak materské nebude) - je nárok na rodičovský príspevok od narodenia dieťaťa.
Zajasa
03.12.11,15:07
Och, dakujem za odpoved. Vam poviem, v tomto state je vsetko mozne!
To je uplny non-sens!
Xanti
03.12.11,21:30
Zajasa, mám pre teba typ ako mať materskú ... zamestnať sa. To je jediná cesta .. myslím, že postačí na 90 dní aby sa Ti materská rátala z toho VZ aký ti dajú plat.
Ahojte poradaci, prosim Vas o radu. Momentalne som v situacii, kedy poberam podporu v nezamestnanosti. Doteraz som pracovala nepretrzite 10 rokov a odvazdala riadne vsetky odvody (teda zamestnavatel). O par dni mi konci podpora na urade prace (uplynulo 6 mesiacov) a zistila som, ze som tehotna :-). Samozrejme, do ziadnej prace ani na pohovor chodit nemusim, nakolko ma tehotnu nikto nezamestna, preto sa chcem opytat, aka bude vyska mojej materskej? A ake vsetky odvody som povinna si platit dokym nepojdem na matersku? Socialku alebo zdravotku. Vie niekto poradit, ako sa zachovat v takejto situacii? Dakujem za rady a tipy :)
Zajasa
04.12.11,07:14
Díky za typ, ale myslis si, ze ma niekto tehotnu zamestna? V kazdom zamestnani musis podstupit lekarsku vstupnu prehliadku vratane gynekologickej. Takze tadialto cestu nevidim :(
Katy a R
04.12.11,12:41
Díky za typ, ale myslis si, ze ma niekto tehotnu zamestna? V kazdom zamestnani musis podstupit lekarsku vstupnu prehliadku vratane gynekologickej. Takze tadialto cestu nevidim :(

Máš ešte dve možnosti na materskú ;).. vyššie som už písala. Dokonca ešte aj maximálnu materskú by si mohla mať. Návod nájdeš - samozrejme, ak budeš chcieť :confused: .. treba trošku naštudovať (jeden večer) ;)
.. a neviem o tom, žeby bola povinná gyn prehliadka všade :confused: .. a keď už - tehotenstvo nie je dôvod na diskrimináciu (aspoň by nemalo byť ;)) Samozrejme, nehovorím teraz o nejakých rizikových pracoviskách.