HoloGram
17.01.06,16:59
Dobrý deň,
chcel by som sa spýtať na najlepšiu možnosť ako predať doleasovaný automobilu. Som platca DPH. Auto bolo kupované pred 3 rokmi za cca 600.000,- Sk, nie je to N1. Teraz mi konci leasing a chcem kupit nove. Za aku najnizsiu cenu ho mozem predat (aby som zaplatil co najmensiu dan z prijmu), popripade aku inu moznost este mam?

Ďakujem
JankaO
17.01.06,16:12
Dobrý deň,
chcel by som sa spýtať na najlepšiu možnosť ako predať doleasovaný automobilu. Som platca DPH. Auto bolo kupované pred 3 rokmi za cca 600.000,- Sk, nie je to N1. Teraz mi konci leasing a chcem kupit nove. Za aku najnizsiu cenu ho mozem predat (aby som zaplatil co najmensiu dan z prijmu), popripade aku inu moznost este mam?

Ďakujem

Najlepšia by bola zostatková cena, za akú ho odkúpite od leasingovej spoločnosti, lenže...!!! Na to by Vám DÚ asi neskočil. Zákon o dani z príjmov hovorí o cene obvyklej, t.j. cena za akú sa porovnateľné auto v danej oblasti predáva. Porovnateľné podľa roku výroby, ubehnuté kilometre, celkový stav atď. V prípade, že by to nebola cena obvyklá, záleží ako si ju obhájite. (havária a neviem čo ešte by sa dalo....)
apo
17.01.06,18:53
Dobre je ak sa urobí znalecký posudok pre stanovenie ceny. Pri svojej praxi účtovníka som sa nestretol s prípadom, aby DÚ mal výhrady voči predajnej cene vozidla môjho klienta aj keď ja som bol názoru, že by cena hohla byť vyššia. Ešte si nikto nedal robiť znalecký posudok.

apo