Michi10
16.08.11,12:11
Dokladom z 28.7.2010 bol kúpený tovar. Ako poškodený si ho 15.8.2011 ponechali v predajni spolu s originálom pokladničného dokladu. Na základe tohto dokladu si naša firma v roku 2010 uplatnila DPH. Momentálne mame len kópiu dokladu. Kolegyňa dostala v predajni nový tovar s originálom pokladničného dokladu na celú sumu nového tovaru. Táto suma je vyššia o 5 eur ako bol pôvodný chybný tovar a presne túto sumu zaplatila kolegyňa do pokladne v predajni. Mám pár otázok...
1. Keďže máme už len kópiu starého dokladu, nakoľko si originál nechali v predajni spolu s chybným tovarom, čo s DPH minulého roka?
2. Mal by existovať ďalší storno doklad na starý doklad zo strany dodávateľa?
3. Kolegyňa by mala dostať preplatenú len časť zo sumy, ktorú doplatila k starému dokladu, aj napriek tomu, že ma v ruke originál dokladu na celú sumu 24,99€. Asi by všetko vyriešilo, ak by nám z predajne poskytli aj storno pokladničného dokladu....hm?
vanilka
16.08.11,11:15
neviem ci tomu rozumiem spravne, ten novy doklad je na sumu 5EUR alebo na sumu zo stareho dokladu + 5EUR?

- ak vam reklamaciu uznali a tovar vymenili tak by vam mali dat doklad uz len na ten rozdiel 5 EUR a z toho urobite odpocet a nie opat na celu sumu....
- ak vam reklamaciu neuznali a vy ste kupili novy tovar za cenu o 5 EUR vyssiu tak DPH normalne na odpocet z celej danej sumy

vobec by som to nekomplikovala, zo stareho bohuzial poskodeneho tovaru ste si DPH uplatnili, to je ok, teraz ste kupili uplne novy, kedze sa reklamacia neuznala, cize riadne nakup tovaru a odpocet
Michi10
16.08.11,11:23
novy doklad je vo vyske stary doklad+5 eur. ale kolegyna v pokladni zaplatila len 5 eur. a nieje problem,ze v uctovnictve mam zarchivovany doklad len ako kopiu? nemam ten stary v originaly..
vanilka
16.08.11,12:05
novy doklad je vo vyske stary doklad+5 eur. ale kolegyna v pokladni zaplatila len 5 eur. a nieje problem,ze v uctovnictve mam zarchivovany doklad len ako kopiu? nemam ten stary v originaly..

aha, tak to v tom obchode nevyriesili velmi stastne...mam skor skusenosti, ze ak sa reklamacia uzna doplati sa len rozdiel a aj na novom blocku je len rozdiel, stary mi potom vratili a ja som ho pripla spat do stareho roka...

stary blocek - mali by ti vratit spat original, ale ked nie tak postaci aj kopia, len si tam niekde poznac ze to bola reklamacia aby si to vedela obhajit

novy blocek - zauctovala by som len tych 5 EUR a z toho uplatnila odpocet, to je realna suma, ktoru si zaplatila, ten zvysok je uz uplatneny pri starom blocku, ktory ti bohuzial nevratili...

inac fakt neviem... ale nabuduce treba naozaj ziadat tie doklady inac, toto sa mi nevidi spravne, ved oni vystavili blocek na tovar akoby duplicitne, ked tvoja kolegyna zaplatila len 5 EUR, ako vykryju v uctovnictve ten zvysok???
Michi10
16.08.11,12:10
aha, tak to v tom obchode nevyriesili velmi stastne...mam skor skusenosti, ze ak sa reklamacia uzna doplati sa len rozdiel a aj na novom blocku je len rozdiel, stary mi potom vratili a ja som ho pripla spat do stareho roka...

stary blocek - mali by ti vratit spat original, ale ked nie tak postaci aj kopia, len si tam niekde poznac ze to bola reklamacia aby si to vedela obhajit

novy blocek - zauctovala by som len tych 5 EUR a z toho uplatnila odpocet, to je realna suma, ktoru si zaplatila, ten zvysok je uz uplatneny pri starom blocku, ktory ti bohuzial nevratili...

inac fakt neviem... ale nabuduce treba naozaj ziadat tie doklady inac, toto sa mi nevidi spravne, ved oni vystavili blocek na tovar akoby duplicitne, ked tvoja kolegyna zaplatila len 5 EUR, ako vykryju v uctovnictve ten zvysok???
...preto si myslim,ze vystavili nejaky storno doklad, lebo by pokladnicke na konci dna nesadla pokladna...
vanilka
16.08.11,12:23
...preto si myslim,ze vystavili nejaky storno doklad, lebo by pokladnicke na konci dna nesadla pokladna...


jedine tak, tym padom si ponizili odpocet resp. navysili povinnost a kasa im sedi.....ale kazde storno musi mat opodstatnenie a mne sa zda toto riesenie tak trocha komplikovane....ale co uz, kazdy ma nejaky svoj system :)
katring
25.08.11,14:39
ZDRAVIM,
potrebovala by som poradit. Kupila som detsku obuv v akcii 1+1 ( cize plati sa vyssia suma iba jednych) s tym, ze v tejto akcii nie je mozne tovar vratit ani vymenit ( je to uvedene aj na bloku). Avsak pri plateni som sa pytala, co s detskou obuvou, ved pri detoch je to nevyspytatelne, odpovedali, ze velkost mi vymenia. Po 5 dnoch som sa vratila a chcela vymenit oboje za tie iste, len mensie. Zial, nepochodila som, kedze v tejto akcii sa to neda, aj ked danu velkost mali. Ani vratit peniaze ani vymenit velkost. CO S TYM PROSIM?
Dakujem.