brunko2
16.08.11,14:09
Chovam ovce a ošipane, tak v chlieve nemožem použiť otravu ani lepidlo.Psa ani mačku nemam, čo by chytali potkany. Poraďte, ďakujem brunko2
lujza.j
16.08.11,12:11
a prečo nemáš psa ani mačku? máš nato nejaký špeciálny dôvod?:)
brunko2
16.08.11,12:25
nemam na to specialny dovod.V starom dome mam hospodarske zvierata. V druhom dome mam aj kocura a dvoch psov ale ti nechytaju potkany, lebo tam ziadne nemam. Velmi si mi neporadil, ale dik brunko2
Indeed
16.08.11,12:39
Mal by si do maštale nainštalovať ultrazvukovú rušičku , akú dávajú na zimu do kombajnov aby hlodavce nepožrali kabeláž.

Potkany to odplaší 100 % -ne.

Iný sposob neexistuje , potkany sa budú VŽDY zdržiavať pri nejakej potrave.

Ani dávanie otravenej nástrahy nemusí byť účinné,

potkany sú veľmi inteligentné a keď uvidia,že nejaký člen ich rodu pošiel na otravenú potravu, ďalšie generácie sa otrávenej nástrahy ani nedotknú.
lujza.j
16.08.11,12:40
arizona
16.08.11,13:04
Mozno staci pozemok a priestory na chov udrziavat v cistote, aby potkany nemali co zrat ;)
Katarina
16.08.11,13:16
mimotemyDvojnohých, či štvornohých ?:)
brunko2
16.08.11,17:06
Podla Teba by bolo najlepšie nechovať nič. Asi s tým nemaš žiadne skusenosti, keď mi tak dobre radiš.
Indeed
16.08.11,18:40
Mozno staci pozemok a priestory na chov udrziavat v cistote, aby potkany nemali co zrat ;)

samozrejme,

a svinky nekrmiť vobec,

nech si zvyknú :(

jeden takto odúčal žrať koňa

koň vydržal 9 dní a na 10.tý deň zdochol :mee:

ak by vydržal nežrať 10 dní tak by už nikdy nepotreboval žiadnu potravu.:eek:

:D :D :D :D :D :D :D
arizona
16.08.11,18:55
Ja som to pisala celkom vazne.

Kamoska ma hned vedla plota chliev,kde susedia chovaju dve svinky.
Velmi sa toho bala,ale za cele roky nemaju problem ani s potkanmi,ani s mysami,ani so smradom...
Ak sa drzi chliev v cistote,asi rozna haved nema sancu .-)

Vela ludi na dedinach "chova". Preco niekde maju krysy raj a inde ich niet? ;):confused:
Indeed
16.08.11,19:03
pritomnost potkanov ani tak nesuvisi s možnosťou potravy, ale hlavne s možnosťami úkrytov pre tieto hlodavce

preto suhlasim,že tam kde je murovaný chliev a udržuje sa poriadok

tam je vyskyt potkanov menší, dokonca niekedy len sporadicky
mazanova
17.08.11,13:00
ak majú tie potkany viditeľné diery, resp. "vyšliapané" cesty po ktorých chodia (obyčajne to tak býva), tak treba rozdrviť sklo a napchať to do tých dier...