alencek
16.08.11,15:54
Vedel by mi, prosím, niekto poradiť?
Keď som začínala ako opatr. v AT na živnosť, platila som si nejaký čas (neznalá situácie) odvody aj v AT aj na SK (mám aj slov.živnosť). potom mi bolo doporučené dať žiadosť o posúdenie, kde budem platiť. V AT mi to stopli,tak si platím len na SK.
Otázka: Môžem požadovať u niektorej strany o vrátenie sumy odvodov?
Díky
xeva
16.08.11,17:12
Na rozhodnutí o určení príslušnosti k právnym predpisom SR je uvedený dátum, od kedy platí. Od tohoto dátumu požiadaj krátkym listom SVA o vrátenie platieb poistného, s vysvetlením situácie. Ak rodina berie Förderung, treba ju informovať , aby sa opravili skutočnosti, uvedené v žiadosti o jeho vyplácanie. Kópiu E 101 zasiela SP na SVA, informuj sa, či ju dostali, ak nie, zašli tam jedno vyhotovenie.
alencek
16.08.11,19:36
Na rozhodnutí o určení príslušnosti k právnym predpisom SR je uvedený dátum, od kedy platí. Od tohoto dátumu požiadaj krátkym listom SVA o vrátenie platieb poistného, s vysvetlením situácie. Ak rodina berie Förderung, treba ju informovať , aby sa opravili skutočnosti, uvedené v žiadosti o jeho vyplácanie. Kópiu E 101 zasiela SP na SVA, informuj sa, či ju dostali, ak nie, zašli tam jedno vyhotovenie.

Ďakujem za odpoveď.
Mám tomu rozumieť, že keď opatrovateľka na rak. živnosť neplatí odvody v AT, rodina nedostane na babku peniaze?