jess
17.01.06,16:06
Nahodím si v Omege interný doklad ohľadom predpisu dane z motor.vozidiel a keď si dám prehľad záväzkov a zaškrtnem aj ID, tam tam sú všetky Df, zDF a ID tam nie je. Prečo ? Poradíte ?
babenko1
17.01.06,15:09
skús sa pozrieť v saldokonte.. tam by sa ti to malo zobraziť
jess
17.01.06,15:13
nemám to ani tam :(
babenko1
17.01.06,15:15
a máš hore v doklade zadaného partnera?
jess
17.01.06,15:20
Mám tam..
partner : Daňový úrad (vybratý z číselníka),
čo ? predpis dane z motor.vozidiel 2006
účt.obdobie :JANUAR,
dátum prijatia : 10.1.2006,
dátum splatnosti : 30.1.2006

zaúčtovanie "V" 531/379

a napriek tomu mi to nezobrazí v prehľade záväzkov.

Kde robím chybu ?
liba2
18.01.06,09:11
Mám tam..
partner : Daňový úrad (vybratý z číselníka),
čo ? predpis dane z motor.vozidiel 2006
účt.obdobie :JANUAR,
dátum prijatia : 10.1.2006,
dátum splatnosti : 30.1.2006
zaúčtovanie "V" 531/379
a napriek tomu mi to nezobrazí v prehľade záväzkov.
Kde robím chybu ?
Mala by si ešte uviesť, či je tento záväzok uhradený.
Pri zadaní prehľadu záväzkov máš vľavo 3 možnosti:
uhradené, neuhradené, preplatené.
Ak nemáš x v okienku uhradené, potom ti zobrazuje len neuhr. a preplatené.
Ak máš x len v uhradené, tak nezobrazuje neuhradené.
Ak máš x vo všetkých troch, potom zobrazí všetky záväzky.
Pozri sa na to a daj vedieť.
slnko
18.01.06,10:29
Nahodím si v Omege interný doklad ohľadom predpisu dane z motor.vozidiel a keď si dám prehľad záväzkov a zaškrtnem aj ID, tam tam sú všetky Df, zDF a ID tam nie je. Prečo ? Poradíte ?
toto zaškrtávatko ID slúži iba na to, aby sa zobrazili ID, ktorými sú uhradené záväzky (DF...). To znamená zobrazia sa iba tie ID, ktoré súvisia s DF.... Ak chceš mať a takýto predpis v evidencii záväzkov, tak doporučujem vytvoriť si v okruhu DF ďalší číselný rad a pomenovať ho napr. Iné záväzky a účtovať takéto predpisy tam.
jess
18.01.06,11:13
toto zaškrtávatko ID slúži iba na to, aby sa zobrazili ID, ktorými sú uhradené záväzky (DF...). To znamená zobrazia sa iba tie ID, ktoré súvisia s DF.... Ak chceš mať a takýto predpis v evidencii záväzkov, tak doporučujem vytvoriť si v okruhu DF ďalší číselný rad a pomenovať ho napr. Iné záväzky a účtovať takéto predpisy tam.

...vidíš, tak preto mi to nezobrazilo :cool:, lebo ani v Helpe som sa o tom nedočítala (alebo som zle čítala ?)

...takže si vytvorím ten ďalší rad v DF a už ma bude upozorňovať v Prehľade záväzkov, že kedy a koľko mám uhradiť....fajn :) idem na to

Ďakujem.