jansalay
16.08.11,19:11
Dobry podvecer prajem,

chcel by som zo zahranicia dovazat urcite produkty, avsak chcel by som na nich mat ochrannu znamku na uzemi SR. viem, ze vyrobca ju nema na slovensku zaregistrovanu. chcem sa opytat je potrebne mat na to suhlas od vyrobcu, ked si ju chcem registrovat alebo nie?

dakujem za vsetky rady
Podnikanie
16.08.11,17:26
Záleží odkiaľ zo zahraničia.
Keď podáte návrh na ochrannú známku, tak sa počas procesu môžu prihlásiť odporcovia, ktorých meno, alebo ochrannu známku by ste porušovali. Ale myslím, že by to nemal byť problém. Ale najlepšie sa bude asi dohodnúť s výrobcom.
arizona
16.08.11,17:28
jansalay
16.08.11,19:06
vdaka za odpovede. este by som sa chcel spytat taku malickost. pokial mi ista firma dlhe roky predava svoje produkty cca. 10 rokov a ma na nich ochranne znamky a nebol problem, my sme ich dalej predavali. zrazu teraz sa chcu ohanat ze maju na nu ochrannu znamku...a nemozeme to ponukat momentalne. neexistuje tam nejake relevantne "vydrzanie| ked dlhe roky to bolo v poriadku, mali sme iba ustnu dohodu...mame tam nejaku sancu uspiet?

diky...
Podnikanie
17.08.11,04:31
vdaka za odpovede. este by som sa chcel spytat taku malickost. pokial mi ista firma dlhe roky predava svoje produkty cca. 10 rokov a ma na nich ochranne znamky a nebol problem, my sme ich dalej predavali. zrazu teraz sa chcu ohanat ze maju na nu ochrannu znamku...a nemozeme to ponukat momentalne. neexistuje tam nejake relevantne "vydrzanie| ked dlhe roky to bolo v poriadku, mali sme iba ustnu dohodu...mame tam nejaku sancu uspiet?

diky...

Oni o tom predtým nevedeli, že ste ich produkty predávali, alebo ako? Prečo zrazu majú problém? Veď sa skúste dohodnúť na výhradnom zastúpení alebo na nejakej takej spolupráci, alebo skúste nájsť iný produkt.
rainbow676
17.08.11,05:15
ja by som mal tiez jednu otazku k teme. pokial, firma ma na slovensku ochrannu znamku na vyrobok zo zahranicia a ja zistim, ze kdo je vyrobca a prezradim tento fakt slovenskemu zakaznikovi a ponuknem mu tento produkt od vyrobcu pod originalnym menom a dam ceste prehlasenie ze ta ich ochranna znamka je vlastne vyrobok, ktory vyrobca ma pod urcitym menom, prieci sa to nejakemu pravu?

vdaka
xeva
17.08.11,06:27
jansalay -zamerala by som sa na zistenie vlastníka, výrobca nemusí byť vlastník, teritoriálny rozsah a platnosť ochrany danej známky, prípadne dôvod, prečo nebola registrovaná pre Slovensko. Je tiež možné, že majiteľ chce ochranu známky rozšíriť a v tej súvislosti uzavrieť príslušnú zmluvu s jej užívateľom aby bola na využitie známky poskytnutá separátna zmluva, aby ste sa podieľali na nákladoch známky na teritóriu, kde výrobky predávate. Sú aj iné možnosti, ktoré k takémuto jednaniu majiteľa, resp. "majiteľa" môžu viesť. rainbow676 - záleží na dohode medzi výrobcom a predávajúcim, akou ochrannou známkou na príslušnom teritóriu výrobok označia. Možno použitiu známky výrobcu na Slovensku niečo bráni a preto si predajca registroval so súhlasom výrobcu na Slovensku vlastnú. Čestné prehlásenie nič nerieši.
misomiso
17.08.11,06:50
ja by som mal tiez jednu otazku k teme. pokial, firma ma na slovensku ochrannu znamku na vyrobok zo zahranicia a ja zistim, ze kdo je vyrobca a prezradim tento fakt slovenskemu zakaznikovi a ponuknem mu tento produkt od vyrobcu pod originalnym menom a dam ceste prehlasenie ze ta ich ochranna znamka je vlastne vyrobok, ktory vyrobca ma pod urcitym menom, prieci sa to nejakemu pravu?

vdaka

Neviem, co myslis tym "pod originalnym menom". Skratka - ak ja ako Slovenska forma budem v Cine outsourcovat tovar a budem ho predavat pod vlstnou znackou (napr. ABC), nic tebe nebrani, aby si ten isty tovar (ak ho vies zohnat priamo od vyrobcu) predaval napr. pod znackou DEF.

1. Urcite ho nemozes predavat ako ABC
2. Ak sa ja dozviem, ze sa take nieco u nas predava,l urcite to budem riesit proami s vyrobcom, pretoze seriozna firma tazko dovoli, aby tovar, ktory si nechava vyrabat pod vlastnou znackou bol predavany aj ako neznackovy alebo pod inou znackou. Skratka - v tomto bode 2 ty nic neporusis, pravdepodobne porusi vyrobca a potom bude uz na firme ABC, ako to bude (s nim) riesit.
misomiso
17.08.11,06:52
vdaka za odpovede. este by som sa chcel spytat taku malickost. pokial mi ista firma dlhe roky predava svoje produkty cca. 10 rokov a ma na nich ochranne znamky a nebol problem, my sme ich dalej predavali. zrazu teraz sa chcu ohanat ze maju na nu ochrannu znamku...a nemozeme to ponukat momentalne. neexistuje tam nejake relevantne "vydrzanie| ked dlhe roky to bolo v poriadku, mali sme iba ustnu dohodu...mame tam nejaku sancu uspiet?

diky...

Tazko sa budes domahat toho, aby ti niekto nieco predal. Firma napriklad mohla zmenit predajnu strategiu - z predaja cez obchodnikov na vlastny priamy predaj koncovemu zakaznikovi - napriklad.
tomas.galik
30.08.11,19:59
vydrzanie je o uplne niecom inom.
zmluva je dvojstranny pravny ukon a pokial vam niekto nieco nechce predat, tak s tym nic nespravite (su aj vynimocne pripady, ale ten vas pod tuto vynimku asi spadat nebude).
tomas.galik
30.08.11,20:01
poziadat o registraciu mozete. ale ako spravne uvadza niektory z odpovedajucich nizsie, ktokolvek moze podat voci vasej registracii namietky (a predpokladam, ze ak sa o nej dozvie vyrobca daneho produktu, tento tak ucini).