Norbiii
16.08.11,20:24
Dobry den,

Som tu novy, tak ma dufam nezkamenujete.
Potrebujem poradit ohladom podnikania a s tym spojeneho prispevku na podnikanie od uradu prace. Momentalne som na urade a 25.8 dosiahnem dobu 3 mesiace. Chcel by som vediet, ci mozem poziadat o prispevok ak hned den po dosiahnuti 3mesiacov budem pracovat na dohodu (prekracuje 136e/mes), a popritom zalozit zivnost.
V praci ktoru budem robit na dohodu po/do 3 mesiacov musim prejst na zivnost, a tak to chcem spojit s poziadanim o prispevok na podnikanie. Bude to podla Vas mozne?
Ak hej tak by som chcel vediet aky podnikatelsky plan si mam vypracovat, lebo na zivnost budem sprostredkuvavat stavebne materialy atd, ale povedali mi ze podn.zamer by s danou firmou nemal mat nic spolocne (sef), tak teda chcem vediet ze aky podn.zamer s imam spravit, a vsetky veci s tym spojene.

Dakujem
veronikasad
16.08.11,18:43
Ak tvoj príjem prekročí sumu 139,91€ mesačne, vyradia ťa z evidencie UP.

V čase schvalovania príspevku nemôžeš mať aktívnu živnosť.
Norbiii
16.08.11,19:07
dakujem za odpoved.
ak som spravne pochopil, znamena to tolko, ze aj ked som bol na urade 3 mesiace, v case ked podavam ziadost na prispevok a vybavujem si zivnost, uz pracujem na dohodu kt. prekracuje mesacny limit, cize budem vyradeny z uradu prace teda nemam narok na prispevok.
dobre som pochopil ?
Katy a R
16.08.11,19:13
.. a ešte doplním, že aj keď ostaneš v evidencii - to vybavenie dotácie trvá dosť dlho (kurz, posudzovanie, ...kurzy tiež hocikedy nezačnajú:mee: ... ) až potom si môžeš otvoriť živnosť.
treba rátať aspoň s dvomi - tromi mesiacmi (optimistický predpoklad)
adam
16.08.11,19:17
Ak si bol zamestnaný na dohodu a súčasne evidovaný na ÚP, dohodu si mal aspoň jeden deň pred nástupom do práce predložiť sprostrekovateľovi na úrade. Zamestnávateľ Ťa mal prihlásiť v SP a mesačne si mal predkladať aj potvrdenie o výške príjmu. Neoznámenie zamestnania, i keď len na dohodu, je dôvodom na vyradenie. Ale Ty zrejme len začneš pracovať...
Norbiii
16.08.11,19:37
ano to mi je jasne ze musim predlozit podpisanu dohodu na urade, ale aj bez toho ma vyradia ked sa nepojdem prihlasit.
myslim ze to mozme teda uzavriet s tym, ze nie je mozne v takomto pripade ten prispevok vyriesit.
veronikasad
16.08.11,19:46
ano to mi je jasne ze musim predlozit podpisanu dohodu na urade, ale aj bez toho ma vyradia ked sa nepojdem prihlasit.
myslim ze to mozme teda uzavriet s tym, ze nie je mozne v takomto pripade ten prispevok vyriesit.
zvýraznenému nerozumiem - kde sa nepôjdeš prihlásiť ?
Norbiii
17.08.11,06:33
zvýraznenému nerozumiem - kde sa nepôjdeš prihlásiť ?


mal som na mysli urad prace.