Marianlvd
17.08.11,06:06
V obci som predbiehal auto idúce cca 35km/h na povolenom mieste. Približne v trištvrtine môjho predbiehania (som neprekročil 50km/h), predbiehané auto pridalo a ja som tiež musel pridať, ale už nad rýchlosť 50km/h. V zápätí ma namerali 63km/h laser-radarom a musel som platiť. Je toto situácia na pokutu? Ja kvôli bezpečnosti premávky som musel dokončiť predbiehací manéver aj za cenu zvýšenia rýchlosti. PS Oproti sa blížilo auto, keby mňou predbiehané auto nezrýchlilo nevzniklo by nebezpečenstvo zrážky, ale pri dlhšom predbiehacom manévri áno.
KoxXxo
17.08.11,04:17
Je to situácia na pokutu, ale pre toho .!.. , ktorého si predbiehal. Otázka znie, ako dokázať priebeh udalosti zeleným mužíkom.
J+K
17.08.11,04:26
Fakt by si človek pomyslel, že ak niekto má dostať pokutu, tak je to ten , ktorého si predbiehal.

Ale zelení nedebatujú s nikým, ich nič nezaujíma. Za podobný prípad priateľovi zobrali vodičák, lebo sa im snažil "vysvetliť", že bol donútení zrýchliť predbiehaným autom, čo zelení pochopili ako odporovanie autorite a vyriešili to odobratím vodičáku :(
Indeed
17.08.11,04:32
Toto je poučenie, že predbiehať sa má z ROZDIELOM rýchlosti oproti predchádzanému autu.

Min. 30 km/h

Vtedy manever predbiehania trvá niekoľko sekund.

A je to rozhodne bezpečnejšie ako predbiehať minutu či viac a hrozí,že situacia na ceste sa zmení, vybehne auto z protismeru a všetci budú ohrození

nejakým mantákom čo si nainštaloval do svojej hlavy obmedzovač zdraveho usudku.
Ivana 1511
17.08.11,04:41
Buď rád, že si zaplatil pokutu na mieste a nikade ťa neťahali. Manželovi sa stalo že išiel vchádzať do obce na začiatku ktorej bola 40. Nestihol to ubrzdiť hneď pri značke, takže okolo značky prešiel 60, ale vzápätí išiel 40. Mal smolu, namerali ho tesne pri tom prechádzaní okolo značky. Podotýkam, že nejazdí rýchlo a málokedy ide viac ako 80 - 90. Policajti neboli ochotní sa s nami baviť. Nechceli aby zaplatil na mieste pokutu hoci sme boli ochotní zaplatiť. Dali ho na správne konanie. Tam mu hrozili pokutou 7.500 vtedy ešte korún /bolo to tesne pred zavedením eura/ a odobratie vodičského preukazu na jeden rok. Nakoniec sme zaplatili 4.000 Sk za priestupok + 500 Sk za to že prebehlo správne konanie. Toto všetko len preto, že nikdy nemal záznam na polícii za žiadny priestupok. Nejazdí rýchlo a neporušuje predpisy, vodičský preukaz vlastní už 32 rokov a toto bol našťastie jeho prvý priestupok.
Marianlvd
17.08.11,06:04
Ja som bol tiež toho názoru, ale proste naši tiež občania policajti si myslia, že sú neomylný.
bodliak
17.08.11,06:19
Musia plniť plán.
Bolo to tak, je to tak a bude to tak.
Keď budeme jazdiť všetci podľa predpisov, budú hladať iné hlúposti, typu lekárnička (mimochodom, už som dve expirované z auta vyhodil, hoci som ich nikdy nepoužil)...
Chobot
17.08.11,08:18
V obci som predbiehal auto idúce cca 35km/h na povolenom mieste. Približne v trištvrtine môjho predbiehania (som neprekročil 50km/h), predbiehané auto pridalo a ja som tiež musel pridať, ale už nad rýchlosť 50km/h. V zápätí ma namerali 63km/h laser-radarom a musel som platiť. Je toto situácia na pokutu? Ja kvôli bezpečnosti premávky som musel dokončiť predbiehací manéver aj za cenu zvýšenia rýchlosti. PS Oproti sa blížilo auto, keby mňou predbiehané auto nezrýchlilo nevzniklo by nebezpečenstvo zrážky, ale pri dlhšom predbiehacom manévri áno.

Problém je v tom, že ty si prekročil povolenú rýchlosť a teba namerali. Preto pokuta bola oprávnená, bez ohľadu na to, že si tú rýchlosť prekročil pri predbiehaní. Takže za rýchlosť bola pokuta oprávnená.

Druhé auto porušilo pravidlá cestnej premávky v tom, že porušil § 15 ods. 4 cestného zákona:

(4) Vodič predchádzaného vozidla nesmie zvyšovať rýchlosť jazdy ani inak brániť predchádzaniu.

To by ale museli policajti vidieť, alebo by si to musel nejako dokázať. Poznám aj ja takých zákerákov (môj otec - 69 rokov), čo idú 40, ale keď ich niekto ide predbehnúť, tak zvýšia div že nie na 60....:confused::confused:

Ale bohužiaľ, chytili teba a tvoje vysvetlenie posudzovali ako výhovorky. Niekedy je lepšie priznať vinu a neodporovať veľmi (aj tak je to zbytočné a má to len opačný účinok).

Myslím, že aj keby sa preukázalo, že ten predbiehaný zrýchlil, by ti to nepomohlo. Ani pri predchádzaní nemôžeš prekročiť povolenú rýchlosť, ak by sa to už stalo, mal si spomaliť a zaradiť sa za toho "uja".:rolleyes:
Eva10
18.08.11,06:11
Chceme toto na Porade!?

Chceme aby nám tu vyplakávali ľudia, ktorý sa podľa svojich vlastných vyjadrení dopustili napr. dopravného priestupku a plačú, že dostali pokutu.

Toto berte ako výzvu.

Poradáci, neprispievajte do takýchto tém.
Správca uzatváraj takéto témy. Tak ako to bolo pri téme "Arogantný policajt."

P.S.: Sorry, ale neviem spraviť link na tému.
Indeed
18.08.11,06:18
Niektorých ľudí je treba vychovávať CELOŽIVOTNE

ale život ich prefacká, o to sa nebojme.;)

A prečo by nemohli vyplakávať ?

veď je demokracia, SLOBODA slova a písania ,

alebo NIE ? :eek: :mee:
Nandrolon
18.08.11,06:18
EVA10:
A ty si kto že tu ideš určovať pravidlá??????????
Ak niesi majiteľ serveru www.porada.sk tak môžeš ísť akurát do ***. Toto je diskusný server, takže sa tu diskutuje o všetkom čo neporušuje, pravidlá, etiku, morálku.

Založ si diskusný server a určuj si pravidlá.
misomiso
18.08.11,06:36
Viem, ze v niektorych zapadoeuropskych krajinach bolo svojho casu dovolene prekrocit rychlostny limit pri predbiehani. Nie som si isty tym, ci aj v obci, ale mam dojem, ze (minimalne) mimo obce to platilo napriklad v Nemecku.

Je ale mozne, ze uaz aj tam to zrusili...

To je ale uplne zakladna filozoficka otazka tvorby legislativy a koncepcie pristupu. Ci spoliehat na strazenie rychlosti a statne peniaze investovat do radarov, kamier a policajtov, alebo skor vychovavat a investovat do bezpecnych ciest (cyklisticke chodniky, kruhove objazdy, semafory, dobre znacenie ciest...)

U nas sa nerobi ani zakladna prevencia. Ked idete v Rakusku po dialnic, tak jedine billboardy, ktore vidite su: Priputajte sa, Myslite na svoje deti, Alkohol za volantom zabija, Nohu z plynu... Ked idete u nas po dialnici, tak na billboardoch ste nabadani jedina tak telefonovat (T-com) a pit pivo.
ivka70
18.08.11,06:39
Buď rád, že si zaplatil pokutu na mieste a nikade ťa neťahali. Manželovi sa stalo že išiel vchádzať do obce na začiatku ktorej bola 40. Nestihol to ubrzdiť hneď pri značke, takže okolo značky prešiel 60, ale vzápätí išiel 40. Mal smolu, namerali ho tesne pri tom prechádzaní okolo značky. Podotýkam, že nejazdí rýchlo a málokedy ide viac ako 80 - 90. Policajti neboli ochotní sa s nami baviť. Nechceli aby zaplatil na mieste pokutu hoci sme boli ochotní zaplatiť. Dali ho na správne konanie. Tam mu hrozili pokutou 7.500 vtedy ešte korún /bolo to tesne pred zavedením eura/ a odobratie vodičského preukazu na jeden rok. Nakoniec sme zaplatili 4.000 Sk za priestupok + 500 Sk za to že prebehlo správne konanie. Toto všetko len preto, že nikdy nemal záznam na polícii za žiadny priestupok. Nejazdí rýchlo a neporušuje predpisy, vodičský preukaz vlastní už 32 rokov a toto bol našťastie jeho prvý priestupok.

Nuz, netusim, na co sa vlastne stazujes, manzel, ak je taky dobry vodic, ovlada predpisy a musi vediet, ze ma spomalit pred tabulou najvyssej povolebnej rychlosti a nie dobrzdovast az za nou. Prepac, ale 20 km/hod. vlastne ani nie je dopbrzdovanie ...
Dopravneho priestupku sa dopustil on, namerali ho, tak mal zaplatit pokutu priamo na mieste. Vyslo by ho to rozhodne lacnejsie.
marjankaj
18.08.11,06:45
Nuz, netusim, na co sa vlastne stazujes, manzel, ak je taky dobry vodic, ovlada predpisy a musi vediet, ze ma spomalit pred tabulou najvyssej povolebnej rychlosti a nie dobrzdovast az za nou. Prepac, ale 20 km/hod. vlastne ani nie je dopbrzdovanie ...
Dopravneho priestupku sa dopustil on, namerali ho, tak mal zaplatit pokutu priamo na mieste. Vyslo by ho to rozhodne lacnejsie.

Ivka čítaj. Chcel zaplatiť, ale mu nedovolili.:eek::confused:


Nechceli aby zaplatil na mieste pokutu hoci sme boli ochotní zaplatiť. Dali ho na správne konanie
misomiso
18.08.11,07:20
Nuz, netusim, na co sa vlastne stazujes, manzel, ak je taky dobry vodic, ovlada predpisy a musi vediet, ze ma spomalit pred tabulou najvyssej povolebnej rychlosti a nie dobrzdovast az za nou. Prepac, ale 20 km/hod. vlastne ani nie je dopbrzdovanie ...
Dopravneho priestupku sa dopustil on, namerali ho, tak mal zaplatit pokutu priamo na mieste. Vyslo by ho to rozhodne lacnejsie.


Inak / neciem, ci ste to sledovali, ale v CR jeden vodic vyhral spor s policiou na najvyssom sude. Namerali ho tesne za (alebo pred?) tabulou obce, rychost prekrocil minimalne (myslim, ze to bolo do 10 km/h, samozrejme v sulade so sadzobnikom mu dali pokutu. Nezaplatil, prebehol opakovane sud na roznych urovniach, napokon najvyssi sud dal vodicovi zapravdu.

Sud skonstatoval, ze na to, aby sa prekrocenie rychlosti mohlo kvalifikovat ako pristrupok je nutne, aby boloa splnena podmienka aspon minimalnej spolocenskej nebezpecnosti. Kedze tabula bola (ako zvycajne) na okraji obce v poli, nebola tam ziadna skola, ani iny objekt, ktory by mohol znamenat pripadny pohyb chodcov, sud skonstatoval, ze priestupok nebol spachany. Zaujimave ze?
Ivana 1511
18.08.11,07:40
Ivka70, vôbec som sa nesťažovala, ani ho neobhajovala. Skutočne nejazdí rýchlo. Namerali ho tesne za tabuľou,možno aj na jej úrovni, ktorá bola umiestnená na samom začiatku obce. Myslím, že ísť 60 mimo obce nie je žiadna rýchlosť na pokutu. Vôbec sa s nimi nehádal a zaplatiť na mieste bol ochotný. Keby si poriadne čítala, nemusela si mať takú pripomienku.
lujza.j
18.08.11,08:48
Chceme toto na Porade!?

Chceme aby nám tu vyplakávali ľudia, ktorý sa podľa svojich vlastných vyjadrení dopustili napr. dopravného priestupku a plačú, že dostali pokutu.

Toto berte ako výzvu.

Poradáci, neprispievajte do takýchto tém.
Správca uzatváraj takéto témy. Tak ako to bolo pri téme "Arogantný policajt."

P.S.: Sorry, ale neviem spraviť link na tému.

http://www.porada.sk/t174819-arogantny-policajt.html v tomto prípade tému uzavreli "poradáci" kliknutím na "vyriešené".
duves
18.08.11,09:01
V obci som predbiehal auto idúce cca 35km/h na povolenom mieste. Približne v trištvrtine môjho predbiehania (som neprekročil 50km/h), predbiehané auto pridalo a ja som tiež musel pridať, ale už nad rýchlosť 50km/h. V zápätí ma namerali 63km/h laser-radarom a musel som platiť. Je toto situácia na pokutu? Ja kvôli bezpečnosti premávky som musel dokončiť predbiehací manéver aj za cenu zvýšenia rýchlosti. PS Oproti sa blížilo auto, keby mňou predbiehané auto nezrýchlilo nevzniklo by nebezpečenstvo zrážky, ale pri dlhšom predbiehacom manévri áno.
Toto su presne tie okamihy, ktore je lepšie riešiť nepredbiehanim. Max. tak traktor, alebo povoz s koňmi.
GABAZ
18.08.11,09:08
Môj otec tak predbiehal vodiča na rovnom prehľadnom úseku, ten následne veľmi pridal, takže musel aj otec. V relatívne vyššej rýchlosti potom vošiel do zákruty, kde už bola nehoda v jeho jazdnom pruhu a niekoľko ľudí na ceste. Nemal inú možnosť ako prejsť do opačného jazdného pruhu, kde sme sa zrazili s iným autom. Našťastie nikto nezahynul, ale boli tam vážne zranenia. Aj tak sa môže skončiť predbiehanie. Samozrejme, bolo tam veľa faktorov, ale keby daný vodič pri predbiehaní nepridal, otec by vchádzal do zákruty určite nižšou rýchlosťou, takže miernejšie mohli byť aj následky.
Zranení boli ľudia z auta, s ktorým sme sa zrazili. Nechcem si predstaviť, čo by bolo, keby ostal vo svojom pruhu.
Indeed
18.08.11,09:22
Môj otec tak predbiehal vodiča na rovnom prehľadnom úseku, ten následne veľmi pridal, takže musel aj otec. V relatívne vyššej rýchlosti potom vošiel do zákruty, kde už bola nehoda v jeho jazdnom pruhu a niekoľko ľudí na ceste. Nemal inú možnosť ako prejsť do opačného jazdného pruhu, kde sme sa zrazili s iným autom. Našťastie nikto nezahynul, ale boli tam vážne zranenia. Aj tak sa môže skončiť predbiehanie. Samozrejme, bolo tam veľa faktorov, ale keby daný vodič pri predbiehaní nepridal, otec by vchádzal do zákruty určite nižšou rýchlosťou, takže miernejšie mohli byť aj následky.
Zranení boli ľudia z auta, s ktorým sme sa zrazili. Nechcem si predstaviť, čo by bolo, keby ostal vo svojom pruhu.

Nemusel ! :confused:

Rheinhold Messner, horolezec , ktorý vystupil na všetky 8000-vky

povedal v jednom rozhovore,že za to,že je ešte stále nažive vďači tomu,že

vedel kedy CÚVNUŤ, a nepokračovať v ceste na vrchol,lebo by sa už nemusel vrátiť.:(

Pri predbiehaní,tiež treba vedieť kedy cuvnuť a zaradiť sa naspäť za vozidlo,ktoré nemožem BEZPEČNE predbehnúť. :cool:
buchač
18.08.11,09:35
V obci som predbiehal auto idúce cca 35km/h na povolenom mieste. Približne v trištvrtine môjho predbiehania (som neprekročil 50km/h), predbiehané auto pridalo a ja som tiež musel pridať, ale už nad rýchlosť 50km/h. V zápätí ma namerali 63km/h laser-radarom a musel som platiť. Je toto situácia na pokutu? Ja kvôli bezpečnosti premávky som musel dokončiť predbiehací manéver aj za cenu zvýšenia rýchlosti. PS Oproti sa blížilo auto, keby mňou predbiehané auto nezrýchlilo nevzniklo by nebezpečenstvo zrážky, ale pri dlhšom predbiehacom manévri áno.


marianlvd (20)

...a vieš , že sa teraz už ani nečudujem ????

Pri takomto veku a čiernej kronike ????.......ajajáááááááj ....




Cintoríny sú plné zbytočných hrdinov ....;)
Barbara
18.08.11,09:38
Barbara
18.08.11,09:40
viem si predstaviť, že akým bavorákom to šiel
GABAZ
18.08.11,09:42
Nemusel ! :confused:

Rheinhold Messner, horolezec , ktorý vystupil na všetky 8000-vky

povedal v jednom rozhovore,že za to,že je ešte stále nažive vďači tomu,že

vedel kedy CÚVNUŤ, a nepokračovať v ceste na vrchol,lebo by sa už nemusel vrátiť.:(

Pri predbiehaní,tiež treba vedieť kedy cuvnuť a zaradiť sa naspäť za vozidlo,ktoré nemožem BEZPEČNE predbehnúť. :cool:

Opisujem situáciu, ako som ju vyhodnotila ako 12 ročné dieťa. A áno, máš pravdu - mohol aj cúvnuť. Ale sú rôzni vodiči a každý môže reagovať inak. Môj otec nebol príliš dobrý vodič a všetky kolízie, ktoré mal boli práve v kritických situáciách. (Keďže som po ňom - radšej som sa ani nepokúšala o VP - to by bola pohroma na cestách.) Chcela som svojim príspevkom povedať len toľko, že z obyčajného predbiehania sa môže vykľuť aj takáto kritická situácia. U nás to skončilo odobratím VP a dosť vysokou pokutou , ktorá bola otcovi zrážaná zo mzdy, keďže bol označený za vinníka nehody.
Indeed
18.08.11,11:33
poviem Vám, že skoro rok som jazdil po nemeckych diaľniciach, ktoré sú BEZ OBMEDZENIA rýchlosti,

a vozidiel,ktorých rýchlosť bola pri predbiehaní taká veľká /cca 200 km/h/
že som ledva postrehol farbu auta, typ som už nezaregistroval

by som spočital na prstoch jednej ruky a ešte by mi veľa prstov zostalo voĺných

takže najviac chutí tzv."zakázané ovocie", tam kde je to povolené

akosi sa nikto nepredhaňa ani nepredbieha zbytočne,

všetci jazdia oveľa viacej disciplinovane.
SamuelSK
06.03.12,23:01
Dam vam jednu srandovnu otazku :)

hypoteticky, ak 1 meter za tabulou OBEC idem 6kmh nad limit, som PIRAT, vsak?

Ano som,

ale... logika..

ak idem 1 meter za tabulou obec, nespomalim na 56kmh z 90 predpisanych pred obcou len tak, za 1 meter, vsak? tak logicky, musim spomalovat pred tabulou obec, aby som dospomalil, no a

moja otazka:

ak ide niekto, 1 meter PRED dabulou OBEC 55kmh (aby neporusil rychlost v obci),

nie je toto nehodou obmedzovanie/spomalovanie rychlosti MIMO OBCE ?

konieckoncov - ideme este STALE MIMO OBCE, 1 meter, ale predsa, zakon je zakon !

(tym mierim na to, ze by to nemalo "seknut" z 90 na 50 a opacne, pretoze 99% vozidiel na slovensku take nieco nedokaze a to 1% tak nejazdi, lebo sa nechce zabit, preco to nie je nejak odtabulkovane, napr po 50 metrov 90 > 70 > 50, to je 1 tabula pred kazdu obec.. myslim ze v odmenach sme rozdali dost)

ale takto by sa dalo natahovat, aj keby sme mali neviem kolko tabul :)

rozhodne su tieto pokuty na naplnenie pokladnice a nie bezpecnost.

btw, ti co hovoria, ze jazda nad 90kmh je zla a trestuhodna, dajte mi trasu a cas, kedy vas stretnem, pojdem tam 60kmh, potom budem zrychlost na 85kmh, kdezto ja nepsosobim podla vas nic :) ale vy budete mat sakramensky problem..

cele toto je na smiech, nie zakon, ale to ze rozhada miliony slovakov..
SamuelSK
06.03.12,23:06
poviem Vám, že skoro rok som jazdil po nemeckych diaľniciach, ktoré sú BEZ OBMEDZENIA rýchlosti,

a vozidiel,ktorých rýchlosť bola pri predbiehaní taká veľká /cca 200 km/h/
že som ledva postrehol farbu auta, typ som už nezaregistroval

by som spočital na prstoch jednej ruky a ešte by mi veľa prstov zostalo voĺných

takže najviac chutí tzv."zakázané ovocie", tam kde je to povolené

akosi sa nikto nepredhaňa ani nepredbieha zbytočne,

všetci jazdia oveľa viacej disciplinovane.


no malo jazdi nad 200, ale vacsina 150-160 :)

ale logicky, ak je dovolena povedmze 500vka.. tak nikdy sa nenajde jedinec (ok mozno 1 z milionu) ktory aby isiel ustavicne 250kmh .. a aj keby - malokedy ho stretnes na dialnici :)

a pri 250 je to vela paliva tak ci tak a clovek sa na to musi citit a musia byt dobre podmienky (vietor a ine)

za zrusenie MPR nie som, za zrusenie pokut nie som, ale som za zavedenie MATERIALNEHO ASPEKTU PRIESTUPKU, tj. na prazdnej dianici ohrozujem maximalne tak zvodidlo a nie ineho cloveka.. (co je myslim ze aj v nasich zakonoch niekde, niekde som to cital, musel by som to najst..)


Indeed, ale predstav si toto:
ide niekto 60kmh na okreske, nevieme preco, ale chceme ho predbehnut, mozeme?
ok ideme na to.. a on pridava, nevieme preco, neviem ci je to legalne toto, ale pridava, a za nim sa nalepil niekto.
upozornujem ze toto sa deje uz v rychlosti 80-90kmh to je 25m/s cize vsetko je extremne rychle a priestor na manever uhybny musi ist bezchybne a musime ho najst velmi rychlo.
cize
1. pribrzdit a zaradit sa spat nie je uz bohuzial mozne. Pretoze niekto sa na neho nalepil (no ano, nema, 2 sekundy odstup, ale je tam, teraz si so zakonom (papierom) mozeme vytriete vieme co ! on tam fyzicky je sakra, nie je pristor sa zaratit naspat.
2. alternativa je zrychlit este viac (a riskovat pokutu) alebo hocico ine..
3. strhnut to do stromu, do pola, alebo vytlacit toho parchanta co zrychlil bezpricetne ?

(uprimne ta posledna moznost je idealne, podla mna)

cize tieto veci je velmi narocne posudit, hold.. no najdi vinnika.. nemali sme predbiehat? pri 60kmh by sa na 99% nasiel nekto, cim neskor tym blizsie ku 100%, ktory kolonu predbehne, cize nebudeme mat hlavnu ulohu v tomto pribehu, no ale niekto ano (a mimochodom, budeme mozno spoluvinnici v zdrzovani)

sranda co ?

EDIT:
cakam kedy to tu niekto zamkne, no mna tieto temy nezaujimaju preto, aby som sa na nich ukajal, alebo provokoval niekoho, resp. mu kazil den.
nie.
napr henten horeuvedeny pribeh (nehoda), taky scenar pocujem prvy krat.. dost dobra vec do zivota.. sice ci pomoze aj v realnom fyzickom svete a nie v papierovych simulaciach, to neviem, snad ano.
cize ide mi o vymenu skusenosti..
buchač
07.03.12,06:19
...
Indeed, ale predstav si toto:
ide niekto 60kmh na okreske, nevieme preco, ale chceme ho predbehnut, mozeme?
ok ideme na to.. a on pridava, nevieme preco, neviem ci je to legalne toto, ale pridava, a za nim sa nalepil niekto.
upozornujem ze toto sa deje uz v rychlosti 80-90kmh to je 25m/s cize vsetko je extremne rychle a priestor na manever uhybny musi ist bezchybne a musime ho najst velmi rychlo.
cize
1. pribrzdit a zaradit sa spat nie je uz bohuzial mozne. Pretoze niekto sa na neho nalepil (no ano, nema, 2 sekundy odstup, ale je tam, teraz si so zakonom (papierom) mozeme vytriete vieme co ! on tam fyzicky je sakra, nie je pristor sa zaratit naspat.
2. alternativa je zrychlit este viac (a riskovat pokutu) alebo hocico ine..
3. strhnut to do stromu, do pola, alebo vytlacit toho parchanta co zrychlil bezpricetne ?

(uprimne ta posledna moznost je idealne, podla mna)

cize tieto veci je velmi narocne posudit, hold.. no najdi vinnika.. nemali sme predbiehat? pri 60kmh by sa na 99% nasiel nekto, cim neskor tym blizsie ku 100%, ktory kolonu predbehne, cize nebudeme mat hlavnu ulohu v tomto pribehu, no ale niekto ano (a mimochodom, budeme mozno spoluvinnici v zdrzovani)

sranda co ?


cize ide mi o vymenu skusenosti..
Samo.....počkaj ,počkaj .....v prvej pasáži vravíš o aute , čiže jedná sa o jedno vozidlo ....v druhej časti zasa kolónu spomínaš...
....nie je celkom jedno ....alebo aj hej ?

Takže zo skúsenosti :

1. kolónu neriešim ...keď sa niekto rozhodne obehovať tam , kde to veľmi vhodné a hlavne bezpečné nie je , kľudne nech si ide , ja radšej pribrzdím a veziem sa v kolóne , čakám ma vhodnú dobu ....pustím takých hazardérov ...
Iba sa v duchu modlím , aby takýto pako oproti mne nešiel ...

2. Čo sa týka obehovania jedného vozidla ....keď som sa ja rozhodol predbehnúť vozidlo predo mnou , asi takto to prebieha :
Príklad Tvoj : ....niekto ide po tej okreske cca 50 - 60 km/h ...približujem sa k nemu a som za ním vo vzdialenosti tých 100-200 m ...vyhodnotím situáciu , podradím na nižší prevodový stupeň - vytočím v poho na 80 , 100 , 120 km/h ???? ...v takomto prípade by predbehovaný vodič v podstate ani nemá možnosť postrehnúť a nie ešte aj nejak zrýchliť....a potom si idem ďalej svojím tempom ...
SamuelSK
07.03.12,08:24
no ano, lenze predbehnut ho v 101kmh a viac je uz priestupok :)
bez ohladu na to ze je to "zdravy rozum" co najrychlejsie obist "prekazku" resp jednoducho predbehnut (zas jasne ze si treba davat pozor na smyklavej vozovke, alebo mokrej atd..) a vacinou ak sa obieha 1 auto, s dostatocnym odsutpom tak aj relativne rychle auto zrychli na kolko, 120 ? a ma obehnute (toho kto ide 80 napr) ..

a ten priklad, to som myslel hlavne tak, ze ide napr 1 auto predomnou, ja som bezprostredne hned za nim a ideme OK, ale za mnou sa zacina tvorit kolona.. ak sa najde este 1 taky ako sme my dvaja v predu (pomalsi), tak troch predbehnut je uz dost o dusu niekedy.. (jedine jeden po jednom) a teda zbytocne vznika nervozita.. (hlave tych vzadu, co je ale aj moj problem, pretoze ak sa vedla mna prasknu dvaja do seba, je velka sanca ze ma to zoberie tiez)

teraz co je horsie :) ci toto, alebo tempomatova jazda +30kmh na prazdnej dialnici, kde clovek naopak nikoho (okrem seba a mozno stromu) neohrozuje :) (cize nie je spolocensky nebezpecny, tj. je to ako hailovanie na zachode u seba doma)
buchač
07.03.12,08:36
...vždy je to len o tej konkrétnej , jedinečnej , situácii .......


no ano, lenze predbehnut ho v 101kmh a viac je uz priestupok
Na toto sa môžem oné ...

Ale radšej

...pôjdem po vlastných na priestupkové konanie , kde môžem ešte vždy niečo povedať , dôvodiť ...

ako

...keby ma niesli tam , kde mi je to už šuma fuk ...a v hrobe toho veľa už nenarozpáva teda nik ...
SamuelSK
07.03.12,08:42
asi tak :)
Radšej byť súdený dvanástimi , ako nesený šiestimi ? :)
Ľubomír
07.03.12,18:49
V obci som predbiehal auto idúce cca 35km/h na povolenom mieste. Približne v trištvrtine môjho predbiehania (som neprekročil 50km/h), predbiehané auto pridalo a ja som tiež musel pridať, ale už nad rýchlosť 50km/h. V zápätí ma namerali 63km/h laser-radarom a musel som platiť. Je toto situácia na pokutu? Ja kvôli bezpečnosti premávky som musel dokončiť predbiehací manéver aj za cenu zvýšenia rýchlosti. PS Oproti sa blížilo auto, keby mňou predbiehané auto nezrýchlilo nevzniklo by nebezpečenstvo zrážky, ale pri dlhšom predbiehacom manévri áno.

Mal si ešte jednu možnosť. Spomaliť a zaradiť sa toho blázna. Mohol si ho predchádzať na inom vodnejšom mieste. Bolo by to bez pokuty. Ináč za také chyby sa platí aj, keď sa ti to vidí nespravodlivé.