zuzanakalafusova
17.01.06,16:42
Dobrý deň!

Chcem Vás poprosiť o radu. Na bežný účet SZČO (jednoduché účtovníctvo), bola k 30.12.05 pripísaná platba z účtu: 7000125972/8180. Podľa kódu banky mi je jasné, že je to štátna pokladnica. Ale v účtovníctve nevedieme žiadnu pohľadávku voči takémuto číslu účtu, ani v sume, ktorá prišla. Neviem kde by som mohla zohnať nejaký zoznam účtov, patriacich k štátnej pokladnici. A druhý problém je ten, kde mám tento príjem dať, do danených príjmov alebo nedanených? ĎAKUJEM !
Možno som tento problém nerazadila do správnej témy, ale riskla som to takto.
Tweety
17.01.06,16:04
Dobrý deň!

Chcem Vás poprosiť o radu. Na bežný účet SZČO (jednoduché účtovníctvo), bola k 30.12.05 pripísaná platba z účtu: 7000125972/8180. Podľa kódu banky mi je jasné, že je to štátna pokladnica. Ale v účtovníctve nevedieme žiadnu pohľadávku voči takémuto číslu účtu, ani v sume, ktorá prišla. Neviem kde by som mohla zohnať nejaký zoznam účtov, patriacich k štátnej pokladnici. A druhý problém je ten, kde mám tento príjem dať, do danených príjmov alebo nedanených? ĎAKUJEM !
Možno som tento problém nerazadila do správnej témy, ale riskla som to takto.
Spojila by som sa s bankou, tá Ti istotne poskytne odpoveď na to, kto úhradil a začo. Potom už budeš postupovať podľa toho, čo sa dozvieš.
abel
17.01.06,21:03
Nemôžeš to mať napr. daňový bonus?
zuzanakalafusova
18.01.06,07:02
V banke sme už zisťovali pôvod platby, a nevedeli nám povedať odkiaľ tá platba je. A čo sa týka daňového bonus, ten si odpočítavame z mesačných preddavkov dane zo závislej činnosti zamestnancov.
Aj tak ďakujem za príspevky. Skôr by som potrebovala ten zoznam účtov zo štátnej pokladnice.
johankaP
18.01.06,08:44
Skus ist na drsr.sk a tam podla cisla uctu by sa dalo zistit o aku dan ide a spravkyna na DU tiez ma evidenciu
Tweety
18.01.06,08:59
[quote=zuzanakalafusova]V banke sme už zisťovali pôvod platby, a nevedeli nám povedať odkiaľ tá platba je./quote]
:confused:
Trochu podivné nie?:)
Dana7
20.01.06,13:36
Dobrý deň!

Chcem Vás poprosiť o radu. Na bežný účet SZČO (jednoduché účtovníctvo), bola k 30.12.05 pripísaná platba z účtu: 7000125972/8180. Podľa kódu banky mi je jasné, že je to štátna pokladnica. Ale v účtovníctve nevedieme žiadnu pohľadávku voči takémuto číslu účtu, ani v sume, ktorá prišla. Neviem kde by som mohla zohnať nejaký zoznam účtov, patriacich k štátnej pokladnici. A druhý problém je ten, kde mám tento príjem dať, do danených príjmov alebo nedanených? ĎAKUJEM !
Možno som tento problém nerazadila do správnej témy, ale riskla som to takto.
Ahoj Zuzka, skus pozriet na nete stranku www.pokladnica.sk. Je to oficialna stranka statnej pokladnice a je tam zoznam kontaktov na pracovnikov aj na oddelenie vedenia uctov. Snad by mali vediet komu vedu tento tvoj ucet.
Vela stastia
ajobs
20.01.06,14:20
Lanaj
20.01.06,16:12
A nie je tam názov účtu? Nám keď príde platba z účtu vedeného v štátnej pokladnici, vždy je uvedený aj názov.
Gituška
20.01.06,16:56
ale štátna pokladnica to nie len DÚ, ale aj sociálna poisťovňa, okresné úrady práce, zdravotné poisťovne a čojaviemčo ešte, takže to budeš mať pestré
ondrejvla
20.01.06,17:14
V banke sme už zisťovali pôvod platby, a nevedeli nám povedať odkiaľ tá platba je. A čo sa týka daňového bonus, ten si odpočítavame z mesačných preddavkov dane zo závislej činnosti zamestnancov.
Aj tak ďakujem za príspevky. Skôr by som potrebovala ten zoznam účtov zo štátnej pokladnice.

zuzanakalafusova, skús na www.drsr.sk (http://www.drsr.sk), keď nevieme pod ktorý DÚ patríš, nemôžeme ti pomôcť.
A ešte niečo, neplatila si nejakú pokutu, prípadne penále, ktoré by ti mohli byť odpustené a vrátené, prípadne ak si niečo platila na ob.register a nebolo v tej veci konané, mohla ti byť platba vrátená. Ono je tých možností viac...
zuzanakalafusova
20.01.06,18:14
Ďakujem Vám všetkým za príspevky, skúsila som to cez mail na www.drsr.sk (http://www.drsr.sk), kde bol napísaný kontakt. A ešte stále mi neprišla odpoveď. Čo sa týka názvu účtu, na výpise sme mali " ŠR ÚPSJR ". To mi veľmi nepomohlo. A pravdu má aj Gituška, pretože viem, keď nám uhrádzajú naše fa školy takisto majú účet s kódom banky 8180 !!!
Ešte raz ďakujem všetkým ;)
A ešte k V.S. je úplne "nanič", V.S.: 33151
a nesedí nám vlastne ani na IČO, ani na IČ. Penále ani pokuty sme žiadne nemali, a dupľom nie odpustené z DU (ste normálni???)
ondrejvla
20.01.06,18:18
Ďakujem Vám všetkým za príspevky, skúsila som to cez mail na www.drsr.sk (http://www.drsr.sk), kde bol napísaný kontakt. A ešte stále mi neprišla odpoveď. Čo sa týka názvu účtu, na výpise sme mali " ŠR ÚPSJR ". To mi veľmi nepomohlo. A pravdu má aj Gituška, pretože viem, keď nám uhrádzajú naše fa školy takisto majú účet s kódom banky 8180 !!!
Ešte raz ďakujem všetkým ;)
A ešte k V.S. je úplne "nanič", V.S.: 33151
a nesedí nám vlastne ani na IČO, ani na IČ. Penále ani pokuty sme žiadne nemali, a dupľom nie odpustené z DU (ste normálni???)

No ďakujem pekne!!!
Až v dôchodku sa dozviem, že nie som normálna! Ale tak mi treba, načo sa stariem!
zuzanakalafusova
20.01.06,18:27
Ospravedlňujem sa "ondrejvla", ale ja som to naozaj myslela ironicky, veď DU nič len - tak neodpúšťa.
Lanaj
20.01.06,18:34
No skúsme porozmýšľať, čo je to za skratka ŠR ÚPSJR .
ŠR - je určite štátny rozpočet (aj naša organizácia to má v názve)
keby bolo ÚPSVR tak by to bol Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny, ale ÚPSJR ?
zuzanakalafusova
20.01.06,18:48
Si génius milý Lanaj, teraz ma napadlo, že v decembri šéfino vybavoval pracovníka-nezamestaného k nám do servisu, ale po týždni nám odišiel, lebo si "niečo lepšie našiel". My sme všetko nahlásili na Úrad práce, ukončili sme dohodu. A oni nám poslali 1.000,-- Sk.
ĎAKUJEM VEĽMI PEKNE. Záhada je rozlúštená.
DanielaSL
20.01.06,18:50
Ja som síce zábudlivá , ale čosi sa mi v pamäti marí , že toto číslo ako keby som už niekedy videla . Ale pozriem až najskôr v utorok.