fukylove
17.08.11,11:35
ahojte poradaci,

rada by som sa s Vami poradila ohladne jednej investorskej zmluvy...
kamarat ma s otcom spisanu zmluvu o investovani financnych prostriedkov na konkretny projekt, tento rok to konecne vyzera tak, ze sa projekt dokonci a bude z neho zisk.
Ak spravne uvazujem - podiel bude mat na zisku z konkretneho projektu (kedze nie je spolumajitel firmy, iba investor v danom projekte) a tento zisk je potrebne priznat v danovom priznani investora a zdanit?
Je potrebne z takehoto zisku odviest aj odvody do ZP a SP?
Tweety
17.08.11,09:39
ahojte poradaci,

rada by som sa s Vami poradila ohladne jednej investorskej zmluvy...
kamarat ma s otcom spisanu zmluvu o investovani financnych prostriedkov na konkretny projekt, tento rok to konecne vyzera tak, ze sa projekt dokonci a bude z neho zisk.
Ak spravne uvazujem - podiel bude mat na zisku z konkretneho projektu (kedze nie je spolumajitel firmy, iba investor v danom projekte) a tento zisk je potrebne priznat v danovom priznani investora a zdanit?
Je potrebne z takehoto zisku odviest aj odvody do ZP a SP?
Nie, odvody nie, len daň, ale aj to závisí od výšky.
fukylove
17.08.11,09:45
dakujem velmi pekne za odpoved... jedna sa o vyssiu sumu (nad 5tis. eur), takze s tym, ze by sa to nezdanovalo som neratala vobec... :)
KEJKA
17.08.11,11:06
a 5000 EUR je zisk, teda skutočne rozdiel nad rámec pôvodne vloženej sumy?
Zahrnie to do DPFO ako čiastkový základ dane, predpokladám, že s tým žiadne preukázateľné výdavky nemal.
fukylove
17.08.11,11:11
ako pises - hovorime uz o cistom zisku (nad ramec povodnej sumy) a vydavky s projektom ziadne preukazatelne nema... kedze on je iba cisto "financny" investor a ostatne riesi jeho syn vramci firmy :)
KEJKA
17.08.11,11:15
tak to bude súčasťpu celkového ZD, mínus prípadná nezdaniteľná suma a daň 19%.