Ivyss
17.08.11,12:30
Ahojte, už mám otvorenú živnosť, som zároveň platcom DPH. No chcela by som si otvoriť eshop s oblečením. Je nutné si rozširovať živnosť pre tento eshop ?

Vopred ďakujem za rady
Dáša_
17.08.11,10:38
a čo konkrétne máš v živnosti? Máš tam aj maloobchod?
Ivyss
17.08.11,10:47
Áno mám tam aj maloobchod, to mi teda stačí k prevádzkovaniu e-shopu?
A ešte sa chcem spýtať ako je to s odvádzaním DPH. Z čoho vlastne to DPH odvádzam a môžem ho aj zdokladovať aby som ho neplatila?
Podnikanie
17.08.11,20:34
Áno mám tam aj maloobchod, to mi teda stačí k prevádzkovaniu e-shopu?
A ešte sa chcem spýtať ako je to s odvádzaním DPH. Z čoho vlastne to DPH odvádzam a môžem ho aj zdokladovať aby som ho neplatila?

Na DPH sa zle pýtate, asi o tom nič neviete, ale na porade je toho strašne veľa popísaného na tému DPH, treba iba pohľadať.
D.Halas
23.08.11,06:48
Živnosť maloobchod stačí na prevádzkovanie e-shopu (Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi ). Čo sa DPH týka, skutočne by asi bolo lěpšie si o danej tematike niečo prečítať, alebo sa poradiť s odborníkom v tejto oblasti,
Atomer.sk
28.08.11,09:16
Je nutné si rozširovať živnosť pre tento eshop ?

Pises, ze mas v zivnosti maloobchod. Takze nic riesit uz nemusis. Len zalozit eshop - rozhodnut sa, ci prenajom, alebo tvorba eshopu na mieru. Kazda varianta ma svoje vyhody a nevyhody. Kazdemu sadne nieco ine podla jeho priorit.
misomiso
28.08.11,09:18
Áno mám tam aj maloobchod, to mi teda stačí k prevádzkovaniu e-shopu?
A ešte sa chcem spýtať ako je to s odvádzaním DPH. Z čoho vlastne to DPH odvádzam a môžem ho aj zdokladovať aby som ho neplatila?

Samozrejme ze DPH mozes zdokladovat, pravda ak nebudes nakupovat tovar a sluzby na ciernom trhu bez dokladov. :)