monikaa12
17.01.06,17:05
Som nezamestnaná a chcela by som začať podnikat v obchode s rozličným tovarom.Som úplný začiatočník a tak potrebujem poradit ktoré ištitúcie mám navštívit a v akom poradí.Úrad práce ma posiela na zkúšky zo začatia podnikania. Neviete akých tém sa budú týkat? Ďakujem.
lenkak
17.01.06,18:01
kucu
17.01.06,18:21
Viete mi prosím poradiť? :) tu mám otázku:

http://www.porada.sk/showthread.php?threadid=17102

ďakujem
rada
17.01.06,19:53
Živnostenské oprávnenie
Čo potrebuje podnikateľ na začatie podnikania:
• plnoletosť (nadobúda sa dovŕšením 18. roku),
• platný občiansky preukaz,
• výpis z registra trestov (nie starší ako tri mesiace).
S občianskym preukazom a výpisom z registra trestov požiada podnikateľ živnostenský úrad o živnostenské oprávnenie podľa svojho rozhodnutia. Svoju žiadosť doloží kolkom požadovanej hodnoty.
Ak podnikateľ má prevádzkareň alebo prevádzkarne ohlásené na živnostenskom úrade, má povinnosť viesť autorizovanú inšpekčnú knihu v každej prevádzkarni podľa novelizovanej vyhlášky č. 322/2001 Z. z. o inšpekčných knihách v platnom znení.
Podnikateľský účet
Ak sa podnikateľ rozhodne, môže si zriadiť podnikateľský v banke, ktorú si vyberie. V každej banke podnikateľovi poskytnú potrebné informácie o podmienkach na zriadenie podnikateľského účtu, o výške poplatkov, výpisov, inkasných platbách, avízach a pod.
Na zriadenie podnikateľského účtu je potrebné predložiť:
• občiansky preukaz,
• živnostenský list, originál alebo notárom overená kópia,
• zriaďovací vklad, ktorého výška závisí od konkrétnej banky.
Registrácia na daňovom úrade
Registráciu na daňovom úrade vymedzuje zákon o správe daní a poplatkov č. 511/1992 Zb. v znení neskorších predpisov.
Doklady, ktoré sú potrebné k registrácii na príslušnom daňovom úrade podľa bydliska podnikateľa:
• občiansky preukaz,
• originál a kópia živnostenského oprávnenia,
• číslo podnikateľského
Podľa § 31 zákona o správe daní a poplatkov právnická osoba alebo fyzická osoba, ktorá získa povolenie alebo oprávnenie na podnikateľskú činnosť alebo začne vykonávať inú zárobkovú činnosť na území Slovenskej republiky, je povinná registrovať sa do 30 dní u miestne príslušného správcu dane. Táto lehota začne plynúť nasledujúci deň po dni nadobudnutia právoplatnosti povolenia alebo oprávnenia alebo po dni, keď začne vykonávať inú zárobkovú činnosť. Na účely tohto zákona sa za deň právoplatnosti pokladá deň, keď je právnická alebo fyzická osoba podľa príslušných predpisov oprávnená začať vykonávať podnikateľskú činnosť.

Prihlasovacia povinnosť v zdravotnej poisťovni, v sociálnej poisťovni
K prihláseniu sa v zdravotnej poisťovni je potrebné predložiť nasledovné doklady:
• kópiu živnostenského oprávnenia a originál k nahliadnutiu,
• občiansky preukaz,
Potrebné doklady pre prihlásenie sa v Sociálnej poisťovni (i v prípade začínajúceho podnikateľa dobrovoľne zúčastneného na nemocenskom poistení a dôchodkovom zabezpečení) sú:
• občiansky preukaz ,
• kópia živnostenského oprávnenia a originál k nahliadnutiu,

Doplňte ma ak som niečo zabudla.
Pokiaľ sa jedná o skúšky odporúčam stránku www.szk.sk.
kucu
18.01.06,06:48
Nájde sa niekto kto mi s tým pomôže? Ďakujem