BIZAL
17.08.11,16:21
Dobry den,

otvaram maloobchodnu predajnu. Chcela by som predavat aj za stravne listky. Je to pre mna vyhodne? Neprerobim? Aky je postup pri "zavedeni predaja za stravne listky"?

Dakujem.
Dantess
17.08.11,14:31
podpíšeš zmluvu so všetkými väčšími spoločnosťami. oni ti dajú nálepky, ty to vycapíš. Keď budeš mať dajme tomu 500eur v lístkoch, tak im to pošleš poštou a oni ti pošlú na účet peniaze. Samozrejme si strhnú svoju províziu, ktorá je od pár percent až do 10 a viac... ale to pravdepodobne závysí na tom ako sa dohodnete
ewita888
17.08.11,14:34
každá spoločnosť má svoje percento, ktoré ti strhnú.. je to okolo 4 percent..
BIZAL
18.08.11,06:46
Ďakujem za odpovede. Ak som spravne pochopila, tak sa to neoplati, no na druhej strane sa tak dava aj dalsia moznost zakaznikom ako platit...

Pozdravujem.
marjankaj
18.08.11,06:50
Ďakujem za odpovede. Ak som spravne pochopila, tak sa to neoplati, no na druhej strane sa tak dava aj dalsia moznost zakaznikom ako platit...

Pozdravujem.

Ja si myslím, že v tomto prípade pochybil zákonodarca. Keď má zamestnávateľ zabezpečiť jedno teplé jedlo denne, tak by mali tým lístkom platiť v reštaurácii a nie v potravinách.
Zlatá baňa pre tie spoločnosti. Stravné lístky sú ako platidlo? To nemusíme mať potom ani to euro.
katka 23
18.08.11,06:52
áno,veľa zákazníkov využíva platbu str.lístkami, takto si prilákaš viac zákazníkov a tržby sa zdvihnú, kúpia aj to čo by možno nekúpili aby vyrovnali cenu str.lístka a nákupu ...
BIZAL
18.08.11,06:56
Keby som sa v konecnom dosledku rozhodla pre tie stravne listky, ktoru spolocnost by ste mi odporucili? Nie je asi vyhodne mat vsetky ak musim nazbierat urcity pocet listkov pred zaslanim. Mala by som v nich zmrazene peniaze. To nechceme :)
ewita888
18.08.11,07:03
to záleží od toho, čo budeš predávať, teda aké vysoké budeš mat tržby.. peniaze nemusíš mať zrazené, veď lístky možeš poslať aj každý deň..
ewita888
18.08.11,07:05
a orientovať sa len na jednú spoločnosť, to je o ničom.. spoločností je tuším 5, a každá firma može dať str. lístky svojim zamestnancom od inej spoločnosti..
Ice dive
18.08.11,07:31
za ďalšie v Metre si môžeš zameniť stravné lístky aj za tovar, neviem síce aká tam je provízia, ale asi to bude výhodnejšie ako zasielať ich daným spoločnostiam...

alebo po vzore našich čínskych kuchárov... plať s nimi ďalej aj ty... napr. v piatok večer v Tescu keď vidím tri plné košíky zasebou, ktoré tlačí číňan k pokladni plné ingrediencií evidentne do veľkej kuchyne a začne platiť xy rôznymi druhmi stravných lístkov... asi ani zmluvu s jednotlivými poskytovateľmi nemá...
Dáša_
18.08.11,07:37
za ďalšie v Metre si môžeš zameniť stravné lístky aj za tovar, neviem síce aká tam je provízia, ale asi to bude výhodnejšie ako zasielať ich daným spoločnostiam...

alebo po vzore našich čínskych kuchárov... plať s nimi ďalej aj ty... napr. v piatok večer v Tescu keď vidím tri plné košíky zasebou, ktoré tlačí číňan k pokladni plné ingrediencií evidentne do veľkej kuchyne a začne platiť xy rôznymi druhmi stravných lístkov... asi ani zmluvu s jednotlivými poskytovateľmi nemá...


no, zmluvu možno aj má - aby mohol mať na dverách nálepku....
BIZAL
18.08.11,07:40
Cize nie som povinna im listky zasielat spat. Tak?
Ice dive
18.08.11,07:44
inak sa opýtam, odkiaľ by oni mohli vedieť, koľko lístkov si vybrala... lísky majú síce svoje sériové číslo ale nie sú nikde evidované a nikto nevie presne povedať koľko krát ním bolo zaplatené... resp. možno v tescu áno, keďže ich tam pečiatkujú pri odbere... ale kľudne s lístkami môžeš aj ty platiť ďalej....
BIZAL
18.08.11,07:45
:)
sikovny si, dakujem