nanus
17.08.11,16:46
Chcela by som sa poradit.Moja dcerka ma 2 roky,pred nastupom na MD som pracovala vo firme 3roky.Rozhodla som sa ze nastupim do prace pocas RD,no veduci mi poradil aby som dalej zostala doma,nakolko ma chce hned po nastupe do prace prepustit.Predajna dalej funguje,ziadne ine prepustanie,az na mna.Ze vraj ma plny stav.Moze mi niekto poradit?
veronikasad
17.08.11,15:03
Chcela by som sa poradit.Moja dcerka ma 2 roky,pred nastupom na MD som pracovala vo firme 3roky.Rozhodla som sa ze nastupim do prace pocas RD,no veduci mi poradil aby som dalej zostala doma,nakolko ma chce hned po nastupe do prace prepustit.Predajna dalej funguje,ziadne ine prepustanie,az na mna.Ze vraj ma plny stav.Moze mi niekto poradit?
nástupom do práce končí tvoja rodičovská dovolenka (nie vyplácanie rodičovského príspevku). Už sa na teba nevzťahuje zákaz výpovede, môžeš dostať výpoveď pre nadbytočnosť.
nanus
17.08.11,15:13
dakujem Veronika,tak myslim ze to nema vyznam dalej cakat,ved jednoznacne som dostala odpoved ze so mnou nepocitaju.Len neviem ci mam ist na urad prace alebo ako dalej?
veronikasad
17.08.11,15:16
dakujem Veronika,tak myslim ze to nema vyznam dalej cakat,ved jednoznacne som dostala odpoved ze so mnou nepocitaju.Len neviem ci mam ist na urad prace alebo ako dalej?
Pozor na novelu ZP. Možno by bolo vhodné nastúpiť do práce ešte do konca mesiaca. Lebo od 1.9. - ak nepožiadaš o skončenie prac.pomeru po tom čo dostaneš výpoveď (sama) pred začiatkom plynutia výpovednej doby, nárok na odstupné ti nevznikne.

Počas poberania RP štát za teba platil poistenie v nezamestnanosti. Vznikne ti nárok na dávku v nezamestnanosti. Treba sa evidovať do 7 dní od skončenia prac.pomeru.
nanus
17.08.11,15:25
Veronika,ked budem dalej poberat RP mozem dostavat aj davky v nezamestnanosti?
veronikasad
17.08.11,15:27
Veronika,ked budem dalej poberat RP mozem dostavat aj davky v nezamestnanosti?
joj, na to som zabudla. Nie, nebudeš. Do troch rokov veku dieťaťa nie je potrebné sa ani evidovať na UP, štát je za teba platitelom zdravotného aj dôch.poistenia. Možno by bolo vhodné prihlásiť sa na dobrovolné poistenie v nezamestnanosti. (ale aký zákon bude platiť v roku 2012 ti nikto teraz nepovie).
brčko
17.08.11,15:32
Veronika,ked budem dalej poberat RP mozem dostavat aj davky v nezamestnanosti?

ako píše veronika, počas poberania Rp by ti pozastavili vyplácanie podpory a začala by si ju poberať až po konci mesiaca, kedy dieťa dovrši 3roky. Ale je možné prehodiť poberanie RP na manžela a ty potom môžeš podporu poberať. Aspon teraz to tak ide.

Ale samozrejme musíš up preukazovať hladanie práce, či už máš pozastavené poberanie podpory alebo ju poberáš.

podla terajšieho zákona, ak ti trval prac.pomer aspon 3roky a zaeviduješ sa do 1roku od ukončenia prac.pomeru, tak by si mala nárok na podporu (neriešim však v akej výške). Ale ako to bude v r.2012???????? tiež z dobrov.poistením?
nanus
17.08.11,15:53
Pekne dakujem.